Bekçi Adayları Parkurda ve Mülakatta Bunları Yaparsanız Elenirsiniz

Bekçi Adayları Parkurda ve Mülakatta Bunları Yaparsanız Elenirsiniz

Bekçi Adayları, bu yazımda sizlere Bekçi Adayları Parkurda ve Mülakatta Bunları Yaparsanız Elenirsiniz hakkında bilgiler vereceğim.

Bekçi Adayları Parkurda ve Mülakatta Bunları Yaparsanız Elenirsiniz

İlk Aşama Fiziki Yeterlilik Parkuru Elenme Sebepleri;

Parkurda en üst süre 50′ dir. 50 üstü yapan aday direk elenir ve bir sonraki aşama olan Mülakat aşamasına katılamaz. 49-50 saniye 60 puandır. Fiziki yeterlilik sınavında 60 puanın altında alan adaylara “0” sıfır puan verilir. Fiziki yeterlilik sınavı komisyonu başarısız adaylar hakkında “Çarşı ve Mahalle Bekçisi Adayı Olamaz”  kararı verir ve başarısız adaylar sözlü sınavına geçemezler.

Ayrıca Fiziki Yeterlilik Parkuru içerisinde herhangi bir istasyonu yapmayan veya yapamayan aday elenecektir. Fiziki yeterlilik parkurunda sayılı istasyonlarda sıçrama tahtası, lastik engeli, sağlık toplarına dokunmalar, slalom çubuğu geçişleri gibi engelli geçiş istasyonlarından adayların bu istasyonları geçebilmeleri için her istasyonda en az bir hareketi nizami yapma zorunluluğu vardır.

Her istasyonda en az o istasyon hareketinden bir tanesini nizami yapamayan aday bir sonraki istasyona geçemez ve diskalifiye edilerek elenir.

İkinci Aşama Sözlü Mülakat Elenme Sebepleri;

Fiziki yeterlilik parkur aşamasını geçen tüm adaylar bir sonraki aşama olan Sözlü Mülakata katılırlar. Burada adaya genel kültür sorularından oluşan kartlardan bir tanesini çekmesi söylenir.

Aday çektiği soruyu okuyarak komisyona cevabını verir. Komisyon cevap sırasında adayı izler aday beş ayrı kritere göre değerlendirilir. Yüz puan üzerinden en az yetmiş puan alınması gereklidir. Yetmiş puan altı alan aday elenir. Sözlü mülakat aşaması hakkında Bekçilik Sözlü Mülakat Nasıl Oluyor? adı makalemde Bekçilik Yönetmeliğinden alınmış detaylı yazımı bulabilirsiniz.

Mülakat oldukça önemlidir. Bundan dolayı daha önceki alımlarda çıkmış sorular için Mülakat Sorular menüsünde çıkmış soruları ve cevapları bulabilirsiniz.

 

 

Bekçilik Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

YORUMLAR
 1. Fatih dedi ki:

  Ben bugün parkura girdim lastiklerden birtanesine basamadim 2 saniye caza aldım bu normal ama ben parkuru 48 saniyede tamamladım toplam 50 saniye yapıyor ama nedense elediler diyer çocuklar 50 saniye yaptılar geçti bunu bir türlü anlayamadım

 2. AHMET ONUR dedi ki:

  merhaba. parkur ve sözlü mülakata gireceğim cumartesi günü. bır arkadas sağlık raporu almalısın dedi. bu aşamada gerekli mi

  1. Admin dedi ki:

   Sağlık raporu yok fiziki yeterlilik belgesini dolduracaksın kardeşim

 3. Murat dedi ki:

  Askerlikten terorle mucadele belgesi var generalden faydasi olurmu acaba

  1. Admin dedi ki:

   Hayır kardeşim belge istenilmiyor.

 4. Tansel dedi ki:

  Profesyonel sporcu kimlik kartı olan ve türkiyede derece yapmış kickbox dalında v.s. sporcu insanların yapmış oldukları bu spor dallarının etkisi olurmu

  1. Admin dedi ki:

   Mülakattaki komisyona bağlı kardeşim

 5. Mert Bulut dedi ki:

  Bekçilikte Fiziki yeterlilik sınavını gecemedim gecen sene şimdi basvuruyu en bastan mı basvurmalıyım? Gecen sene sağlık kontrolü yapıldı sıkıntı cıkmadı. Yazılı sınavını geçtim fiziki yeterliliği gecemedim ve elendim. Şimdi şağlık kontrolü tekrar mı yapacağım dosya filan tekrar mı hazırlayacam fotoğraf, belgeler, sağlik kontrol boy kilo göz filan tekrar mı yapacam. Gecen sene kayit var.

  1. Admin dedi ki:

   Hepsini baştan yapacaksın kardeşim

 6. Sabit dedi ki:

  Benim engel raporum var bir sikıntı olurmu #63 şeker ama yendim sıkıntı olurmu bu raporu görürmem kazım mı

  1. Admin dedi ki:

   Ön sağlıkta belli olur kardeşim

 7. Böyleyken böyle dedi ki:

  Gözümün birinde gizli kayma denilen bir durum var. Bunu düzeltmek için ameliyat olursam eleme gibi bir durum söz konusu olur mu?
  Ameliyatı önceden yapılmış bile olsa sıkıntı doğururlar mı?

  1. Admin dedi ki:

   Emniyet teşkilatı sağlık yönetmelğini doktoruna bir göster kardeşim

 8. Drej men dedi ki:

  Bende küçük derecede boyun fıtığı var 1 sene önce vardı ama hiç zararı yok fizik tedaviyle geçer dedi doktor bir sakınca olurmu sağlıkta

  1. Admin dedi ki:

   Ameliyat olmadıysan sorun olmaz belli etme yeter :d

error: Content is protected !!