Bekçilik Başvurusunda Fotoğraf Bilgileriniz Getirilemedi Hatası Çözüm

Bekçilik Başvurusunda Fotoğraf Bilgileriniz Getirilemedi Hatası Çözüm

Bekçi Adayları, bu yazımda sizlere Bekçilik Başvurusunda Fotoğraf Bilgileriniz Getirilemedi Hatası Çözüm hakkında detaylı bilgiler vereceğim.

Bekçilik Başvurusunda Fotoğraf Bilgileriniz Getirilemedi Hatası Çözüm

2020/1. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği (Sadece İSTANBUL) alımına başvuru yapan adayların birçoğu Fotoğraf Bilgileriniz Getirilemedi Hatası almaktadır. Polis Akademisi Başkanlığı tarafından başvurusu başlayan alımda bilgilerin çoğu resmi kurumlardan alınmaktadır. Bunlardan biri de Fotoğraf bilginizdir. Polis Akademisi bu bilgiyi ÖSYM Başkanlığından çekmektedir.

Fotoğrafı ÖSYM’den Güncelleme butonuna bastıktan sonra Fotograf bilgileriniz getirilemedi! hatası alıyorsanız şunu denemenizi istiyoruz. Birçok aday bunu yaptı ve sorun çözüldü. Burada çekilmek istenilen resim ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminde kayıtlı olan resminizdir.

ÖSYM AİS EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ!

Aşamalar: 

1- Yukarıdaki bağlantıya tıklayın E Devlet bilginizle giriş yapınız. Aday İşlemleri Bilgi Sistemi açılacak daha sonra Sol Menüde Fotoğraf Bilgilerim kısmına tıklayın orada sistemde kayıtlı olan resim bulunması gerekmektedir. Bazı resimleri geçerlilik süresi bitmiş oluyor bundan dolayı hata alınmaktır.

2- Eğer yeni kimlik aldıysanız işiniz çok kolay T.C. Kimlik Fotoğrafımı Kullan butonuna basıyorsunuz. Kimliğiniz yeni ise sistemde resminiz direk güncellenecektir. Sistemde resminiz güncellendikten sonra Polis Akademisi Başkanlığı sitesindeki başvurusu ekranına gelip Fotoğrafı ÖSYM’den Güncelleme butonuna basıyorsunuz. Bundan sonra resminiz güncellenmesi gerekmektedir.

3- ÖSYM Aday Bilgi Sisteminde kaydınız yoksa resminiz sistemden çekilmez sizlerde ÖSYM AİS EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ! tıklayarak E Devlet üzerinden üye olabilirsiniz.

Not: Eğer yüklenmiyorsa resimsiz başvurunun sorun olup olmayacağını size kesin cevabı Polis Akademisi Başkanlığı verebilir. Polis Akademisi Başkanlığına ait iletişim bilgileri aşağıdaki gibidir:

Polis Akademisi Başkanlığı İletişim Bilgileri

Telefon      : +90 (312) 462 86 49  – +90 (312) 499 70 02
Fax            : +90 (312) 462 85 33
E-posta     : [email protected]
Web          : www.pa.edu.tr
Adres        : Polis Akademisi Başkanlığı Eymir Mah. 49. Sokak PK:06834 Gölbaşı / ANKARA

YORUMLAR

 1. emre dedi ki:

  fotoğrafım güncel olmasına rağmen bu hatayı alıyorum benimle aynı sıkıntıyı yaşayan var mı ne yapmamız lazım yarın son gün ?

  1. Admin dedi ki:

   Polis Akademisi Başkanlığını aramanınızı öneririm

 2. Rıdvan dedi ki:

  Hala uyari alıyorum denememe rağmen numaralari arıyorum telefon ile ulaşamıyorum baglanmasi için bakmıyorlar baska arkadaşlar varmi acaba bu sıkıntıyı çözmeyen e-mail attımbile görseller ile birlikte ordanda cevap yok

  1. Admin dedi ki:

   Telefondan ulaşmanız gerekiyor mesai saatlerinde aramanızda fayda vardır

 3. gökhan dedi ki:

  Maalesef aynı sorun bende de var, fotoğrafım güncel olduğu halde aday işlemlerinde görünmüyor ve ÖSYM’den getir deyince getirilemiyor. Polis akademisini telefonla aradığımda en fazla danışmaya ulaşabiliyorum, oradan bir yere bağlıyor ama telefonu açan yok. Ne yazık ki muhattap bulamıyorum