Bekçilik Fiziki Yeterlilik Sınavı – Parkura İtiraz Aşaması

Bekçilik Fiziki Yeterlilik Sınavı – Parkura İtiraz Aşaması

Bekçi Adayları, bu yazımda sizlere Bekçilik Fiziki Yeterlilik Sınavı – Parkura İtiraz Aşaması hakkında bilgiler vereceğim.

Bekçilik Fiziki Yeterlilik Sınavı – Parkura İtiraz Aşaması

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından alımı yapılan Bekçi alımları için yazılı sınav aşamasından sonra Fiziki Yeterlilik aşaması için her sınav için Çarşı Ve Mahalle Bekçi̇li̇ği̇ Gi̇ri̇ş Sınavı Fi̇zi̇ki̇ Yeterli̇li̇k Sınav Tali̇matı yayınlanmaktadır. Burada parkurun nasıl olacağı cezaları, aşamalar, süreler hakkında adaya detaylı bilgiler verilmektedir. Ayrıca Bekçi alımları için yayınlanan Çarşı Ve Mahalle Bekçi̇li̇ği̇ne Giriş Sınav Yönetmeliğine göre işlem yapılmaktadır. İlk olarak size sınav talimatı hakkında bilgiler vereyim.

Arkadaşlar ilk olarak belirtmek isterim Fiziki Yeterlilik – Parkur aşamasında itiraz hakkı bulunmamaktadır. İtiraz etmek istiyorum derseniz de Parkur aşaması tamamlandıktan sonra oradaki yetkililere sorarak bu konuda daha kapsamlı bilgi almış olursunuz. Yönetmelik ve talimat doğrultusunda itiraz hakkı bulunmamaktadır. 

Çarşı Ve Mahalle Bekçi̇li̇ği̇ Gi̇ri̇ş Sınavı Fi̇zi̇ki̇ Yeterli̇li̇k Sınav Tali̇matı

Öncelikle adaylara gruplar halinde fiziki yeterlilik parkuru tanıtılacaktır. Adaylara parkuru tanıtım esnasında veya sınav esnasında oluşabilecek herhangi bir sakatlık durumunda fiziki yeterlilik sınav komisyonu sorumlu değildir. Daha sonra komisyonca ismi okunan aday komisyona kimliğini vererek kendini tanıttıktan sonra parkurun başlama noktasına gelip ve kameraya doğru dönüp kendisini bir kez daha tanıtarak parkura doğru döner. Başladığı an süre başlar.

Teknik bir arızanın dışında hiçbir adayın fiziki yeterlilik parkuru sınavını tekrar yapmasına izin verilmeyecektir.

 Fiziki Yeterlilik Parkuru içerisinde herhangi bir istasyonu yapmayan veya yapamayan aday elenecektir. Fiziki yeterlilik parkurunda sayılı istasyonlarda sıçrama tahtası, lastik engeli, sağlık toplarına dokunmalar, slalom çubuğu geçişleri gibi engelli geçiş istasyonlarından adayların bu istasyonları geçebilmeleri için her istasyonda en az bir hareketi nizami yapma zorunluluğu vardır. Her istasyonda en az o istasyon hareketinden bir tanesini nizami yapamayan aday bir sonraki istasyona geçemez ve diskalifiye edilerek elenir.

Fiziki yeterlilik sınavı parkurunda sınav esnasında oluşabilecek herhangi bir sorunda sınav komisyonu başkanı ve üyeleri komisyonda görevli üye beden eğitimi öğretim elamanın görüşünü alarak karara bağlayacaktır.

Çarşı Ve Mahalle Bekçi̇li̇ği̇ne Giriş Sınav Yönetmeliği

Arkadaşlar bu yönetmelikte Yazılı Sınav için ayrı bir itiraz süresi bulunurken Fiziki Yeterlilik – Ön Sağlık – Mülakat aşamalarında bulunan sınav komisyonun kararlarına itiraz edilmemektedir. Madde aşağıdaki gibidir.

Sınav komisyonunun kararlarına itiraz edilemez.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.