Ardahan Üniversitesi Besyo Özel Yetenek Sınav Parkuru – Kılavuzu

Ardahan Üniversitesi Besyo Özel Yetenek Sınav Parkuru – Kılavuzu

BESYO Adayları bu yazımda sizlere Ardahan Üniversitesi Besyo Özel Yetenek Sınav Parkuru – Kılavuzu  hakkında bilgiler vereceğim.

Ardahan Üniversitesi Besyo Özel Yetenek Sınav Parkuru – Kılavuzu

Aşağıdaki kılavuz ve parkur 2019 – 2020 yılına aittir. Yeni kılavuz yayınlandığında güncelleme yapılacaktır. Yazının sonunda üniversite tarafından yayınlanan kılavuz paylaşılmıştır.

ÖYES’DE UYGULANACAK TESTLER

1. ÖYES KOORDİNASYON PARKURU ismi altında sekiz (8) istasyondan oluşan bir parkurda uygulanacak ve adaylar bu parkur sonuçlarına göre değerlendirmeye alınacaktır.

2. Ayrıca Sporcu Özgeçmişi bulunan adayların belgeleri incelenip uygun görüldüğü takdirde (Ek-1 Tablo-4) “Sporcu Özgeçmiş Puan Tablosu’na göre Sporcu Özgeçmiş Puanı alacaklardır.

3. Sporcu Özgeçmiş Puanı alan adayların bu puanları Tablo-3’de yer ala oranlarda değerlendirme ve hesaplamalara dahil edilecektir

4. Adayların Koordinasyon parkurunda iki hakkı bulunur ve en iyi dereceleri işleme alınır.

5. ÖYES’de uygulanacak Koordinasyon Parkurunun açık ve anlaşılır bir şekilde tanıtımı, testlerde kurallara uygun davranışların ne şekilde olacağı, adayların hangi hatalı hareketinde istasyonu tekrarlaması gerektiği vd. bilgiler (şematik, video) BESYO web sitesi üzerinden duyurulacaktır.

6. Koordinasyon Parkuru testini tamamlayamayan veya katılmayan adaylar ÖYES’de Başarısız sayılırlar. Bu durumdaki adaylar ÖYES hesaplama ve değerlendirme aşamalarına dahil edilmezler.

7. Koordinasyon Parkuru testini erkeklerde 60 s ve üzeri, kadınlarda ise 65 s ve üzeri süreye sahip adaylar sıfır (0) puan alır ve sınav değerlendirmesine alınmazlar.

BESYO_2019-2020_OZEL_YETENEK_SİNAVİ_KLAVUZU

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.