Anasayfa / Bekçi Alımları / Çarşı ve Mahalle Bekçi Alımında Askerlik Şartı Kaldırıldı.

Çarşı ve Mahalle Bekçi Alımında Askerlik Şartı Kaldırıldı.

Bekçi Adayları, bu yazımda sizlere Çarşı ve Mahalle Bekçi Alımında Askerlik Şartı Kaldırıldı. hakkında bilgiler vereceğim.

Çarşı ve Mahalle Bekçi Alımında Askerlik Şartı Kaldırıldı. 

8 Kasım 2019 tarihinde Çarşı ve Mahalle Bekçiliğine Giriş Sınavı Yönetmeliğinde Yapılan değişiklikle Bekçilik başvurularında askerlik yapmış şartı kaldırıldı. Değişen maddeler aşağıdaki gibidir.

Başvuru Şartlarında Değişen Maddeler;

MADDE 8 – (1) Adaylar;

a) T.C. kimlik numarasını,

b) Adli sicil ve arşiv kaydı olmadığı bilgisini,

c) 5 inci maddede belirtilen nitelikleri taşıdığı beyanını,

ç) Mezuniyet bilgisini,

d) Erkek adaylar için askerlik ile ilişiğinin bulunmadığı bilgisini, Askerlik ile İlişiğinin Bulunmadığı Bilgisi Şartı Ne Demek?

Açıklama: Bu değişen madde ile erkek adaylardan askerlik yapma şartı kaldırılmış oldu. Daha önceki madde de ise Askerlik görevini ifa etmiş olmasi yazıyordu.

Resmi Gazete İçin Tıklayın

e) Yaş düzeltmesi yaptıranlar için yaş düzeltme bilgisini,

f) Emniyet teşkilatı şehit ve vazife malullerinin eş ve çocuklarından başvuru yapacak olanlardan şehit ve vazife malulü bilgisini,

içeren ve biyometrik fotoğrafın yer aldığı yazılı veya Kurumca kabul edilen elektronik ortamda düzenlenen sınav başvuru formu ile başvuru yaparlar.

(2) Emniyet teşkilatı dışında şehit ve vazife malullerinin eş ve çocuklarından başvuru yapacak adaylar ise, ilgili kurum ya da valilik onaylı şehit veya malullük belgesini yazılı veya elektronik ortamda yaptığı başvurusuna ekler. Elektronik ortamda başvuru yapılmış ise bu adaylar müracaat kabul tarihleri içinde elden veya posta yoluyla Müracaat Kabul Komisyonuna belgenin aslını teslim eder. Adaylar tarafından verilen bilgilerin doğrulamasının yapılamaması veya ilave bilgilere ihtiyaç duyulması halinde başvuru sahibinden ayrıca belge talep edilebilir.

(3) Aranılan nitelikleri taşıyan adaylar Bakanlıkça belirlenen müracaat kabul komisyonlarına şahsen başvururlar.

(4) Başvuru ile ilgili olarak istenen belgelerde gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu tespit edilenlerin başvuruları geçersiz sayılır.”

 

Bekçilik Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

21 Yorumlar

 1. Resmi bi açıklama yok ?

 2. Sözlü mülakatın sonuçlanıp açıklanmasını bekliyoruz
  ne zaman açıklanır bilginiz veya tahmininiz varmı ?

  Hayırlı Kandiller Hayırlı Cumalar…

 3. Çok iyi olmuş gerçekten en azından üniversite bitene kadar kendimizi deneriz askerlik şartı biz öğrenciler için büyük engeldi gerçekten ..

 4. Yaş sınırı şimdi 18 mi oldu

 5. Alim varmi peki?

 6. Askerliğini yapmamış adamın bekçilikte ne işi var.
  Bu Sene 280.000 olan başvuru sayısı gelecek yıl en az 400.000 olacak demektir bari kpss şartı yada en azından önlisans mezuniyeti aransaydı

 7. Şu sözlü mülakat sonucları ne zaman açıklanacak admin bilgi varmı

 8. Başvuru nereden yapılacak anlamadım malasef

 9. Çok kötü bi karar olmuş. Başvuru sayısı 5 e ve ya 10 a katlancak ve alım da çook zorlaşcak. Yazık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir