Ana sayfa POLİS ALIMLARI PAEM Hem POMEM Hem de PAEM Başvurusu Yapılabilir Mi?

Hem POMEM Hem de PAEM Başvurusu Yapılabilir Mi?

6
PAYLAŞ
Hem POMEM Hem de PAEM Başvurusu Yapabilir Mi?

Hem POMEM Hem PAEM Başvurusu Yapabilir Miyim?

Polis Akademisinin geçtiğimiz günlerde yaptığı alım ilanlarından sonra adaylar KPSS’yi beklemektedirler. Ancak adaylar KPSS’den sonra alımı yapılacak POMEM ve PAEM alımına aynı anda başvurabilir miyim gibi sorular sormaya başladı. Bu yazımda sizlere POMEM ve PAEM başvurusu hakkında bilgiler verip hem de aynı anda başvuru yapabileceğinizi anlatacağım.

Arkadaşlar ilk olarak şunu belirteyim Polis Akademisi POMEM ve PAEM alımlarını aynı zamana getirmez sebebi ise aynı anda Ankara’da POMEM ve PAEM mülakatı yapamaz bundan dolayı POMEM alımları önce olacaktır. Daha sonra ise PAEM alımı yapılacaktır. Adaylar POMEM ve PAEM başvuru şartlarını taşıdıkları sürece iki alıma da başvurabilirler.

PAEM alımında bilinmesi gereken şey sadece lisans mezunları başvurabiliyor ve alınacak adayın on katı kadar aday mülakata çağrılıyor. POMEM’de ise ön lisans ve lisans adayları başvurabiliyor. Polis Akademisi tarafından alım duyurusunda yapılacak taban puanı ve üstünü alan tüm adaylar mülakata çağrılır.

PAEM HAKKINDA HER ŞEYİ BURADA BULABİLİRSİNİZ TIKLAYIN

POMEM HAKKINDA HER ŞEYİ BURADA BULABİLİRSİNİZ TIKLAYIN

Aklınıza takılan soruları uygulamamızdan ve sitemizden Soru Sor menüsünden sorabilirsiniz.

Polis -Asker -Bekçi Alımları  Hakkında Her Şeyi Uygulamamızda Bulabilirsiniz. Sorularınızı Uygulamamız üzerinden sorabilir ve bildirim alabilirsiniz.

Uygulamamızı indirmek için Tıklayın 

6 YORUMLAR

  1. Pomem i kazanip gitmesem paemin alimini beklersem eger ve paem i kazansak girebilir miyiz ? Puanım 83.5 ikisinden birini tercih etmek zorunda kalirsam hangisini tercih etmeliyim sizce Teşekkürler

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorum giriniz
Lütfen isminizi buraya yazınız