Bekçilik Genel Sağlık Raporu İşlemleri - Bekçilik Sağlık Yönetmeliği

Anasayfa / Bekçi Alımları / Bekçilik Genel Sağlık Raporu İşlemleri – Bekçilik Sağlık Yönetmeliği

Bekçilik Genel Sağlık Raporu İşlemleri – Bekçilik Sağlık Yönetmeliği

Bekçi adayları bu yazımda, Bekçilik Sağlık Yönetmeliği ile Genel Sağlık Raporu İşlemleri hakkında bilgiler vereceğim. Bilindiği üzere Bekçi alımlarında geçerli olan sağlık yönetmeliği Emniyet Teşkilatı Sağlık Yönetmeliğidir. Bu yönetmelikten yola çıkarak bekçilik sağlık aşamaları ve sağlık şartları hakkında bilgiler vereceğim.

Bekçilik Genel Sağlık Raporu İşlemleri

Yazımın sonunda Sağlık Yönetmeliğinin tam metni vardır. Akılınıza takılan soruları yorum yazarak bizlere sorabilirsiniz.

Bekçilik genel sağlık raporu bölümleri Kardoloji, Cildiye, KBB, Üroloji, Dahiliye, Nuroloji, Göğüs Hastalıkları, Enfeksiyon Hastalıkları, detaylı ultrason vb birçok bölüme gideceksiniz eğer önemli bir sağlık sorununuz yoksa korkmanıza gerek yok.

Muayeneler sonucunda o aldığınız sağlık raporları ilk olarak o hastanedeki heyetten olumlu sonuç alacak daha sonra tüm sağlık raporları Emniyet Genel Müdürlüğü Sağlık Daire Başkanlığına gelecek orada da incelendikten sonra onay alan adayın kazandığı kesinleşir.

Bekçilik Sağlık Yönetmeliği

MADDE 24 – (1) Çarşı ve mahalle bekçisi adayları; Emniyet Hizmetleri Sınıfı personelin okullara girişlerinde olduğu gibi A dilimi sağlık şartlarına uygun olmak zorundadır ve bu adayların giriş raporlarında A dilimi sağlık şartlarına uygunluk aranır.

OKUMALISIN  Atnalı, Ektopik, Atrofik Böbrek Bekçi Olmaya Engel Mi?

(2) Çarşı ve mahalle bekçilerinin Devlet memuru olarak atamaları yapıldıktan sonra, sağlık yönünden çalışma koşullarının belirlenmesinde, malullüklerinde ve sağlıkla ilgili diğer durumlarında bu Yönetmeliğin polis memurları için belirlediği hükümler uygulanır.

(3) Sağlık kurulu raporuna göre;

a) A, B ve C dilimi sağlık şartlarını taşıdıkları tespit edilenler, çarşı ve mahalle bekçisi olarak çalışmaya devam ederler.

b) D dilimi sağlık şartlarını taşıdıkları tespit edilenler Emniyet Hizmetleri Sınıfında çalışamazlar. Bu durumda olanların sağlık kurulu raporları ve sağlık dosyaları, sağlık komisyonunun görüşü ile birlikte, maluliyet veya hizmet sınıfı değişikliği yönünden gerekli işlemler yapılmak üzere Sosyal Güvenlik Kurumuna gönderilir.

c) E dilimi sağlık şartlarını taşıdıkları tespit edilenler hiçbir hizmet sınıfında çalışamazlar. Bu durumda olanların sağlık kurulu raporları ve sağlık dosyaları, sağlık komisyonunun görüşü ile birlikte maluliyet yönünden gerekli işlemler yapılmak üzere Sosyal Güvenlik Kurumuna gönderilir.

SAĞLIK YÖNETMELİĞİ TAM METNİ 


ÜCRETSİZ BEKÇİLİK sözlü mülakat  sürecinin en önemli ayağının ilk 60 saniye olduğunu unutmayın. Bu süreçte kurulda oluşturacağınız olumlu ve bilgi dolu intiba, mesleğe atacağınız adımın en önemli noktası olabilir. Bu sürece hazırlanmak için BEKÇİ adaylarına, içerisinde binlerce gerçek BEKÇİ mülakat soru ve cevabı olan BEKÇİ mülakatları uygulamamızı tavsiye ederiz. Binlerce BEKÇİ adayına sınavı kazandırdığımız için hem mutlu hem de iddialıyız.

ÜCRETSİZ İndirmek İçin LOGOLARA TIKLAYIN

7 Yorumlar

  1. Bekçiliğe başvuru yapmadan öncemi hastaneden sağlık raporu alıyoruz?

  2. Bulunduğumuz bölgedeki hastahaneler den mi sağlık raporu alacağız yoksa bizi yönlendirdikleri hastahanelere mi gidicez ve yanımızda polis vehayut başka birileri olacak mı

  3. Mrb. Sağlık raporu olumsuz sonuçlanırsa itiraz hakkımız varmı? Varsa eğer nasıl itiraz edebiliyoruz

  4. slm admin kolay gelsin. sağlık raporlarını emniyete teslim ettik ankaradan onaylandı ama sonrasında komisyon değerlendirecekmiş ne komisyonu bu yine sözlüye mi girecez neye bakacaklar ne incelenecek bilgin var mı ? bu konuda . komisyonda eleme daha çok olacak diyor polis memuru bundan sonra yapılacak işlemleri detaylı bir şekilde yazarsan sevinirim. teşekkürler.

  5. Diş için doktor kontrolünde geçiliyor mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir