Atlı Polis Nasıl Olunur? Kimler Atlı Polis Olamaz?

Atlı Polis Nasıl Olunur? Kimler Atlı Polis Olamaz?

Atlı Polislerin televizyonlara daha çok çıkmasından sonra  polis adayları Atlı Polis Nasıl Olunur? sorusunu sormaya başladı. Bu yazımda sizlere atlı polis hakkında bilgiler vereceğim.

Atlı Polis Nasıl Olunur?

Atlı Polis Grup Amirliğinin kuruluş amacı; toplumsal olaylara müdahale ve caydırıcılık esas teşkil etmektir. Bu amaç doğrultusunda binici ve atların eğitimi devam etmektedir. Atlı Polis Toplumsal Olayların yanı sıra Futbol maçlarında da etkili olarak kullanılmakta, Motorlu taşıtların girmesinin mümkün olmadığı yerlerde, milli parklar ve kırsal alanlarda önleyici zabıta hizmetini yürütmek ve zaman zaman yoğun meydanlarda devriye görevi yapmaktadırlar.

Atlı Polis Hangi Birime Bağlı; Atlı polisler Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü’ne bağlı olarak görev yaparlar. Atlı polis de görev yapacak polisler çevik kuvvet Şube Müdürlüğünden seçilirler.

Şartları; Genel bir şart yoktur. Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğünde görev yapıyorsanız atlı polis olarak görev yapabilirsiniz. Herkes atlı polis olabilir mi? Hayır birim amirinin seçtiği ve önerdiği kişiler bu birimde görev yapabilirler. En önemlisi hayvan sevgisi ve cesaretiniz olmalıdır.

ETİKETLER:
YORUMLAR

  1. RABİA dedi ki:

    merhaba ben atçılık ve antrenöörlük bölümü mezunuyum . ATLI astsubay ve atlı polis nasıl olabilirm şartları neler ?

    1. Admin dedi ki:

      polis ve ya subay olduktan sonra branşındna dolayı bu bölümde çalıştırılabilirsin