Anasayfa / POLİS ALIMLARI / POMEM / 22. Dönem POMEM Kazanan Adayların Yapacakları

22. Dönem POMEM Kazanan Adayların Yapacakları

POLİS AKADEMİSİ BAŞKANLIĞI POLİS MESLEK EĞİTİM MERKEZLERİNE PLANLANAN ADAYLARIN DİKKAT EDECEKLERİ HUSUSLAR

Polis Akademisi Başkanlığı Polis Meslek Eğitim Merkezleri Giriş Yönetmeliğinin 16’ncı maddesi hükmü gereğince sınav sonuçları adaylara ilanen tebliğ edilmiştir. Ayrıca adaylara posta, telefon v.b iletişim araçları ile tebligat yapılmayacaktır. İnternet üzerinden yapılan duyuru tebligat niteliğindedir.

* Başarılı olan adayların intibak eğitimleri, 27 Ağustos 2018 tarihinde başlayacak ve adayların planlandıkları POMEM Müdürlüklerinde yapılacaktır.

22. Dönem POMEM Yedek Kaça Kadar Gelir?

* POMEM Müdürlüklerine planlaması yapılan adayların 27 Ağustos 2018 günü      saat: 17.00’ye kadar planlandıkları POMEM Müdürlüklerinde geçici kayıtlarını yaptırmak üzere hazır bulunmaları gerekmektedir. Belirtilen tarihte kayıtlarını yaptırmayan adaylar haklarını kaybedecek ve yerlerine yedek aday planlaması yapılacaktır.

* Adaylar intibak eğitimi süresince yatılı olarak POMEM Müdürlüklerinde kalacaklarından ihtiyaç duyacakları eşyaları yanlarında getirmeleri gerekmektedir. (Yeteri kadar kıyafet, kravat, kumaş pantolon, gömlek, eşofman takımı, spor ayakkabısı, tıraş malzemesi vb.)

 * Adaylara intibak eğitimi süresi içerisinde, yerleştirildiği Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüğünce okulun bulunduğu ilin Devlet Hastanesinden sağlık kurulu raporu aldırılacaktır. Sağlık kurulu raporu aldırma esnasında adaylardan ücret alınmayacaktır.

Başarılı Adayların Planlandıkları POMEM Müdürlüklerine Kayıtları İçin İstenen Belgeler

1- Mezun olduğu üniversiteye ait diplomanın aslı (diplomasını kaybedenler için öğrenim durum belgesi)

22. Dönem POMEM Yedek Kaça Kadar Gelir?

Yüksek lisans eğitimine devam etmesi nedeniyle diploması yanında bulunmayan adaylar, diplomalarının aslı yerine yüksek lisans yaptıkları üniversite/enstitü/yüksekokul tarafından onaylanan diploma örneği ile birlikte yüksek lisansa devam ettiklerini gösterir öğrenci belgelerini getireceklerdir.

2- Askerlik Durum Belgesi

Polislik Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

 

15 Yorumlar

  1. “POMEM Müdürlüklerine planlaması yapılan adayların 27 Ağustos 2018 günü saat: 17.00’ye kadar planlandıkları POMEM Müdürlüklerinde geçici kayıtlarını yaptırmak üzere hazır bulunmaları gerekmektedir.”

    Ben şurayı anlayamadım(…planlandıkları POMEM Müdürlüklerinde geçici kayıtlarını…), Açıklama ekranın da yazılana başvuru yapmak zorunda mıyız, yoksa bulunduğumuz ildekine başvuru yapsakta olur mu?

  2. geçici kayıt için27 ağustostan önce gidersek işimizi halledip geri dönebilir miyiz yoksa geçici kayıttan sonra dönüş yok mu

  3. Kazanıpta askerde olanların durumu ne olacak bilginiz var mı

  4. YKS puan türünde polislik puanı kaç

  5. Tam olarak ne zaman kayıt olmamız gerekiyor acaba? Ben o kısmı hiç anlamadım yani 27’sinde mi kayıt olucam yoksa 27’sinden önce mi?

  6. arkadaşlar intibaktaki malzemeler nasil olacak rize pomem duyuruda kumaş pantolan gömlek kundura falan istemiyor herhalde yazmamış

  7. Merhaba lisans eğitimime devam ettiğim için önlisans diplomam Yok. Okulda vermiyor diplomanın Aslı gibidir alıp ve öğrenci olduğuma dair belge götürsem yeterli olur mu yoksa diplomamın aslını mı illa götürmeliyim

  8. Bn size birşey danışmak istiyorum buradaki herşeyi okudum pomeme kayıt yapmak için yks veya başka birşeye vb şeylere açıkçası sınava falan girecekmiyim hocam bilgi verirmisiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir