Anasayfa / Genel / Bakan Soylu: Bu Yıl Alınacak Polis Sayısı 15 Bine Yükseltildi.

Bakan Soylu: Bu Yıl Alınacak Polis Sayısı 15 Bine Yükseltildi.

Polis Adayları,  bu yazımızda Bakanimiz konuşmasında Bakan Soylu: Bu Yıl Alınacak Polis Sayısı 15 Bine Yükseltildi. dedi.

Soylu, Eyüpsultan Kültür Merkezi’nde AK Parti ve MHP kadın kolları üyeleriyle bir araya geldi.

Bakan Soylu, İstanbul’a bin 200 yeni bekçi alınacağını ve il genelindeki bekçi sayısının 5 bine çıkacağını ifade ederek, “15 bin yeni polis alıyoruz. Bunun büyük bir bölümünü İstanbul’a vereceğiz. İstanbul’u dünyanın en güvenli şehri haline getireceğiz.” dedi.

“Bekçi sistemi Cumhurbaşkanımızın ürettiği bir sistem. ‘Vatandaşımız rahat uyurken bekçi görev başında olacak dedi’ ve hemen 10 bin bekçi alımı yaptık. İstanbul’a 2 bin 800-2 bin 900 bekçi verdik. Şimdi İstanbul’a bin 200 veya bin 250 bekçi daha veriyoruz. Toplamda 4 bin bekçi olacak. Dün akşam belirledik 8 bin bekçi çıkıyor Mart’ta, binini İstanbul’a veriyoruz. Böylelikle İstanbul’daki bekçi sayısı 5 bin olacak.10 bin polis alıyorduk. Sayıyı dün akşam 15 bine çıkardık. 15 bin polis alacağız. Bunun büyük bir bölümünü de İstanbul’a vereceğiz.” İfadelerini kullandı.

16 Yorumlar

 1. Anti hcv (+) çıkıyor ama Hcv RNA (-) bu durum polis olmaya engel mi?

 2. Ahmet ÇELİKKOL

  Lisans mezunları ile önlisans mezunlarınıda kpss bazında eşit tutsanız dahada güzel olacak bizler bugün kaç senedir mülakat sınav derken yorulduk artık yeter hersene o kadar emek okadar gayretin sonu hüsran kpss önlisansda 60 olsun…

 3. PMYO dan mı arttırıldı yoksa POMEM den mi çok merak ediyorum lütfen bilgi verirmisiniz PMYO yine 2500 polis mi alacak

 4. Alımlar PMYO üzerindenmi olacak ?

 5. sayın bakanımız 15 bin alımı 23.dönem pomem kapsamında mı yoksa yeni alımlar için mi açıkladı?

 6. pmyo yaa tyt uzerınden basvuru yapılacak degıl mı her hangı baska bır sınav varmı acaba

 7. abi ben 23.dönem sonuçlarını bekliyorum 20 şubatta dünyagöz hastanesinde prk lazer ameliyatı oldum fakat doktor gözün iyileşmesinin 2 ayı bulabileceğini söyledi bu durumda kazanırsam intibakta sağlık kontrolünde sorun yaşar mıyım?

 8. 2019 Pmyo başvuruları ne zaman yapılacak? Bilgisi olan var mı?

 9. Merhaba onlisans kpss esnetilme olasiligi var mi 24.donem icin

 10. Ben gecen sene 2 ameliyat gecirdim koldan bi sorun olmaz diye dusunuyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir