Ana sayfa Bekçi Sağlık Bekçilik Yeni Sağlık Yönetmeliği Göz Şartları Neler?

Bekçilik Yeni Sağlık Yönetmeliği Göz Şartları Neler?

5659
39
PAYLAŞ

Bekçi alımlarında artık sağlık yönetmeliği olarak Emniyet Teşkilatı Sağlık yönetmeliği kullanılacaktır.

Emniyet teşkilatı bünyesinde aranacak sağlık şartlarını, sağlık kurulu raporu alınmasını ve bu raporlara göre yapılacak işlemlere ilişkin hususları kapsayan “Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliği” Resmi Gazete’de yayımlandı.

Yönetmelik, emniyet teşkilatının amir ve memur ihtiyacını karşılamak amacıyla kurulan polis eğitim-öğretim kurumlarına alınacak öğrencilerde, teşkilata yapılacak ilk atamalarda, ayrıldıkları öğrencilik veya memurluğa geri dönüşlerde, Emniyet Hizmetleri Sınıfı dışındaki birimlere açıktan ve naklen atamalarda, hastalanma, malullük ve vazife malullüğünde, vazife malulü olarak çalışmaya devam etme durumunda ve hizmet sınıfı değişikliklerinde aranacak sağlık şartlarına ilişkin usul ve esasları belirliyor.

YÖNETMELİĞİN 7. BÖLÜMÜ GÖZ HASTALIKLARI MADDESİ

Göz muayesinden kesinlikle lens kullanılmayacaktır.

Renk körlüğü kabul edilmiyor. Renk körlüğü elenme sebebidir.

Katarakt ve katarakt ameliyatı öğrenciliğe engeldir.

Göz dereceleri en fazla sağ 2 sol 2 olmak zorundadır.

Hipermetroplarda her bir göz en fazla 1’i, iki göz toplam en fazla 2’yi geçemez.

Şaşılık engeldir.

Göz kapağı düşüklüğü engeldir.

Göz kaslarında ve sinirlerinde fonksiyon kaybı engeldir.

Nistagmus(göz titremesi) engeldir.

Üveit(göz içi iltihabı) öğrenciliğe engeldir.

Aklınıza takılan soruları uygulamamızdan ve sitemizden Soru Sor menüsünden sorabilirsiniz.

Polis -Asker -Bekçi Alımları  Hakkında Her Şeyi Uygulamamızda Bulabilirsiniz. Sorularınızı Uygulamamız üzerinden sorabilir ve bildirim alabilirsiniz.

Uygulamamızı indirmek için Tıklayın 

39 YORUMLAR

 1. makine ölçümünde 1,50 ye 1,00 hipermetrop ama doktor başka makineye sokup uzakta çıkan yazıları sorarak yanıt verdiğimde gözlüğümü 0,75 e 0,50 olarak verdi bu durumda göz testinten geçme şansım nedir ?

 2. Ben bekçilik sağlık raporunda sağ göz 1.25 sol göz 1.25 astigmat çıktı..bir problem.olur bu konuda bilgi verir misiniz

 3. Merhaba admin ben 2014 yilinda kasik fitigi ameliyati oldum suan hicbir rahatsizlik teskil etmiyor girdigim saglik bolumlerindede normal yazildi kurul bunu sıkıntı yapar mi bekcilige engel olur mu Tesekkurler.

 4. Sözlümün sağlık kontrollerinde sadece gözün birinde 2.25 çıktı. göz doktoru ret verdi. başka bir sıkıntı olmadı. Bekçiliğe engel mi?

 5. 2 göz derecelerinde astigmat toplam 4ü geçmeyecek peki bir sorum olacak bende hem miyop hem astigmat var ? miyop ve astigmat dereceleri ayrı ayrı mi değerlendiriliyor ?

 6. bizde de astigmat çıktı. verilen değerlerin üzerinde. sonrasında itiraz ettik ve gözlerini çizdirdik. itiraz olumlu döndü ve geri çağırdılar. tekrar ölçüm yaptılar. bekçi olabilir yazıp parantez içine de lazer ameliyat olduğunu not düştüler. şimdi bu karar Ankara’ya gidecek? Ankara’nın lazer operasyona karşı tutumu nedir? eğer olumsuz dönerler ise neden itiraza olumlu dönüp geri çağırırlar?

 7. merhaba benim göz derecem sağ 1.25 miyop sol +0.50-2.50 astigmag var bu engelmidir ona göre sınav ücreti yatırıcam acil cevap bekliyorum sizden teşekkür ederim şimdiden

 8. Sol göz 0.9 görüyor sağ göz 0.7 askerden kalma şaşılık ameliyatı var göz tembelliği yok. Ve şuan gözler de. Kayma yani şaşılık yok. Engel bir durum var mı bekçilik için çünkü özel harekat seçmelerine girmiştim ama yedekte kaldım boy 170 kilo 74 le 77 arası

   • Ya çok bekledim gene pöh alını ılur diye ama bu göz dereceleri biraz sıkıntılı olmuştu benim için biraz admin polis ama ne olursa olsun bu vatana hizmet için herkes meslek diyor ama bu bir yaşayış biçimidir o yüzden umudum var olurum ve bir sorumda tain filan olunuyor mu bu bekçilikte

 9. Gozluk var ama kullanmiyorum basvuruda fotoyu gozluklumu vermem gerek ve gozlukluksuz verirsek muayene gözlük taksam problem olurmu tesekkurler

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorum giriniz
Lütfen isminizi buraya yazınız