Bekçi Adayları Parkurda ve Mülakatta Bunları Yaparsanız Elenirsiniz

Anasayfa / Bekçi Alımları / Bekçi Adayları Parkurda ve Mülakatta Bunları Yaparsanız Elenirsiniz

Bekçi Adayları Parkurda ve Mülakatta Bunları Yaparsanız Elenirsiniz

Bekçi Adayları, bu yazımda sizlere Bekçi Adayları Parkurda ve Mülakatta Bunları Yaparsanız Elenirsiniz hakkında bilgiler vereceğim.

Bekçi Adayları Parkurda ve Mülakatta Bunları Yaparsanız Elenirsiniz

İlk Aşama Fiziki Yeterlilik Parkuru Elenme Sebepleri;

Parkurda en üst süre 50′ dir. 50 üstü yapan aday direk elenir ve bir sonraki aşama olan Mülakat aşamasına katılamaz. 49-50 saniye 60 puandır. Fiziki yeterlilik sınavında 60 puanın altında alan adaylara “0” sıfır puan verilir. Fiziki yeterlilik sınavı komisyonu başarısız adaylar hakkında “Çarşı ve Mahalle Bekçisi Adayı Olamaz”  kararı verir ve başarısız adaylar sözlü sınavına geçemezler.

Ayrıca Fiziki Yeterlilik Parkuru içerisinde herhangi bir istasyonu yapmayan veya yapamayan aday elenecektir. Fiziki yeterlilik parkurunda sayılı istasyonlarda sıçrama tahtası, lastik engeli, sağlık toplarına dokunmalar, slalom çubuğu geçişleri gibi engelli geçiş istasyonlarından adayların bu istasyonları geçebilmeleri için her istasyonda en az bir hareketi nizami yapma zorunluluğu vardır.

OKUMALISIN  2019 Bekçilikte İkamet Şartı

Her istasyonda en az o istasyon hareketinden bir tanesini nizami yapamayan aday bir sonraki istasyona geçemez ve diskalifiye edilerek elenir.

İkinci Aşama Sözlü Mülakat Elenme Sebepleri;

Fiziki yeterlilik parkur aşamasını geçen tüm adaylar bir sonraki aşama olan Sözlü Mülakata katılırlar. Burada adaya genel kültür sorularından oluşan kartlardan bir tanesini çekmesi söylenir.

Aday çektiği soruyu okuyarak komisyona cevabını verir. Komisyon cevap sırasında adayı izler aday beş ayrı kritere göre değerlendirilir. Yüz puan üzerinden en az yetmiş puan alınması gereklidir. Yetmiş puan altı alan aday elenir. Sözlü mülakat aşaması hakkında Bekçilik Sözlü Mülakat Nasıl Oluyor? adı makalemde Bekçilik Yönetmeliğinden alınmış detaylı yazımı bulabilirsiniz.

Mülakat oldukça önemlidir. Bundan dolayı daha önceki alımlarda çıkmış sorular için Mülakat Sorular menüsünde çıkmış soruları ve cevapları bulabilirsiniz.

 


YASAL UYARI: Yayınlanan köşe yazısı/haberlerin tüm hakları Polis Asker Adayları'na ( www.polisaskeradaylari.com) aittir. www.polisaskeradaylari.com şeklinde aktif bağlantı kurulabilir, açık kaynak gösterilmek kaydıyla içerik kullanılabilir. Açık kaynak linki gösterilmeden yapılan alıntılar için yasal işlem uygulanacaktır.

HEY ADAY ; Tüm alım ilanları Cep Telefonuna ÜCRETSİZ gelsin diyorsan. Aşağıdaki Uygulamamızı Telefonuna Kur Tüm Alım İlanları ve Polis, Asker, Bekçi, MSÜ, Subay, Astsubay Alımları Cep Telefonuna Yollayalım.

BEKÇİLİK sözlü mülakat  sürecinin en önemli ayağının ilk 60 saniye olduğunu unutmayın. Bu süreçte kurulda oluşturacağınız olumlu ve bilgi dolu intiba, mesleğe atacağınız adımın en önemli noktası olabilir. Bu sürece hazırlanmak için BEKÇİ adaylarına, içerisinde binlerce gerçek BEKÇİ mülakat soru ve cevabı olan BEKÇİ mülakatları uygulamamızı tavsiye ederiz. Binlerce BEKÇİ adayına sınavı kazandırdığımız için hem mutlu hem de iddialıyız.

ÜCRETSİZ İndirmek İçin LOGOLARA TIKLAYIN

3 Yorumlar

  1. Ben bugün parkura girdim lastiklerden birtanesine basamadim 2 saniye caza aldım bu normal ama ben parkuru 48 saniyede tamamladım toplam 50 saniye yapıyor ama nedense elediler diyer çocuklar 50 saniye yaptılar geçti bunu bir türlü anlayamadım

  2. merhaba. parkur ve sözlü mülakata gireceğim cumartesi günü. bır arkadas sağlık raporu almalısın dedi. bu aşamada gerekli mi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir