Anasayfa / POLİS ALIMLARI / Atlı Polis Nasıl Olunur? Kimler Atlı Polis Olamaz?

Atlı Polis Nasıl Olunur? Kimler Atlı Polis Olamaz?

Atlı Polislerin televizyonlara daha çok çıkmasından sonra  polis adayları Atlı Polis Nasıl Olunur? sorusunu sormaya başladı. Bu yazımda sizlere atlı polis hakkında bilgiler vereceğim.

Atlı Polis Grup Amirliğinin kuruluş amacı; toplumsal olaylara müdahale ve caydırıcılık esas teşkil etmektir. Bu amaç doğrultusunda binici ve atların eğitimi devam etmektedir. Atlı Polis Toplumsal Olayların yanı sıra Futbol maçlarında da etkili olarak kullanılmakta, Motorlu taşıtların girmesinin mümkün olmadığı yerlerde, milli parklar ve kırsal alanlarda önleyici zabıta hizmetini yürütmek ve zaman zaman yoğun meydanlarda devriye görevi yapmaktadırlar.

Atlı Polis Hangi Birime Bağlı; Atlı polisler Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü’ne bağlı olarak görev yaparlar. Atlı polis de görev yapacak polisler çevik kuvvet Şube Müdürlüğünden seçilirler.

Şartları; Genel bir şart yoktur. Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğünde görev yapıyorsanız atlı polis olarak görev yapabilirsiniz. Herkes atlı polis olabilir mi? Hayır birim amirinin seçtiği ve önerdiği kişiler bu birimde görev yapabilirler. En önemlisi hayvan sevgisi ve cesaretiniz olmalıdır.

HEY ADAY ; Tüm alım ilanları Cep Telefonuna ÜCRETSİZ gelsin diyorsan. Aşağıdaki Uygulamamızı Telefonuna Kur Tüm Alım İlanları ve Polis, Asker, Bekçi, MSÜ, Subay, Astsubay Alımları Cep Telefonuna Yollayalım.

Polislik sözlü mülakat  sürecinin en önemli ayağının ilk 60 saniye olduğunu unutmayın. Bu süreçte kurulda oluşturacağınız olumlu ve bilgi dolu intiba, mesleğe atacağınız adımın en önemli noktası olabilir. Bu sürece hazırlanmak için polis adaylarına, içerisinde binlerce gerçek pomem mülakat soru ve cevabı olan polis mülakatları uygulamamızı tavsiye ederiz. Binlerce polis adayına sınavı kazandırdığımız için hem mutlu hem de iddialıyız.

İndirmek İçin LOGOLARA TIKLAYIN

>

Buna da bakın

Polis Okulundan Ayrılanlar Hangi Şartlar Ne Kadar Tazminat Öderler

Polis Adayları, Polis Okulundan Ayrılanlar Hangi Şartlar Ne Kadar Tazminat Öderler sorusuna cevap vereceğim. Kimler Tazminat …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir