Mülakat Tarihini Değiştirme Nasıl Oluyor?

Mülakat Tarihini Değiştirme Nasıl Oluyor?

Polis adayları bu yazımda sizlere Mülakat Tarihini Değiştirme Nasıl Oluyor? hakkında bilgiler vereceğim. Yazının sonunda bunun için bir dilekçe örneği paylaşacağım.

Mülakat Tarihini Değiştirme Nasıl Oluyor?

Arkadaşlar bazı sebeplerden dolayı mülakat tarihi gününde sınavınız ya da önemli bir mazeretiniz olabilir. Mülakat tarihi değiştirme işlemi daha önceleri oldu ama bilinmelidir ki bu Polis Akademisinin insiyatifindedir. Mülakata gireceğiniz yerler belli olduktan sonra mülakat tarihinde düğününüz, sınavınız yada her hangi bir rahatsızlığınız var bu durumu mülakata katılacağınız okula dilekçe ve bunu kanıtlayacak belgelerle fakslamınız lazım. Daha sonra okulu arayarak faksın gelip gelmediğini ve neticenin ne olacağını öğrenmeniz gerekmektedir. Yani siz dilekçe yolladınız diye kabul edilecek anlamına gelmiyor.

Dilekçedeki mazereti kendinize göre düzeltebilirsiniz. Geçerli olan mazeretler genellikle kabul ediliyor. Her zaman dediğimiz gibi mülakat tarihini değiştirme kararına Sınav Giriş yerinde yazan okul karar veriyor. Her dilekçe olumlu sonuçlanacak anlamına gelmiyor. 

Örnek Dilekçe

                        20/11/2019

 ERZURUM POLİS MESLEK EĞİTİM MERKEZİ MÜDÜRLÜĞÜ’NE

 

2019 yılı 26. Dönem POMEM aday başvuru, seçme ve değerlendirme sınavı tarihim  14.11.2019 olarak belirlenmiştir. Belirtilen tarihte Anadolu Üniversitesi Açıköğretim (Burada belirteceğiniz gerekçeyi kanıtlayacak belgeleri okula yollamanız gerekiyor.)  sınavına katılacağımdan dolayı, aday başvuru, seçme ve değerlendirme tarihimin değiştirilmesini istiyorum.

Dilekçeme verilecek olumlu veya olumsuz cevabımın zamanın kısıtlı olması sebebi ile 0500 000 00 00 nolu cep telefonumdan aranarak veya aşağıda belirtiğim mail adresime gönderilerek tarafıma bilgi verilemesini talep ediyorum.

Gereğinin yapılmasını bilgilerinize arz ederim.

 

Aday No:                                                                                                                                          10/11/2019

T.C. Kimlik No:                                                                                                                                   Adı Soyadı

Telefon:                                                                                                                                                      İmza

Adres:

Bu dilekçenizi kanıtlayacak evraklarla birlikte yollayınız. 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.