Bakım Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı – Balıkesir

Bakım Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı – Balıkesir

Bu yazımda sizlere Kara Kuvvetleri Komutanlığının en önemli eğitim birliklerinden olan Bakım Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı – Balıkesir hakkında bilgiler vereceğim.

Bakım Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı – Balıkesir

ULAŞIM BİLGİLERİ:

a. Kara Yolu: Bakım Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı Balıkesir’de bulunmaktadır. Balıkesir Otogarına her il ve yakın ilçelerden yolu ile ulaşım mevcuttur. Otogardan Balıkesir şehir merkezine, şehir merkezinden de Çayırhisar mevkinde bulunan Bakım Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığının konuşlu bulunduğu General Kemal BALIKESİR Kışlasına belediye otobüs seferleri, minibüs veya taksi ile ulaşım imkânları mevcuttur. İlin karayolları T.C. Karayolları 14. Bölge Müdürlüğü’ne bağlı olup il sınırları içinde otoban bulunmamaktadır.
Otogar Tel.No.: 0 266 246 57 51

b. Demir Yolu: TCDD Balıkesir Garı şehir merkezinde bulunmakta olup Bandırma ve İzmir yönünden trenle ulaşım mevcuttur. 9 Eylül Ekspresi, İzmir Mavi Treni, Karesi Ekspresi, Ege Ekspresi ve 6 Eylül Ekspresi gibi tren hatlarının durakları bulunmaktadır. Balıkesir Tren Garı Tel.No.: 0 266 241 03 00

c. Hava Yolu: Balıkesir Merkez Havaalanının şehir merkezine uzaklığı yaklaşık 5 km’dir. Ulaşım, belediye otobüsleri ve taksi ile sağlanmaktadır.
Hava Alanı Tel.No.: 0 266 294 75 10

İLETİŞİM BİLGİLERİ:

a. Açık Adresi : Bakım Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı Çayırhisar/Balıkesir

b. Telefon No. : 0 266 221 20 00

c. Belgegeçer No.: 0 266 221 20 07

3. SUNULAN İMKÂNLAR:

a. Banka, Bankamatik ve PTT Bilgileri: Kışla içerisinde erbaş ve erlerin aileleri ile görüşmelerini sağlamak maksadıyla yeterli sayıda ankesör telefon ile banka işlemlerini kolaylaştırmak için bankamatik ve posta işlemlerinde kullanmak üzere PTT şubesi bulunmaktadır.

b. Sosyal Tesisler: Kışla içerisinde erbaş ve erlerin kantin ihtiyaçlarını (bot boyası, kalem, defter, telefon kartı vb.) sağlamak maksadıyla yeterli sayıda kantin şubesi mevcuttur. İstirahat sürelerinde dinlenebilecekleri yeterli genişlikte erbaş ve er gazinoları bulunmaktadır.

c. Sağlık Tesisleri: Kayıt kabul işlemlerinde ve diğer zamanlarda erbaş ve erlerin sağlık ile sorunları ile sağlık konusunda bilgilendirmelerini sağlamak maksadıyla 1’inci Basamak Muayene Merkezinde tedavi ve bilgilendirme  faaliyetleri yapılmaktadır. Balıkesir şehir merkezinde 2 Devlet Hastanesi ve 1 Asker Hastanesi, 2 Özel Hastane, 1 Ağız Sağlığı ve Diş Hastanesi ile Balıkesir Tıp Fakültesi Hastanesinde sağlıkla ilgili muayene ve tedavi imkânları mevcuttur.

ç. Rehberlik ve Danışma Merkezi: Personelin sorunlarına daha kolay çözüm bulunabilmesi maksadıyla, kışla içerisinde bulunan Rehberlik ve Danışma Merkezlerindeki uzman personel ile görüşülebilir.

d. Sosyal ve Kültürel Faaliyetler: Temel eğitimi müteakip yemin töreni (genellikle Cuma günü) icra edilmektedir. Yemin törenine aile fertleri davet edilmektedir. Yemin töreni tarihleri personele bildirilmektedir. Burada bulunulan süre zarfında hafta içerisinde her saat, Cumartesi, Pazar ve resmi tatil günlerinde mevsim şartları göz önünde bulundurularak belirlenecek saatlerde ziyaretçilerle nizamiye karakolunda bulunan ziyaretçi görüşme yerlerinde görüşme yapılmaktadır.

e. Spor Tesisleri: Erbaş ve erlerin istirahat ve hafta sonu izin sürelerinde istifade edebileceği hoşça vakit geçirebileceği yeterli sayıda kolaylık tesisleri ve spor tesisleri bulunmaktadır.

Diğer Bilgiler:

Kayıt kabul esnasında aceme erlere tüm istihkakları (elbise, don, fanila, pijama, çorap, havlu, eldiven, terlik, spor ayakkabısı, eşofman, diş macunu, diş fırçası, traş kremi, şampuan, sabun vb.) verilmektedir. Verilen eğitim kıyafetleri ve botlar bizzat kendileri tarafından denenmekte, uygun olmayanlar yerinde değiştirilmektedir.

Berber ve terzi ihtiyacınız için kışlada gereken her türlü tedbir alınmıştır. Kayıt kabul merkezimiz Cumartesi, Pazar ve resmi tatil günleri de çalışmaktadır. Kayıt kabul merkezine ne zaman gelirse gerekli bütün işlemler bitirilmektedir. Ancak ertesi güne hazırlık yapabilmek ve askerliğin ilk gününe zinde başlayabilmeleri için geç saatlere kalmamaları hatırlatılmaktadır. Kışlaya ilk gelindiğinde törenle karşılanmakta, yemin töreni ile uğurlanmaktadır. Kayıt kabul işlemleri için gerekli belgelere ve nüfus cüzdanınıza muhakkak ihtiyaç olacaktır. Bu
belgeler olmadan kayıt işlemleri yapılmayacağından belgelerin muhafaza edilmesi hatırlatılmaktadır.

Kışlaya gelirken yanınızda cep telefonu, fotoğraf makinesi, teyp, radyo, dizüstü bilgisayar, CD/DVD, taşınabilir bellek, ses kayıt cihazları vb. malzemeler ile kesici ve delici aletler, yiyecek ve içecek gibi benzeri maddeler getirilmemelidir. Cep telefonu getirdiyseniz kışla nizamiyesinde görevli personele senetle teslim edebilir, dağıtım olduğunuzda ayrılırken geri alabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.