2019/2 Ankara – İstanbul Bekçilik Tercih Formu ve Tercih Edilecek Yerler

2019/2 Ankara – İstanbul Bekçilik Tercih Formu ve Tercih Edilecek Yerler

Bekçi Adayları bu yazım da sizlere Ankara – İstanbul Bekçilik Tercih Formu ve Tercih Edilecek Yerler hakkında bilgiler vereceğim. Lütfen yazının sonuna kadar okuyun ki aklınızda soru kalmasın. Yazının sonunda sizlere bu konu hakkında önemli makaleler ekledim onlara bakmanızı öneririm.

Ankara – İstanbul Bekçilik Tercih Formu ve Tercih Edilecek Yerler

Arkadaşlar bu formu sadece 2019/2. dönem Çarşı ve Mahalle Bekçisi alımına müracaat etmiş olanlar dolduracak 81 il için olan 2019/1 başvuranların bunu doldurmasına gerek yoktur. Bu tercih formunun sebebi 2019/2 alımlarında İstanbul ve Ankara’nın sadece belirli ilçelerinde oturanlar için alım yapıldı. Adayların kazanmaları halinde kendi köylerinde görev yapmaları için tercih işlemi yapılacaktır.

Form Duyurusu:

İçişleri Bakanlığınca ilan edilen 2019/2. dönem Çarşı ve Mahalle Bekçisi alımına müracaat etmiş bulunmaktayım. Çarşı ve Mahalle Bekçiliği sınavına başvuruda bulunduğum ilçeye atanmaya hak kazanmam halinde bu ilçeye bağlı EK-l’de yer alan köylerden aşağıda belirttiğim tercih sırama uygun bir köyde görevlendirilmeyi kabul ediyorum.

Görev Yeri Tercih Formu İçin Tıklayın

Tercih Edilecek Köylerin Listesi Tıkla 

Diğer Başvuru Evrakları Doldurma Videolu Anlatım 

İstanbul Çatalca için;

2019/2. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Giriş Sınavı kapsamında başvuru esnasında istenen evraklardan “Görev Yeri Tercih Formu”na İstanbul Çatalca ilçesi için başvuru yapan adaylar Çatalca’nın yanında yer alan köylerden 5 (beş) adet tercih yapacaklardır.

Ankara ilçeleri için;

2019/2. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Giriş Sınavı kapsamında başvuru esnasında istenen evraklardan “Görev Yeri Tercih Formu”na Ankara ilçeleri için başvuru yapan adaylar başvurdukları Ankara’nın hangi ilçesinden başvurusu yaptıysa o ilçenin yanında yer alan köylerden 5 (beş) adet tercih yapacaklardır.

2019 Bekçilik Başvuru Ücreti Yatırma Resimli Anlatım

2019 Çarşı ve Mahalle Bekçiliği 1. Dönem Başvuru Kılavuzu İçin Tıklayın 

İstanbul ve Ankara İlçeleri İçin 187 Bekçi Alım İlanı Geldi. Şartları İçin Tıklayın

Bekçilik Ön Sağlık Aşaması Nasıl Oluyor ve Nelere Bakılıyor?

2018 Bekçilik Evrak Teslim ve Ön Sağlıkta Yaşananlar – GÜNCELLENİYOR

2019 Bekçi Yaş Sınırı ve Hesaplama

2019 Bekçi Boy Kilo Hesaplama İçin Tıklayın 

Bekçilik Başvurusu Nereye ve Nasıl Yapılır?

Bayan Bekçi Alımı Ne Zaman Olacak?

Bekçi Nasıl Olunur? Bekçi Olma Şartları Neler?

 

 

Bekçilik Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

error: Content is protected !!