Bekçilik Genel Sağlık Raporu İşlemleri – Bekçilik Sağlık Yönetmeliği

Bekçilik Genel Sağlık Raporu İşlemleri – Bekçilik Sağlık Yönetmeliği

Bekçi adayları bu yazımda, Bekçilik Sağlık Yönetmeliği ile Genel Sağlık Raporu İşlemleri hakkında bilgiler vereceğim. Bilindiği üzere Bekçi alımlarında geçerli olan sağlık yönetmeliği Emniyet Teşkilatı Sağlık Yönetmeliğidir. Bu yönetmelikten yola çıkarak bekçilik sağlık aşamaları ve sağlık şartları hakkında bilgiler vereceğim.

Bekçilik Genel Sağlık Raporu İşlemleri

Yazımın sonunda Sağlık Yönetmeliğinin tam metni vardır. Akılınıza takılan soruları yorum yazarak bizlere sorabilirsiniz.

Bekçilik genel sağlık raporu bölümleri Kardoloji, Cildiye, KBB, Üroloji, Dahiliye, Nuroloji, Göğüs Hastalıkları, Enfeksiyon Hastalıkları, detaylı ultrason vb birçok bölüme gideceksiniz eğer önemli bir sağlık sorununuz yoksa korkmanıza gerek yok.

Muayeneler sonucunda o aldığınız sağlık raporları ilk olarak o hastanedeki heyetten olumlu sonuç alacak daha sonra tüm sağlık raporları Emniyet Genel Müdürlüğü Sağlık Daire Başkanlığına gelecek orada da incelendikten sonra onay alan adayın kazandığı kesinleşir.

Bekçilik Sağlık Yönetmeliği

MADDE 24 – (1) Çarşı ve mahalle bekçisi adayları; Emniyet Hizmetleri Sınıfı personelin okullara girişlerinde olduğu gibi A dilimi sağlık şartlarına uygun olmak zorundadır ve bu adayların giriş raporlarında A dilimi sağlık şartlarına uygunluk aranır.

(2) Çarşı ve mahalle bekçilerinin Devlet memuru olarak atamaları yapıldıktan sonra, sağlık yönünden çalışma koşullarının belirlenmesinde, malullüklerinde ve sağlıkla ilgili diğer durumlarında bu Yönetmeliğin polis memurları için belirlediği hükümler uygulanır.

(3) Sağlık kurulu raporuna göre;

a) A, B ve C dilimi sağlık şartlarını taşıdıkları tespit edilenler, çarşı ve mahalle bekçisi olarak çalışmaya devam ederler.

b) D dilimi sağlık şartlarını taşıdıkları tespit edilenler Emniyet Hizmetleri Sınıfında çalışamazlar. Bu durumda olanların sağlık kurulu raporları ve sağlık dosyaları, sağlık komisyonunun görüşü ile birlikte, maluliyet veya hizmet sınıfı değişikliği yönünden gerekli işlemler yapılmak üzere Sosyal Güvenlik Kurumuna gönderilir.

c) E dilimi sağlık şartlarını taşıdıkları tespit edilenler hiçbir hizmet sınıfında çalışamazlar. Bu durumda olanların sağlık kurulu raporları ve sağlık dosyaları, sağlık komisyonunun görüşü ile birlikte maluliyet yönünden gerekli işlemler yapılmak üzere Sosyal Güvenlik Kurumuna gönderilir.

SAĞLIK YÖNETMELİĞİ TAM METNİ 

YORUMLAR

 1. Jahrein999 dedi ki:

  Menusküs ameliyatı sağlıkta sorun olurmu bana herhangi bir sorun çıkartmiyor

  1. Admin dedi ki:

   aramaya Menusküs yazman yeterlidir kardeşim

   1. Mehmet dedi ki:

    Ayak serce parmağım kırılıp kendılıgınden yanlış kaynamıştı. Saglık raporu asamasında cekılecek rontgen sonucu fark edılecektır sanırım. Hafıf bır sekıl bozuklugu var. Sorun yasar mıyım? Acaba diyorum ortopedı uzmanı müdahale edıp kırsa ve seklını verıp ıyılesmesını bekle dese,saglık raporu aşamasına kadar ıyılesse bıle saglık asamasında cekılecek rontgen sonucu ıyılesme asamasındadır dense sorun olur mu merak ediyorum. Sag olun.

    1. Admin dedi ki:

     ayakların röntgeni çekilmiyor kardeşim hiç duymadım

 2. Kaan dedi ki:

  Kronik ürtiker halk dilinde kurdeşen rahatsızlığı var bu illet her zaman rahatsız etmiyor. Şimdi sistemden e nabıza heyette ki cildiyeci mi bakıyor yoksa Emniyet genel müdürlüğü sağlık daire Başkanlığı mı bakıyor bilgi verirseniz çok sevinirim

 3. Samet eker dedi ki:

  Mrb bocek ısırması sonucu vucutta kizariklar olustu cok fazla saglik raporunda sorun olur mu bu durum ?

  1. Admin dedi ki:

   sorun olacağını sanmıyorum

 4. Ahmet dedi ki:

  Ön sağlıkta doktor, kolumdaki dövmeyi tüm aşamaları geçersem genel sağlığa kadar sildirmemi söyledi. 13 seans gittim çıkmadı. Azar azar kayboluyor. Genel sağlıkta sorun olur mu? Kolum yara olacak zaten. Elimden geleni yapıyorum. Doktor sıkıntı çıkarır mı?

  1. Admin dedi ki:

   genel sağlıkta o aşamadıki duruma göre değerlendrime yapılıyor doktora baplı

   1. Ali bal dedi ki:

    Ilac alerjisi sonucu akut ultiker olustu vucudumda cok fazla kirmizi nokta var sorun teskil edermi

    1. Admin dedi ki:

     genel sağlıkta muayene sonucu belli olur kardeşim

 5. Mustafa dedi ki:

  Hepatit d taşıyıcısıyım çocukluktan beri bekçilikte sorun olurmu lütfen cvp verirmisiniz

 6. Metin02 dedi ki:

  Sağlık raporuna bir ücret ödüyor muyuz ?

 7. Müberya dedi ki:

  Bayan bekçi alımı var mı? Ya da olacak mı ?

  1. Admin dedi ki:

   Bayan bekçi alımı hakkında henüz bir açıklama yapılmadı

 8. Deniz dedi ki:

  2019/1.Dönem çarşı ve mahalle bekçiliğinin sözlü mülakatı sonucunun açıklanması yapıldıktan sonra gireceğimiz genel sağlık taramasında tekrardan boy kilo indeksine bakılacak mı ?

  1. Admin dedi ki:

   evet bakılacak

   1. Onur dedi ki:

    Ülserkolit hastalığı geçmişte kaldıysa O an kontrolde bişey yoksa yada ileri seviyede değilse bişey olurmolurmu yada OrdamOrdami sorun olursa olur muane yaptiklarinda söylemek gerekirmi

    1. Admin dedi ki:

     Genel Sağlık Muayenesinde doktor inclemesi ile karar verilir

 9. Özgür dedi ki:

  Merhabalar 3 gün önce omzum çıktı. Tedavisi yapıldı. E nabız da büyük eklem çıkığı diye geçiyor. Bu bekçiliğe engel midir?

  1. Admin dedi ki:

   alımlarda o an ki sağlık durumuna bakıyor