24. Dönem POMEM Başvuru Evrakları – Doldurulması – İndir

24. Dönem POMEM Başvuru Evrakları – Doldurulması – İndir

POMEM adayları Polis Akademisi, 24. Dönem POMEM Başvuru Evrakları – Doldurulması – İndir Polis Akademisi tarafından evraklarla ilgili yapılan resmi duyuru aşağıdaki gibidir. Yazının sonundaki önemli yazılarımızı okumanızı öneririm.

24. Dönem POMEM Başvuru Evrakları Neler?

İnternetten ön başvuru yapan ve şahsen başvuru ve sınav için çağrılan adayların getirmesi gereken belgeler;

a) T.C. kimlik numarası yazılı beyanı, (sınav başvuru dilekçesinin ilgili bölümüne aday 11 haneli T.C. kimlik numarasını ve bu kimlik numarasının kendisine ait olduğunu el yazısı ile ilgili satıra yazacaktır.)

b) Sınav başvuru dilekçesi, tam ve eksiksiz olarak doldurulacaktır.(sınav giriş belgesi yayınlandığı tarihte, sınav başvuru dilekçesi www.pa.edu.tr adresinden indirilecektir.)

c) Aday Sağlık Bilgi Formu, tam ve eksiksiz olarak doldurulacaktır. (sınav giriş belgesi yayınlandığı tarihte, aday sağlık bilgi formu www.pa.edu.tr adresinden indirilecektir.)

ç) Adayların Fiziki Yeterlilik Sınavı Parkuruna Katılmasına Engel Sağlık Probleminin bulunmadığına dair beyanı, (sınav giriş belgesi yayınlandığı tarihte, söz konusu evrak www.pa.edu.tr adresinden indirilecektir.)

d) Mezuniyet bilgisi mezun olduğu üniversite tarafından YÖK sistemine işlenmemiş olan adaylar diploma veya geçici bitirme belgesinin aslı ve fotokopisini getirecektir. Diğer adaylar mezuniyetine ilişkin herhangi bir belge getirmeyecektir. (Mezuniyet bilginizin YÖK Sistemine işlenip işlenmediğini e-Devlet’ten kontrol edebilirsiniz.) (Yabancı ülkeden alınan önlisans, lisans diplomaları YÖK Başkanlığından alınan denklik belgesi ile birlikte kabul edilecektir.)

e) Son bir yıl içinde çekilmiş dört adet biyometrik fotoğraf,

f) Kendisi ve evli ise eşinin sabıka kaydı olmadığını ifade eden yazılı beyanları, (sınav başvuru dilekçesinin ilgili bölümüne aday kendi el yazısı ile kendisinin ve evli ise eşinin sabıka kaydı durumunu yazacaktır.)

g) Yaş düzeltmesi yaptıranlar için yaş düzeltme belgesi, (Eğer yaş tashihi yaptırmış iseniz, yaptırdığınız yaş tashihinin tarihini gün-ay-yıl olarak yazınız. Kesinleşmiş Mahkeme Karar tarihi yazılacak ve tasdikli mahkeme kararı başvuru sırasında teslim edilecektir.)

ğ) Emniyet Teşkilatı Personeli Şehit veya Vazife Malulü olanların Eş veya Çocuklarından, Emniyet Genel Müdürlüğü Personel Dairesi Başkanlığınca verilen şehitlik veya vazife malullük belgesinin Kurumca onaylı örneği,

h) Sınav Giriş Belgesi,

UYARI: Aranılan nitelikleri taşıyan ve istenen belgeleri getiren adayların şahsen başvuruları alınır. Başvuru ile ilgili olarak istenen belgelerde gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu tespit edilenlerin başvuruları geçersiz sayılır.

NOT: Arkadaşlar evraklar daha açıklanmadı açıklandığında sizlere buradan duyurulacaktır. Sadece evraklar neler olduğunu görmeniz için sizlere bir önceki alım olan 23. Dönem POMEM evraklarını paylaşıyorum.

24. Dönem POMEM Başvuru Evraklarının Doldurulması

1- FİZİKİ  YETERLİLİK 

…………………………………………..BAŞKANLIĞINA/MÜDÜRLÜĞÜNE

Doldurma Şekli: Eğer Polis Akademisinde girecekseniz Polis Akademisi Başkanlığına olacaktır. Diğer polis okullarında girecekler ise Örnek: Erzurum Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüğüne

Polis Meslek Eğitim Merkezleri Giriş Yönetmeliğinin “Fiziki Yeterlilik Sınavı” başlıklı 14’üncü maddesinin ikinci fıkrasının (a) bendindeki;  Fiziki yeterlilik sınavı; adayın bedeni kabiliyeti ve fiziki yapısı değerlendirilmek üzere uygulamalı olarak yapılır. Erkek ve kadın adayların sınavları farklı kriterlere göre değerlendirilir. Kriterler Başkanlıkça belirlenir ve uygulanır.” hüküm gereğince 24. Dönem Polis Meslek Eğitim Merkezleri Giriş Sınavında uygulanacak olan Fiziki Yeterlilik Parkuru ve aşamaları hakkında bilgi sahibi oldum, fiziki yeterlilik sınavı parkuruna katılmama engel hiçbir sağlık problemimin bulunmadığını ve fiziki yeterlilik sınavı esnasında oluşabilecek herhangi bir sakatlık veya sağlık probleminde sorumluluğun bana ait olduğunu beyan ederim.. …../…../2018

 

 

 

ADI SOYADI           :…………………………

                                                                                      İMZA:…………………………

       T.C.KİMLİK NO:…………………………

2- BAŞVURU  FORMU

 

3- SAĞLIK  FORMU 

İlk  15 soru diğer  sayfada sadece önemli  olan yeri aldı.

24. Dönem POMEM Başvuru Ücreti Yatırma Resimli Anlatım

24. POMEM Dönem Başvuru Şartları ve Tarihleri Açıklandı.

24. Dönem POMEM Sınav Duyurusu ve Başvuru Kılavuzu 

Polislik Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

 
YORUMLAR
 1. Ömer dedi ki:

  Polis olmak istiyorum ve Babam terörle ilgili mahkemeye çıktı ve direk berat etti acaba bu benim olmama engeli yoksa oradakilerin inisiyatifi ne mi kalmış şimdiden teşekkürler

  1. Admin dedi ki:

   Belli olmaz kardeşim ama sorun olacağını sanmıyorum

 2. Berçem arslan dedi ki:

  Selamlar 24.donem pomem e basvuru yaptim ama lise mezunuyum sanirsam gecersiz oldu degilmi .gercersiz olmusa lise mezunlari icin alim basvurulari ne zaman.

  1. Admin dedi ki:

   Evet geçersiz olur üniversite mezunları alım o

error: Content is protected !!