Anasayfa / POLİS ALIMLARI / Çapraz Bağ Ameliyatı Polis Olmaya Engel Mi?

Çapraz Bağ Ameliyatı Polis Olmaya Engel Mi?

Polis Adayları, bu yazımda sizlere Çapraz Bağ Ameliyatı Polis Olmaya Engel Mi? olduğu hakkında bilgiler vereceğim.

Polis alımlarında sağlık raporu işlemlerinde Emniyet Teşkilatı Sağlık Yönetmeliğine göre Polis adaylarına sağlık raporu aldırılır. Tüm işlemler sağlık yönetmeliğine göre yapılmaktadır. Öğrenci alımlarında sağlık yönetmeliğinin A bendi sadece geçerli olmaktadır. Diğer bölümler elenme sebebi sayılıyor. Sizlere aşağıda öğrenci adayların alması gereken sağlık raporu aşamasında Çapraz Bağ Ameliyatı  ile geçerli olan şartlar neler olduğunu sağlık yönetmeliğinden alarak açıklamaya çalışacağım. Aklınıza takılan soruları yorum yazarak sorabilirsiniz.

Çapraz Bağ Ameliyatı Polis Olmaya Engel Mi?

Emniyet Teşkilatı Sağlık Yönetmeliğinde Belirtilen Madde:

Karpal-metakarpal kemiklerin, tarsal-metatarsal kemiklerin, falanksların veya diğer kemiklerin anatomik veya fonksiyonel patolojileri (kas, tendon ve sinir patolojileri), doğuştan eksiklikleri veya sonradan ampütasyonları öğrenciliğe engeldir.

Her türlü kas hastalıkları, tendon ve ligament patolojileri, sinir patolojileri ile bu patolojilerin cerrahileri öğrenciliğe engeldir.

Sağlık Yönetmeliği İçin Tıklayınız. 

Polislik Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

 

7 Yorumlar

  1. Anti hcv (+) hcv RNA (-) çıkması polisliğe engel mi acil cevap admin

  2. SAĞLIK RAPORU ALINIRKEN DİZDEN MR (EBAR ÇEKİLİYORMU) DEVLET HASTANESİN DE ?

  3. Yaklaşık 5 yıl önce çapraz bağ ameliyatı oldum sporcuyum şuan aktif spor yapıyorum bu polislige engel mi ayrıca sırtımda dövmem var enseye yakın kısımda yazlık tshortten gözükmüyor

  4. Çapraz bağ ameliyatı oldum 2 snee önce .pmyo mülakatlarına girecem sıkınıtı olurmu net bişi söyleyin. Amelyat izi yok.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir