Şaşılık, Göz Kapağı Düşüklüğü Bekçi Olmaya Engel Mi?

Şaşılık, Göz Kapağı Düşüklüğü Bekçi Olmaya Engel Mi?

Bekçi Adayları, bu yazımda sizlere Şaşılık, Göz Kapağı Düşüklüğü Bekçi Olmaya Engel Mi? olduğu hakkında bilgiler vereceğim.

Bekçi alımlarında sağlık raporu işlemlerinde Emniyet Teşkilatı Sağlık Yönetmeliğine göre Bekçi adaylarına sağlık raporu aldırılır. Tüm işlemler sağlık yönetmeliğine göre yapılmaktadır. Öğrenci alımlarında sağlık yönetmeliğinin A bendi sadece geçerli olmaktadır. Diğer bölümler elenme sebebi sayılıyor. Sizlere aşağıda öğrenci adayların alması gereken sağlık raporu aşamasında Şaşılık, Göz Kapağı Düşüklüğü ile geçerli olan şartlar neler olduğunu sağlık yönetmeliğinden alarak açıklamaya çalışacağım. Aklınıza takılan soruları yorum yazarak sorabilirsiniz.

29 Eylül 2019 Tarihinde Yapılan Değişikli Güncelleme Yapılmıştır. Güncel Sağlık Yönetmeliği Maddesidir.

Şaşılık, Göz Kapağı Düşüklüğü Bekçi Olmaya Engel Mi?

Emniyet Teşkilatı Sağlık Yönetmeliğinde Belirtilen Madde:

B dilimindeki yani öğrenci olmaya engel olan yerdeki açıklama: Kas paralizileri, sinir hastalıkları, şaşılıklar, nistagmuslar öğrenciliğe engeldir. 

UYARI: Yukarıda verilen bilgi Emniyet Teşkilatı Sağlık Yönetmeliğinden alınmıştır. Bu alanda daha fazla bilgi ve tıbbı bilgiyi bu alandaki doktora muayene olarak alabilirsiniz. Yönetmeliği aşağıdan indirebilirsiniz. 

Emniyet Teşkilatı Sağlık Yönetmeliği İçin Tıklayın

 

Bekçilik Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

YORUMLAR
 1. İsmail güven dedi ki:

  Selamün aleyküm benim gözüm hipermetrepi ve astigmatizma olarak numaralı sağ 1
  .25 sol 2.50 olarak gözlük kullanmaktayım bu numaralar bekçi alımı için engelmidir. ilginiz için teşekkür ederim .

  1. Admin dedi ki:

   Sınır sağ 2 sol 2 kardeşim en fazla

   1. Cebrail dedi ki:

    Kardeşim tek bir gözüm de hafif şaşılık var ama belli olmuyor çünkü silahlı özel güvenlik kartı aldım bunun yanında gardiyanlığa gittim açaba sıkıntı olur mu

    1. Admin dedi ki:

     Kardşeim ön sağlık aşamasında belli olur doktor inceleyerek karar veriyor

 2. Serhat dedi ki:

  Mrb admin sol göz 2 sağ göz 2.25 renk körlüğü yok on sağlığı geçermi bu şekilde yoksa orada gösterilen harfleri okuyup okuyamadima bağlı

error: Content is protected !!