BESYO Okumak İçin Spor Özgeçmişinizin Olması Şart Mı Herhangi Bir Avantajı Var mı?

BESYO Okumak İçin Spor Özgeçmişinizin Olması Şart Mı Herhangi Bir Avantajı Var mı?

BESYO Adayları bu yazımda sizlere BESYO Okumak İçin Spor Özgeçmişinizin Olması Şart Mı Herhangi Bir Avantajı Var mı? hakkında bilgiler vereceğim.

BESYO Okumak İçin Spor Özgeçmişinizin Olması Şart Mı Herhangi Bir Avantajı Var mı?

Beden eğitimi ve spor yönetimi üniversitelerimiz tarafından öğrenci adaylarına sunulan lisans düzeyinde eğitim türlerinden bir tanesidir. Üniversite giriş puanı birçok üniversiteye nazaran daha düşük olan bu bölüm genel manada fiziksel bir başarı istemektedir. Üniversiteye yerleşebilmek için birçok fiziksel mülakat başarılı bir şekilde tamamlanmalıdır. Bu durumda Beden eğitimi ve spor yönetimi lisans düzeyinde eğitimini alabilmek için sporcu olmanıza gerek yoktur.

Spor geçmişi olan öğrenciler geçmişte gerçekleştirmiş olduğu spor deneyimleri neticesine bir avantaja sahiptir. Bu avantaj ise fiziksel mülakatlarda fiziklerinin hazır olması sebebi ile daha rahat başarı elde edebilmeleri durumudur. Öte yandan sporcu geçmişi olmayan bireyler de pekala mülakatlara yönelik olarak gerçekleştirecekleri fiziksel hazırlıklar neticesinde sporcu öz geçmişi olan bireylerin önüne geçebilecektir. Milli sporcuların ise bu alanda bir avantajları vardır. BESYO okumak için spor özgeçmişinizin olması hiçbir şekilde şart değildir.

BESYO Okumak İçin Spor Özgeçmişi Olması Şart mı? Önemli Olan Hususlar Nedir?

BESYO okumak için spor özgeçmişi olması şart mı sorusuna verilebilecek en doğru cevap spor özgeçmişinin öğrencilerin önüne geçmek için ekstra bir şart olmayışıdır. Hiçbir şekilde spor özgeçmişi olmayan bireyler spor özgeçmişi olan bireylerin önüne kolaylıkla geçerek BESYO eğitimlerini hak edebilir. BESYO eğitimi kazanabilmek için gereken ilk şart günümüzde TYT olan ve üniversiteye giriş sınavının ilk adımı olan sınavdan yeterli taban puanın alınması şartıdır. Bu şartı sağlamayan adaylar mülakatlara çağrılmamaktadır. Fiziksel mülakatlarda ise mülakat puanlarının eşit olduğu durumlarda TYT puanına bakılmaktadır. Bu sebep ile TYT puanının var olması sporcu özgeçmişine sahip olmaktan daha büyük bir önem arz etmektedir.

BESYO Okumak İçin Spor Özgeçmişinizin Olması Şart Mı, Hangi Koşullar Gerekmektedir?

BESYO okumak için spor özgeçmişinin olması şart değildir. Spor özgeçmişi olmayan bireyler de BESYO alanında eğitim görmeye hak kazanabilir. Bu lisans alanında eğitim görmek için gereken tek şart TYT puanında yeterli miktar alabilmek ve üniversitenin gerçekleştirmiş olduğu fiziksel mülakat sınavından başarılı bir şekilde geçebilmektir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

error: Content is protected !!