Anasayfa / POLİS ALIMLARI / Çapraz Bağ Ameliyatı Polis Olmaya Engel Mi?

Çapraz Bağ Ameliyatı Polis Olmaya Engel Mi?

Polis Adayları, bu yazımda sizlere Çapraz Bağ Ameliyatı Polis Olmaya Engel Mi? olduğu hakkında bilgiler vereceğim. POMEM , PMYO, PAEM, PÖH alımlarında geçerli olan Sağlık Şartlar geçerlidir.

Polis alımlarında sağlık raporu işlemlerinde Emniyet Teşkilatı Sağlık Yönetmeliğine göre Polis adaylarına sağlık raporu aldırılır. Tüm işlemler sağlık yönetmeliğine göre yapılmaktadır. Öğrenci alımlarında sağlık yönetmeliğinin A bendi sadece geçerli olmaktadır. Diğer bölümler elenme sebebi sayılıyor. Sizlere aşağıda öğrenci adayların alması gereken sağlık raporu aşamasında Çapraz Bağ Ameliyatı  ile geçerli olan şartlar neler olduğunu sağlık yönetmeliğinden alarak açıklamaya çalışacağım. Aklınıza takılan soruları yorum yazarak sorabilirsiniz.

29 Eylül 2019 Tarihinde Emniyet Sağlık Yönetmeliğinde Güncelleme Yapılmıştır.

Güncel Sağlık Yönetmeliği Maddesidir.

Çapraz Bağ Ameliyatı Polis Olmaya Engel Mi?

Emniyet Teşkilatı Sağlık Yönetmeliğinde Belirtilen Madde:

UYARI: Yukarıda verilen bilgi Emniyet Teşkilatı Sağlık Yönetmeliğinden alınmıştır. Bu alanda daha fazla bilgi ve tıbbı bilgiyi bu alandaki doktora muayene olarak alabilirsiniz. Yönetmeliği aşağıdan indirebilirsiniz. 

Emniyet Teşkilatı Sağlık Yönetmeliği İçin Tıklayın

Polislik Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

 

11 Yorumlar

  1. Anti hcv (+) hcv RNA (-) çıkması polisliğe engel mi acil cevap admin

  2. SAĞLIK RAPORU ALINIRKEN DİZDEN MR (EBAR ÇEKİLİYORMU) DEVLET HASTANESİN DE ?

  3. Yaklaşık 5 yıl önce çapraz bağ ameliyatı oldum sporcuyum şuan aktif spor yapıyorum bu polislige engel mi ayrıca sırtımda dövmem var enseye yakın kısımda yazlık tshortten gözükmüyor

  4. Çapraz bağ ameliyatı oldum 2 snee önce .pmyo mülakatlarına girecem sıkınıtı olurmu net bişi söyleyin. Amelyat izi yok.

    • Kardeşim ameliyat izi yoksa belli olmayacağından sorun olmaz bence

      • Merhaba ben yaklaşık 2sene önce ön çapraz bağ ameliyatı oldum. Sporcuyum ama gesirdigim sakatliktan dolayı bir buçuk sene spor yapmayı bıraktım lise 3.simftayim dizimde iz ve platinler var.polis olmayı cocukluğumdan beri ilk hayalim geçirdiğim sakatlık polis olmaya engelmidir?

  5. merhabalar bbu sene hazıran ayında ön capraz bağ amelyatı oldum polislige engelmidir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir