25. Dönem PÖH Başvuru Evrakları – Başvuruda İstenilen Belgeler

25. Dönem PÖH Başvuru Evrakları – Başvuruda İstenilen Belgeler

PÖH adayları bu yazımda sizlere 25. Dönem PÖH Başvuru Evrakları – Başvuruda İstenilen Belgeler hakkında bilgiler vereceğim.

25. Dönem PÖH Başvuru Evrakları – Başvuruda İstenilen Belgeler

İnternetten ön başvuru yapan ve şahsen başvuru ve sınav için çağrılan adayların getirmesi gereken belgeler;

a) T.C. kimlik numarası yazılı nüfus cüzdanı,

b) T.C. kimlik numarası yazılı beyanı. (sınav başvuru dilekçesinin ilgili bölümüne aday 11 haneli T.C. kimlik numarasını ve bu kimlik numarasının kendisine ait olduğunu el yazısı ile ilgili satıra yazacaktır.)

c) Sınav başvuru dilekçesi, tam ve eksiksiz olarak doldurulacaktır.(İndirmek İçin Tıklayın) ve (Başvuruda İstenilen Belgeler İndirmek İçin Tıkla)

ç) Aday sağlık bilgilendirme formu, tam ve eksiksiz olarak doldurulacaktır.(İndirmek İçin Tıklayın)

d) Adayların fiziki yeterlilik sınavı parkuruna katılmasına engel sağlık probleminin bulunmadığına dair beyanı. (İndirmek İçin Tıklayın)

e) Lise, ön lisans, lisans diplomasının veya geçici bitirme belgesinin aslı ve fotokopisi. (Yabancı Ülkeden alınan lisans diplomaları YÖK Başkanlığından alınan denklik belgesi ile birlikte kabul edilecektir.)

f) Son bir yıl içinde çekilmiş dört adet biyometrik fotoğraf – İstenilmeyebiliyor varsa yanınızda bulundurun. 

g) Kendisi ve evli ise eşinin sabıka kaydı olmadığını ifade eden yazılı beyanları. (sınav başvuru dilekçesinin ilgili bölümüne aday kendi el yazısı ile kendisinin ve evli ise eşinin sabıka kaydı durumunu yazacaktır.)

ğ) Yaş düzeltmesi yaptıranlar için yaş düzeltme belgesi. (Yaş düzeltmesi yaptırdığına dair onaylı belge başvuru sırasında aday tarafından teslim edilecektir.)

h) Emniyet Teşkilatı Personeli Şehit veya Vazife Malulü olanların Eş veya Çocuklarından, Emniyet Genel Müdürlüğü Personel Dairesi Başkanlığınca verilen şehitlik veya vazife malullük belgesinin Kurumca onaylı örneği.

ı) Sınav ücretinin yatırıldığına dair banka dekontu.

i) Sınav Giriş Belgesi.

UYARI: Aranılan nitelikleri taşıyan ve istenen belgeleri getiren adayların şahsen başvuruları alınır. Başvuru ile ilgili olarak istenen belgelerde gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu tespit edilenlerin başvuruları geçersiz sayılır.

YORUMLAR

  1. Mine dedi ki:

    Polis akademisinin kendi sitesinde istenen evraklar kısmında (25.donem pomem) 4 adet biyometrik fotoğraf istemi yok .Burda neden yazıyor .Temin etmelimiyiz .Acil cevaplar mısınız lütfen

    1. Admin dedi ki:

      kılavuzdaki duyuru bu şekildeydi kardeşim orada ne yazıyorsa sen onu götür