26. Dönem POMEM Ön Sağlık – Fiziki Yeterlilik – Parkur – Sözlü Sınav – Mülakatta Yaşananlar

26. Dönem POMEM Ön Sağlık – Fiziki Yeterlilik – Parkur – Sözlü Sınav – Mülakatta Yaşananlar
A+
A-

POMEM Adayları, bu yazımızda  26. Dönem POMEM Ön Sağlık – Fiziki Yeterlilik – Parkur – Sözlü Sınav – Mülakatta Yaşananlar hakkında bilgiler vereceğim. Yaşananları aşama aşama sizlerle paylaşacağız.

26. Dönem POMEM Ön Sağlık – Fiziki Yeterlilik – Parkur – Sözlü Sınav – Mülakatta Yaşananlar

Mülakatlar başladıktan sonra bilgiler geldikçe sizlerle paylaşacağız.

POMEM Ön Sağlık – Spor – Mülakat Tarihini Değiştirme Nasıl Oluyor?

26. Dönem POMEM Ön Sağlık – Parkur Giriş Yerleri – Mülakat Aynı Gün Mü?

YAŞANANLAR HAKKINDA DEĞERLENDİRME

İlk olarak size belirtilmiş Polis Okuluna gidiyorsunuz. İçerisi girişte görevli memurlar üzerinizi kontrol ediyor. İçeriye telefon ses ve görüntü kaydedici hiçbir şey almıyorlar. Kısaca üzerinizde sınava ait olmayan her şeyi bırakıyorsunuz. Sadece sözlü mülakat ve parkur için eşyalarınızı alıyorsunuz. Daha sonra evrak kontrolü yapılıyor. Yani başvururken verdiğiniz bilgiler ile sizlerden istenilen belgeler kontrol ediliyor. Daha sonra gruplara ayrılıyorsunuz gruplar genellikle alfabetik sıraya göre oluyor. Gruplardaki kişi sayısı 15 -20 olabiliyor. Evrak kontrol aşamasından sonra ön sağlık aşamasına geçiyorsunuz. Doktor ve görevli memurlar kontrol ediyor. Boy – Kilo ölçümü yapılıyor doktor yüzeysel olarak inceleme yapıyor. Renk Körlüğüne bakılıyor. Bu aşamaya takılmayan adaylar ön sağlık aşamasını geçmiş oluyor bir sonraki aşama olan parkura katılmak için grubu takip ediyor. Parkur aşamasında ise parkur tanıtılıyor sizlere daha sonra parkuru tamamlıyorsunuz. Polis Akademisin PÖH için açıkladığı süre içerisinde tamamladıysanız parkuru geçmiş oluyorsunuz. Parkur için adaylar parkur bitince kağıt imzalanıyor.

Eğer akademinin açıkladığı süresinin üzerinde ise eleniyorsunuz bir sonraki aşama olan mülakata katılamıyorsunuz. Parkuru geçen adaylarda bir sonraki aşama olan mülakat için giyinme fırsatı veriliyor. Adaylar kıyafetlerini giydikten sonra komisyon karşısına çıkıyor. Kendisi için belirtilen yerde işaretli olan yere gelerek kendini tanıtıp kapalı olan kağıtlardan birini çekerek soruyu okuyor soru numarasını da söyledikten sonra soruyu cevaplıyor. Komisyon üyeleri soru üzerinden başka sorular sorabilir yada direk başka konular hakkında da sorular sorabiliyor.

YORUMLAR

 1. Eagle dedi ki:

  Kardeşim ben askerdeyim ocak 15 de tezkere alıyorum askerlik durum belgesi isteniyor intibağa yetişiyorum ama askerlik belgesini nasıl halledebilirim.İzin alıp memlekete sonava gidicemde.

  1. Admin dedi ki:

   Kardeşim askerde olduğun için sorun olabilir askerlikle ilişiği olmama şartı var çünkü

 2. Dirty dedi ki:

  Kardeşim mülakata takım elbise ile gitmek istiyorum onu da mı sabah yanımda getirmeliyim yoksa parkurdan sonra gidip almak için izin veriyorlar mı

  1. Admin dedi ki:

   yanında bulundur izin yok

 3. Hüseyin dedi ki:

  26.dönem sözlü mülakat sonuçları ne zaman açıklanır tahminen