Anasayfa / Bekçi Alımları / Bekçilik Genel Sağlık Raporu İşlemleri – Bekçilik Sağlık Yönetmeliği

Bekçilik Genel Sağlık Raporu İşlemleri – Bekçilik Sağlık Yönetmeliği

Bekçi adayları bu yazımda, Bekçilik Sağlık Yönetmeliği ile Genel Sağlık Raporu İşlemleri hakkında bilgiler vereceğim. Bilindiği üzere Bekçi alımlarında geçerli olan sağlık yönetmeliği Emniyet Teşkilatı Sağlık Yönetmeliğidir. Bu yönetmelikten yola çıkarak bekçilik sağlık aşamaları ve sağlık şartları hakkında bilgiler vereceğim.

Bekçilik Genel Sağlık Raporu İşlemleri

Yazımın sonunda Sağlık Yönetmeliğinin tam metni vardır. Akılınıza takılan soruları yorum yazarak bizlere sorabilirsiniz.

Bekçilik genel sağlık raporu bölümleri Kardoloji, Cildiye, KBB, Üroloji, Dahiliye, Nuroloji, Göğüs Hastalıkları, Enfeksiyon Hastalıkları, detaylı ultrason vb birçok bölüme gideceksiniz eğer önemli bir sağlık sorununuz yoksa korkmanıza gerek yok.

Muayeneler sonucunda o aldığınız sağlık raporları ilk olarak o hastanedeki heyetten olumlu sonuç alacak daha sonra tüm sağlık raporları Emniyet Genel Müdürlüğü Sağlık Daire Başkanlığına gelecek orada da incelendikten sonra onay alan adayın kazandığı kesinleşir.

Bekçilik Sağlık Yönetmeliği

MADDE 24 – (1) Çarşı ve mahalle bekçisi adayları; Emniyet Hizmetleri Sınıfı personelin okullara girişlerinde olduğu gibi A dilimi sağlık şartlarına uygun olmak zorundadır ve bu adayların giriş raporlarında A dilimi sağlık şartlarına uygunluk aranır.

(2) Çarşı ve mahalle bekçilerinin Devlet memuru olarak atamaları yapıldıktan sonra, sağlık yönünden çalışma koşullarının belirlenmesinde, malullüklerinde ve sağlıkla ilgili diğer durumlarında bu Yönetmeliğin polis memurları için belirlediği hükümler uygulanır.

(3) Sağlık kurulu raporuna göre;

a) A, B ve C dilimi sağlık şartlarını taşıdıkları tespit edilenler, çarşı ve mahalle bekçisi olarak çalışmaya devam ederler.

b) D dilimi sağlık şartlarını taşıdıkları tespit edilenler Emniyet Hizmetleri Sınıfında çalışamazlar. Bu durumda olanların sağlık kurulu raporları ve sağlık dosyaları, sağlık komisyonunun görüşü ile birlikte, maluliyet veya hizmet sınıfı değişikliği yönünden gerekli işlemler yapılmak üzere Sosyal Güvenlik Kurumuna gönderilir.

c) E dilimi sağlık şartlarını taşıdıkları tespit edilenler hiçbir hizmet sınıfında çalışamazlar. Bu durumda olanların sağlık kurulu raporları ve sağlık dosyaları, sağlık komisyonunun görüşü ile birlikte maluliyet yönünden gerekli işlemler yapılmak üzere Sosyal Güvenlik Kurumuna gönderilir.

SAĞLIK YÖNETMELİĞİ TAM METNİ 

 

Bekçilik Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

33 Yorumlar

 1. Bekçiliğe başvuru yapmadan öncemi hastaneden sağlık raporu alıyoruz?

 2. Bulunduğumuz bölgedeki hastahaneler den mi sağlık raporu alacağız yoksa bizi yönlendirdikleri hastahanelere mi gidicez ve yanımızda polis vehayut başka birileri olacak mı

 3. Mrb. Sağlık raporu olumsuz sonuçlanırsa itiraz hakkımız varmı? Varsa eğer nasıl itiraz edebiliyoruz

 4. slm admin kolay gelsin. sağlık raporlarını emniyete teslim ettik ankaradan onaylandı ama sonrasında komisyon değerlendirecekmiş ne komisyonu bu yine sözlüye mi girecez neye bakacaklar ne incelenecek bilgin var mı ? bu konuda . komisyonda eleme daha çok olacak diyor polis memuru bundan sonra yapılacak işlemleri detaylı bir şekilde yazarsan sevinirim. teşekkürler.

 5. Diş için doktor kontrolünde geçiliyor mu?

 6. Çarpık diş sorun oluyormu

 7. İlk sınava çağrılan adaylar sağlık raporunu nezaman çıkarmaları gerekiyor

 8. merhaba kolay gelsin sayın admin ;
  İlaç geçmişimde kullanmadığım Rexapin ve Citoles yazmakta. Ve askerdeyken psikiyatriye gitmişliğim var 3 kez. Acaba bekçilikte başvuru aşamasında ve sonrasında herhangi bir engel durumları bulunmakta mı ?

 9. Merhabalar evrak teslimi ve on saglik muayenesine giderken saglik raporu almamiz gerekiyormu

  • Kardeşim Bekçilik Giriş Belgesi ve Sıkça Sorulan Sorular yazımızı yayınladık orada video ve soru cevap şeklinde detaylı olarak anlatıldı. Bekçi menüsünden direk bulabilirsin

 10. Merhaba bekçi veya polis olduktan sonra estetik ameliyat olursak tekrardan sağlık raporu isterler mi tam teşekküllü

 11. Menusküs ameliyatı sağlıkta sorun olurmu bana herhangi bir sorun çıkartmiyor

  • aramaya Menusküs yazman yeterlidir kardeşim

   • Ayak serce parmağım kırılıp kendılıgınden yanlış kaynamıştı. Saglık raporu asamasında cekılecek rontgen sonucu fark edılecektır sanırım. Hafıf bır sekıl bozuklugu var. Sorun yasar mıyım? Acaba diyorum ortopedı uzmanı müdahale edıp kırsa ve seklını verıp ıyılesmesını bekle dese,saglık raporu aşamasına kadar ıyılesse bıle saglık asamasında cekılecek rontgen sonucu ıyılesme asamasındadır dense sorun olur mu merak ediyorum. Sag olun.

 12. Kronik ürtiker halk dilinde kurdeşen rahatsızlığı var bu illet her zaman rahatsız etmiyor. Şimdi sistemden e nabıza heyette ki cildiyeci mi bakıyor yoksa Emniyet genel müdürlüğü sağlık daire Başkanlığı mı bakıyor bilgi verirseniz çok sevinirim

 13. Mrb bocek ısırması sonucu vucutta kizariklar olustu cok fazla saglik raporunda sorun olur mu bu durum ?

 14. Ön sağlıkta doktor, kolumdaki dövmeyi tüm aşamaları geçersem genel sağlığa kadar sildirmemi söyledi. 13 seans gittim çıkmadı. Azar azar kayboluyor. Genel sağlıkta sorun olur mu? Kolum yara olacak zaten. Elimden geleni yapıyorum. Doktor sıkıntı çıkarır mı?

 15. Hepatit d taşıyıcısıyım çocukluktan beri bekçilikte sorun olurmu lütfen cvp verirmisiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir