Anasayfa / POLİS ALIMLARI / PAEM / Hem POMEM Hem de PAEM Başvurusu Yapılabilir Mi?
Hem POMEM Hem de PAEM Başvurusu Yapabilir Mi?

Hem POMEM Hem de PAEM Başvurusu Yapılabilir Mi?

Polis Adaylarının merak ettikleri konuların başında, Hem POMEM Hem de PAEM Başvurusu Yapılabilir Mi? bu yazımda bu konu hakkında bilgiler vereceğim.

Hem POMEM Hem PAEM Başvurusu Yapabilir Miyim?

Polis Akademisinin geçtiğimiz günlerde yaptığı alım ilanlarından sonra adaylar KPSS’yi beklemektedirler. Ancak adaylar KPSS’den sonra alımı yapılacak POMEM ve PAEM alımına aynı anda başvurabilir miyim gibi sorular sormaya başladı. Bu yazımda sizlere POMEM ve PAEM başvurusu hakkında bilgiler verip hem de aynı anda başvuru yapabileceğinizi anlatacağım.

Arkadaşlar ilk olarak şunu belirteyim Polis Akademisi POMEM ve PAEM alımlarını aynı zamana getirmez sebebi ise aynı anda Ankara’da POMEM ve PAEM mülakatı yapamaz bundan dolayı POMEM alımları önce olacaktır. Daha sonra ise PAEM alımı yapılacaktır. Adaylar POMEM ve PAEM başvuru şartlarını taşıdıkları sürece iki alıma da başvurabilirler.

PAEM alımında bilinmesi gereken şey sadece lisans mezunları başvurabiliyor ve alınacak adayın on katı kadar aday mülakata çağrılıyor. POMEM’de ise ön lisans ve lisans adayları başvurabiliyor. Polis Akademisi tarafından alım duyurusunda yapılacak taban puanı ve üstünü alan tüm adaylar mülakata çağrılır.

PAEM HAKKINDA HER ŞEYİ BURADA BULABİLİRSİNİZ TIKLAYIN

POMEM HAKKINDA HER ŞEYİ BURADA BULABİLİRSİNİZ TIKLAYIN

Polislik Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

 

40 Yorumlar

 1. Pomem i kazanip gitmesem paemin alimini beklersem eger ve paem i kazansak girebilir miyiz ? Puanım 83.5 ikisinden birini tercih etmek zorunda kalirsam hangisini tercih etmeliyim sizce Teşekkürler

 2. Pomem kazanıp eğitime başlarsak paem e başvuru yapma ihtimalimiz var mı

 3. pomem kazanıp gitmezsem bri dahaki pomem alımlarına başvuru ya da kuruma girişime engel teşkil eder mi?

 4. Paemi kazandik ve egitime basladik diyelim.O sirada baska bi kurum ilan acti basvuru yapabilir miyiz?

 5. Ben paem alımlarına başvurumu yaptım. Diyelimki kazandım ve eğitimdeyken veya mülakat yahut açıklanma aşamasında pöh alımı ilanı çıktı. Ben pöh alımlarına başvurup kazanırsam gidebilir miyim? Bir de eğitümdeyken ayrılıp gidersem pöhe herhangi bir tazminat öder miyim? Ayrıca aynı sene içinde bir polis alımı sınavında başarısız olunursa diğerlerine başvuramazsın diye biliyorum. Yedek olarak kalırsak bu diğer sınavlara başvurmamıza yine de engel teşkil eder mi? Bu sorularımı cevaplayabilirseniz müteşekkir olurum. Teşekkürler.

 6. merhaba, paem e başvurdum ancak mülakat tarihleri daha açıklanmadı. bugün pomem ilanı geldi. pomeme de başvurabilirim değil mi?

 7. Merhabalar .. ben 2018 paeme başvuru yaptım şuna açılmış olan pomeme de başvuru yapabilir miyim .. süreç nasıl ilerlicek kısaca bilgi verebilir misiniz ..

 8. Paemde başarısız olursak peki pomemin mülakatına giripte kazanma şansımız olabilir mi acaba

 9. paemi kazandıktan sonra eğitimdeyken subaylığı kazanırsak geçiş yapabiliyor muyuz yada eğitimdeyken subaylık mülakatlarına gitmemize izin verirler mi

 10. 22. dönem pomem öğrencisiyim paeme başvurdum mülakat tarihi açıklandı müdür tüm sınavlara izin veriyor sadece paeme izin vermiyor, mülakata girme ihtimalim yok mu 10 günüm var daha.

 11. Ben paem yedeklerde idim 16 kişi kalmıştı gelmedi. Pomem mülakatında bunu da sordular soruyu da bildim mülakat çok güzel geçti. Çıkarken Vali Yardımcısı ile emniyet müdürü benim de duyacağım bi sesle polis olur bundan polis yapalım falan dediler. Herkes ters teper kazanamazsın falan diyo moralimi bozuyor . Bilginiz varsa yardımcı olur musunuz

 12. Pomeme başvurdum ve kazandım diyelim eğitimine başladım ve bir ay sonra Paem başvuruları açıldı. Ben oraya başvurabiliyor muyum? Paem kazanırsam pomemi bırakıp paem eğitimine geçebilir miyim? Böyle bir durumda tazminat yada herhangi bir problem ile karşılaşma durumum nedir. Teşekkürler.

 13. Komiser yardımcılarının görevleri polislere göre daha mı zor acaba?

 14. Hem 2019 pöh e hem de pomeme başvurabilir miyim

 15. merhaba pöh ile paem aynı anda yayınlandı ikisine birden başvuru yapabilirmiyim

 16. Bir kişi astsubaylığa başvurmuşken yine aynı anda polisliğe başvurabilir mi

 17. aynı yıl içerisinde hem pomem hem de pmyo başvurabilir miyiz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir