Bekçilikte Yedek Olan Adaylar Nasıl Çağrılacaklar?

Bekçilikte Yedek Olan Adaylar Nasıl Çağrılacaklar?

Bekçi Adayları, bu yazımda sizlere Bekçilikte Yedek Olan Adaylar Nasıl Çağrılacaklar?  hakkında bilgiler vereceğim. Lütfen Bekçilikte asil ve yedek olan arkadaşlarınıza yazıyı okumalarını önerin.

Bekçi Yedek Nedir? 

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yapılan alımlarda Ön Sağlık – Parkur ve Mülakat aşamasından sonra Polis Akademisi kendi resmi sitesi üzerinden sınav sonuçlarını yayınlar bu sonuçlar doğrultusunda ASİL ve YEDEK adaylar belirlenir. Yedek adayların belirlenmesi Bekçilik Giriş Yönetmeliğine göre yapılmaktadır. Aşağıda sizlere yönetmelikteki ilgili maddeyi vereceğim. ASİL olarak kazanan aday direk okula yerleşmiştir. YEDEK olan aday ise ASİL adaylardan okula kayıt olmayan, Sağlık durumu sebebi ile elenenler ve ya güvelik soruşturması olumsuz gelenlerin yerine YEDEK adaylardan alım yapılır. YEDEK aday kesin olarak kazanmış değildir. YEDEK sırası gelmeyen adayların YEDEK işlemleri bir süre sonra sonlandırılır.

Bekçilikte Yedek Olan Adaylar Nasıl Çağrılacaklar?

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından alımı yapılan Çarşı ve Mahalle Bekçiliği sonuçları açıklandıktan sonra giriş puanına göre asıl ve asıl sayısı kadar yedek olmak üzere her il için ayrı ayrı sınav sonuç listesi düzenlenir. Bu listeler Başkanlığın resmi internet sayfasında duyurulur.

Yedek adaylar için bilgi vermek gerekirse adaylar şu an bir şey yapacak Polis Akademisi Yedek olarak belirlenen adaylara ilişkin sonuçları da resmi internet sitesinden açıklayacak, yedek olarak belirlenen adaylara posta yoluyla veya diğer iletişim araçlarıyla herhangi bir bildirimde bulunulmayacaktır.

Yedek adaylara sıra gelmesi için asil olan adayın kayıt yaptırmaması ya da genel sağlık aşamasında elenmesi gerekmektedir. Elenen adayın yerine yedek aday planlaması yapılacaktır. Yedek olarak belirlenen adaylar planlama yapılması halinde planlandığı ildeki Eğitim Şube Müdürlüğü tarafından sırası ile çağrılacaktır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.