2019 POMEM Yaş Şartı ve Yaş Hesaplama - 2019 POMEM Alım İlanları

Anasayfa / POLİS ALIMLARI / POMEM / 2019 POMEM Yaş Şartı ve Yaş Hesaplama

2019 POMEM Yaş Şartı ve Yaş Hesaplama

POMEM adayları bu yazımda sizlere en son yapılan POMEM değişikliği ile birlikte 2019 POMEM Yaş Şartı ve Yaş Hesaplama hakkında bilgiler vereceğim. Aşağıda sizlere yaşınızı hesaplamak için POMEM Yaş Hesaplama robotu verdim.

2019 POMEM Yaş Şartı ve Yaş Hesaplama

19 Ocak 2019 tarihinde yapılan POMEM Giriş Yönetmeliği değişikliği ile POMEM öğrenci alımında geçerli olan yaş şartı aşağıdaki gibi olmuştur;

18 yaşını tamamladıktan sonra yaptırılan yaş düzeltmelerinde, düzeltmeden önceki yaş dikkate alınmak şartıyla, sınavın yapıldığı yılın 01 Ocak tarihi itibariyle 30 yaşından gün almamış olmak 

Buna göre adaylar 01 Ocak tarihi itibariyle 30 yaşından gün almamış şartı aranacaktır. 31 Aralık olan şart 01 Ocak olarak değiştirilmiştir.

POMEM Yaş Hesaplama Robotu 

OKUMALISIN  23. Dönem POMEM Sözlü Mülakat Soruları ve Anıları - Güncelleniyor

YASAL UYARI: Yayınlanan köşe yazısı/haberlerin tüm hakları Polis Asker Adayları'na ( www.polisaskeradaylari.com) aittir. www.polisaskeradaylari.com şeklinde aktif bağlantı kurulabilir, açık kaynak gösterilmek kaydıyla içerik kullanılabilir. Açık kaynak linki gösterilmeden yapılan alıntılar için yasal işlem uygulanacaktır.

HEY ADAY ; Tüm alım ilanları Cep Telefonuna ÜCRETSİZ gelsin diyorsan. Aşağıdaki Uygulamamızı Telefonuna Kur Tüm Alım İlanları ve Polis, Asker, Bekçi, MSÜ, Subay, Astsubay Alımları Cep Telefonuna Yollayalım.

Polislik sözlü mülakat  sürecinin en önemli ayağının ilk 60 saniye olduğunu unutmayın. Bu süreçte kurulda oluşturacağınız olumlu ve bilgi dolu intiba, mesleğe atacağınız adımın en önemli noktası olabilir. Bu sürece hazırlanmak için polis adaylarına, içerisinde binlerce gerçek pomem mülakat soru ve cevabı olan polis mülakatları uygulamamızı tavsiye ederiz. Binlerce polis adayına sınavı kazandırdığımız için hem mutlu hem de iddialıyız.

İndirmek İçin LOGOLARA TIKLAYIN

>

6 Yorumlar

  1. Merhaba. 1 Ocak olarak değiştirilmesi yarar mı sağladı mağduriyet mi oluşturdu? Başka bir site 90 doğumluların 24.döneme başvuramayacağını söylüyor hesaplama robotu da başvuramazsınız diyor. Biz 90 doğumlular anlayamadık başvurabiliyor muyuz? Farklı sitelerdeki farklı hesaplamalar kafamı karıştırdı. Lütfen rica ediyorum bilgilendirin bizleri.

  2. admın yukardakı hesaplama yapıldıgında 1 ocak 1990 dogumlu 30 dan gun almaya başlıyor duzeltmede sınavın yapıldıgı yılın ocak ayı ıtabarıyle 30 dan gun almamış olmak yazıyo nasıl olucak 90 dogumlular başvuru yapamıcakmı

  3. admın kardeşim 30 bıtırmemış olsaydı bence 90 dogumlu aday başvurabılcektı ama 30 dan gun almamak olunca celışkı doguyor cunku ılanda 1 ocak 1990 ve sonrası yazarsa 30 dan gun alınmaya başlıyanlar olucak oyuzden bence 1 ocak 1991 olucak heralde sen ne duşunuyorsun admın

    • Yaş hesaplamada 10 ağustos 1990 doğumlu ben 28 yaşında görünyorum ve 10 ağustos 2018 itibari ile 29 dan gün almış sayılıyorum, Ocak 1 deb itibaren yıl 2019 a girdiği için. İlanımız 23.dönemim intibak eğitimine alınmasından sonra geleceğine göre bu en fazla haziran ayına sarkar , normal şartlarda Mart Nisanda ilan gelmiş olmalı. 24.dönem en kötü haziranda ilana çıksa bile ağustos doğumlu 29 yaşında sayılan bi 90 lı nasıl başvuramasın ki?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir