Balıkesir POMEM - Polis Meslek Eğitim Merkezi Adresi - Telefon No

Anasayfa / Polis Okulları / Balıkesir POMEM – Polis Meslek Eğitim Merkezi

Balıkesir POMEM – Polis Meslek Eğitim Merkezi

Polis Adayları, bu yazımda sizlere Balıkesir POMEM – Polis Meslek Eğitim Merkezi  hakkında bilgiler vereceğim.

1– KURULUŞ:

Okulumuz 16.09.1986 tarihinde Polis Okulu olarak faaliyete başlamıştır. 08.09.2001 tarihinden itibaren ise Polis Akademisi Başkanlığı’na bağlı Polis Meslek Yüksek Okulu olarak faaliyete geçmiştir. Emniyet Teşkilatı Mensuplarının yüksek öğrenim çağındaki çocuklarının, yurt sorunlarını gidermek ve onlara daha iyi öğrenim imkanı sağlamak amacıyla, Emniyet Genel Müdürlüğü Sosyal Hizmetler Dairesi başkanlığına bağlı olarak açılan Emniyet Genel Müdürlüğü Yüksek Öğrenim Öğrenci Yurdu mevcuttur.

2- OKULUN YERLEŞİM DURUMU:

Okulumuz İzmir karayolu üzerinde Balıkesir İline 13 Km., Pamukçu Kasabasına 2 Km. mesafede, yaklaşık 100.000 Metrekare alan, 33.000 Metrekare kapalı alan üzerine kurulmuş olup, İdari Binası, Dershaneler, (A-B-C Blok) Yatakhaneler, Yemekhane, Spor Salonu, Konferans Salonu, Sosyal Tesisler Binası, Öğrenci Dinlenme Salonları, Kapalı Oto Garajı 36 personel lojmanlarından meydana gelmiştir. Açık ve kapalı olmak üzere Atış Poligonları, Halı saha, Çim ve Toprak Futbol Sahaları ile Pentatlon Sahası mevcuttur. Okulumuz toplam 400 dönümden oluşmaktadır.

OKUMALISIN  Samsun 19 Mayıs PMYO Kazanan (18.Dönem) Adaylara Duyuru

3- HİZMET BİNALARI:

Okulumuzda teorik olarak verilen derslerde kullanılan 22 Adet dershane haricinde uygulamalı olarak yapılması gereken dersler için 1 adet Uygulamalı Polis Merkezi, Yabancı Dil Dershanesi, Okuma Odası, 2 Bilgisayar Dershanesi ile 3 Silah Dershanesi mevcut olup, personel ve öğrencinin okuma alışkanlığını arttırmak içinde 1 Kütüphanemiz ile 2 adet İnternet Salonu bulunmaktadır.

1000 Öğrencinin aynı anda yemek yiyebileceği yemekhanemiz mevcuttur.

A-B-C Bloklarında toplam 1000 öğrencinin barınabileceği yatakhane mevcuttur. B Blok bodrum katının bir bölümü çamaşırhane diğer bölümlerinde ise aynı anda 54 kişinin yıkanabileceği banyo ve bir adet sauna vardır.

Ayrıca B blok yatakhanesinin altı Öğrenci Kantini ve Dinlenme salonları ile, okuma salonu ve satranç odası bulunmaktadır.

A blok zemin katında dinlenme salonları ile İnternet salonları mevcuttur.

Söz konusu arazi üzerinde kurulan ve öğrencilerimizin atış eğitimlerinde kullanılan 157×23,60 m. ebatlarında 3 adet 10 kulvarlı tüfek atış poligonu, 3 adet de muhtelif ebatlarda tabanca atış poligonları ve 1 adet sızma parkuru mevcuttur.

OKUMALISIN  Kastamonu PMYO Kazanan (18.Dönem) Adaylara Duyuru

A Blok’un ikinci katı yüksek öğrenim kız öğrencilerine, A Blok’un üçüncü katı yüksek öğrenim erkek öğrencilerine ayrılmıştır.

BALIKESİR POLİS MESLEK EĞİTİM MERKEZİ 

İZMİR YOLU 13.KM

PAMUKÇU MAH. ALTIEYLÜL/BALIKESİR

TELEFON : (0266) 257 11 92-93

FAX          : (0266) 257 11 95

Kaynak: http://balikesirpomem.pa.edu.tr/


HEY ADAY ; Tüm alım ilanları Cep Telefonuna ÜCRETSİZ gelsin diyorsan. Aşağıdaki Uygulamamızı Telefonuna Kur Tüm Alım İlanları ve Polis, Asker, Bekçi, MSÜ, Subay, Astsubay Alımları Cep Telefonuna Yollayalım.

Polislik sözlü mülakat  sürecinin en önemli ayağının ilk 60 saniye olduğunu unutmayın. Bu süreçte kurulda oluşturacağınız olumlu ve bilgi dolu intiba, mesleğe atacağınız adımın en önemli noktası olabilir. Bu sürece hazırlanmak için polis adaylarına, içerisinde binlerce gerçek pomem mülakat soru ve cevabı olan polis mülakatları uygulamamızı tavsiye ederiz. Binlerce polis adayına sınavı kazandırdığımız için hem mutlu hem de iddialıyız.

İndirmek İçin LOGOLARA TIKLAYIN

>

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir