Anasayfa / Bekçi Alımları / Çapraz Bağ Ameliyatı Bekçi Olmaya Engel Mi?

Çapraz Bağ Ameliyatı Bekçi Olmaya Engel Mi?

Bekçi Adayları, bu yazımda sizlere Çapraz Bağ Ameliyatı Bekçi Olmaya Engel Mi? olduğu hakkında bilgiler vereceğim.

Çapraz Bağ Ameliyatı Bekçi Olmaya Engel Mi?

Bekçi alımlarında sağlık raporu işlemlerinde Emniyet Teşkilatı Sağlık Yönetmeliğine göre Bekçi adaylarına sağlık raporu aldırılır. Tüm işlemler sağlık yönetmeliğine göre yapılmaktadır. Öğrenci alımlarında sağlık yönetmeliğinin A bendi sadece geçerli olmaktadır. Diğer bölümler elenme sebebi sayılıyor. Sizlere aşağıda öğrenci adayların alması gereken sağlık raporu aşamasında Çapraz Bağ ile geçerli olan şartlar neler olduğunu sağlık yönetmeliğinden alarak açıklamaya çalışacağım. Aklınıza takılan soruları yorum yazarak sorabilirsiniz.

Çapraz Bağ Ameliyatı Bekçi Olmaya Engel Mi?

Emniyet Teşkilatı Sağlık Yönetmeliğinde Belirtilen Madde:

Karpal-metakarpal kemiklerin, tarsal-metatarsal kemiklerin, falanksların veya diğer kemiklerin anatomik veya fonksiyonel patolojileri (kas, tendon ve sinir patolojileri), doğuştan eksiklikleri veya sonradan ampütasyonları öğrenciliğe engeldir.

Her türlü kas hastalıkları, tendon ve ligament patolojileri, sinir patolojileri ile bu patolojilerin cerrahileri öğrenciliğe engeldir.

Sağlık Yönetmeliği İçin Tıklayınız. 

 

Bekçilik Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

6 Yorumlar

  1. Yani net olarak engelmidir gözüken iyi durumda olunsa bile

  2. kardeşim polis olduktan sonra Allah göstermesin diz den filan ameliyat olanı polisliktenmi atıyorlar ya da milyon dolar kazanan futbolcu ameliyat olup geri donuyor atmıyorlar adamı hangi tıp çağındayız Allah aşkına ya itiraz etsek buna mahkeme de sonuc alabilmiyiz

    • Kazandıktan sonra sorun yok kardeşim yönetmelik ona göre değişiyor öğrenci alımında farklı sonra farklı

  3. Ben ameliyat oldum bekçi olabilirmiyim ve bir engelde yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir