Mide Ameliyatı Bekçi Olmaya Engel Mi?

Mide Ameliyatı Bekçi Olmaya Engel Mi?

Bekçi Adayları, bu yazımda sizlere Mide Ameliyatı Bekçi Olmaya Engel Mi? hakkında bilgiler vereceğim.

Mide Ameliyatı Bekçi Olmaya Engel Mi?

Bekçi alımlarında sağlık raporu işlemlerinde Emniyet Teşkilatı Sağlık Yönetmeliğine göre Bekçi adaylarına sağlık raporu aldırılır. Tüm işlemler sağlık yönetmeliğine göre yapılmaktadır. Öğrenci alımlarında sağlık yönetmeliğinin A bendi sadece geçerli olmaktadır. Diğer bölümler elenme sebebi sayılıyor. Sizlere aşağıda öğrenci adayların alması gereken sağlık raporu aşamasında Mide Ameliyatı ile geçerli olan şartlar neler olduğunu sağlık yönetmeliğinden alarak açıklamaya çalışacağım. Aklınıza takılan soruları yorum yazarak sorabilirsiniz.

Mide Ameliyatı, Emniyet Teşkilatı Sağlık Yönetmeliğine göre B, C, D maddelerinde geçtiği için elenme sebebidir. Bu konuda detaylı bilgiyi ise Emniyet Teşkilatı Sağlık Yönetmeliğini bu alandaki bir doktora göstermenizde fayda vardır. Aşağıdaki madde de verilen bilgiler Polis Akademisi öğrenci alımında geçerli olan madde değildir. Polis Akademisi öğrenci alımında geçerli olan madde A dilimidir.

Emniyet Teşkilatı Sağlık Yönetmeliğinde Belirtilen Madde:

B Maddesi:

Organ ve sistem fonksiyonlarını bozmayan, gastropitozis, mide ve duodenumun peptik ülser sekelleri (radyolojik ve/veya endoskopik pilor ve bulbus deformasyonları)

Organ ve sistem fonksiyonlarını bozmayan, semptomsuz visseropitoz, midenin, ince ve kalın bağırsağın malformasyonları, divertikülleri, ince ve kalın bağırsağın segmenter rezeksiyonlu ameliyatları, ince ve kalın bağırsağın polipleri, polip ameliyatları, irritabl kolon sendromu

Özefagus, mide, duodenum, ince bağırsak, kalın bağırsak, mezenter, rektum ve anüsün iyi huylu tümörleri; sindirim sisteminin ve eklerinin iyi huylu nöroendokrin tümörleri ve bu patolojilerin başarılı cerrahileri.

Emniyet Teşkilatı Sağlık Yönetmeliği İçin Tıklayın

 

Bekçilik Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

error: Content is protected !!