Askercell Nedir? Askercell Nasıl Abone Olabilirim? Ücretlendirme Nasıl?

Askercell Nedir? Askercell Nasıl Abone Olabilirim? Ücretlendirme Nasıl?
A+
A-

Asker Adayları, bu yazımızda sizlere Askercell Nedir? Askercell Nasıl Abone Olabilirim? Ücretlendirme Nasıl? hakkında bilgiler vereceğiz.

Askercell Nedir?

13 Nisan 2015 tarihinde Genelkurmay Başkanlığının yayınlandığı bilgiler doğrultusunda kışlalarda Turkcell Askercell haricinde hat kullanılmasına Genelkurmay Başkanlığı tarafından izin verilmemektedir. Turkcell, Genelkurmay Başkanlığı’nın tüm koşullarını yerine getirerek, Türkiye’de ilk defa Askercell’i er ve erbaşların emrine sundu. Artık Askercell’i kullananlar kışlalarda sevdikleriyle serbestçe konuşup mesajlaşabilecek! Üstelik numaranızı Askercell’e taşırsanız yeni hat ücreti ödemezsiniz.

Nasıl Abone Olunur?

Turkcell Mağazaları ve birliğinizdeki noktalarımızdan Askercell Talep ve Onay Belgesi doldurulup imzalanır.

Daha sonra konuşulmak ve mesajlaşılmak istenen 5 yurt içi mobil, 2 sabit ya da yurt dışı hatlarla olmak üzere 7 numara çalışanlarımız tarafından Askercell’e tanımlanır. Numaralar tanımlandıktan sonra değiştirmek için Turkcell hattınızdan 532 Turkcell Müşteri Hizmetleri’ni arayabilir ya da Turkcell Mağazalarına uğrayabilirsiniz.

Hat kısa bir süre sonra data kullanımına kapanır ve Askercell servisi ancak bundan sonra aktif olur. (Askercell’in aktif olup olmadığı *199# sorgusuyla öğrenilebilir.)

Bu işlemlerden sonra hat TSK’nın kriterlerini otomatik olarak sağlamış olur.

Servis Detayları Nasıldır?

Askercell kışlalarda er ve erbaşların telefonla konuşabilmesi için ön şart olan özellikleri sağlayan bir Turkcell hizmetidir. Askercell;
Faturasız hatlarda çalışır,

  • Konuşma ve mesajlaşma yalnızca 5’i yurt içi mobil, 2’si sabit ya da yurt dışı hat olmak üzere en fazla 7 numara ile yapılabilir,
  • Hafta içi 08:00 – 18:00 saatleri arasında konuşmaya kapalıdır,
  • Data özelliği kapalıdır,
  • Telefondan *199# tuşlandığında hatta Askercell aktif olup olmadığı öğrenilebilir.
  • Askercell servisi ücretsizdir fakat Askercell servis aboneliği ücretsiz sesli görüşme, SMS veya veri kullanım hakkı sağlamaz. Askercell servisi ile dilerseniz Askercell’e özel avantajlı Askercell paketlerinden yararlabilirsiniz.
  • Askercell servisindeki aboneler veri içeren paketleri alsalar dahi paket içeriğindeki veriyi kullanamazlar.

Not: Askercell Servisi tüm cihazlarla uyumlu bir şekilde çalışabilmektedir. TSK’nın koyduğu kriterlerdeki cihazları kullanmak müşterilerimizin kendi sorumluluğundadır.

Ne Kadar Ücret Ödemesi Yapılır? 

Askercell servisi ücretsizdir fakat Askercell servis aboneliği ücretsiz sesli görüşme, SMS veya veri kullanım hakkı sağlamaz. Askercell servisi ile dilerseniz Askercell’e özel avantajlı Askercell paketlerinden yararlabilirsiniz.

Daha Fazla Detaylı Bilgi İçin Turkcell Askercell sayfasından bilgi alabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.