2019 Bekçilikte İkamet Şartı - Bekçi İkamet Şartı Nedir?

Anasayfa / Bekçi Alımları / 2019 Bekçilikte İkamet Şartı

2019 Bekçilikte İkamet Şartı

Bekçi Adayları, Polis Akademisi tarafından yapılan alımlarda şartlar 2019 Bekçilikte İkamet Şartı  hakkında bilgi vereceğim. Sayın bakanımızın yaptığı konuşma ile Mart ayında 8 bin bekçi alımı yapılacağı ilanı kesinleşmiş oldu. Birçok adaydan gelen 2019 Bekçilikte İkamet Şartı sorusunu cevaplayacağız.

2019 Bekçilikte İkamet Şartı

Bekçi alımları Çarşı ve Mahalle Bekçiliğine Giriş Sınavı Yönetmeliğine göre yapılmaktadır. Ancak bu yönetmelikte ikamet şartı ile ilgili bir açıklama yapılmamıştır. Bu yetki bakanlığa verilmiştir. Bakanlık ikamet şartını kendisi belirleyebilmektedir. Bekçi alımları bakanlık tarafından verilen yetki ile Polis Akademisi tarafından yapılmaktadır. En son yapılan 1. Dönem Bekçi Alımı Başvuru Kılavuzundaki ikamet şartı aşağıdaki gibidir.

Başvuru yaptığı il sınırları içerisinde en az bir yıldır ikamet ediyor olmak,

İkamet şartı sabit kalacağı anlamına gelmiyor bakanlık bu şartı değiştirebiliyor. Mart ayında gelecek ilan ile ikamet şartı kesinleşmiş olacaktır.

Bekçilik Aşamaları ve Bekçi Alım Şartları:

1- Bekçilik Başvurusu Nereye ve Nasıl Yapılır? – Tıklayın

2- 2019 Bekçi Yaş Sınırı ve Hesaplama – Tıklayın

3- Bayan Bekçi Alımı Ne Zaman Olacak? Tıklayın

4- Bekçilere Çevik Kuvvet Eğitimi Video İzle – Tıklayın

5- İlkokul – Ortaokul Mezunu Bekçi Alımı Tıklayın

OKUMALISIN  2019 Bekçilik alımı şartları nelerdir?Boy,kilo şartı var mı?Yaş şartı nedir?

ÜCRETSİZ BEKÇİLİK sözlü mülakat  sürecinin en önemli ayağının ilk 60 saniye olduğunu unutmayın. Bu süreçte kurulda oluşturacağınız olumlu ve bilgi dolu intiba, mesleğe atacağınız adımın en önemli noktası olabilir. Bu sürece hazırlanmak için BEKÇİ adaylarına, içerisinde binlerce gerçek BEKÇİ mülakat soru ve cevabı olan BEKÇİ mülakatları uygulamamızı tavsiye ederiz. Binlerce BEKÇİ adayına sınavı kazandırdığımız için hem mutlu hem de iddialıyız.

ÜCRETSİZ İndirmek İçin LOGOLARA TIKLAYIN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir