Deniz Kuvvetleri Muvazzaf Subaylık Kazananların Yapacakları – Detaylar

Deniz Kuvvetleri Muvazzaf Subaylık Kazananların Yapacakları – Detaylar

Deniz Kuvvetleri Muvazzaf Subay Adayları bu yazımızda sizlere Deniz Kuvvetleri Muvazzaf Subaylık Kazananların Yapacakları – Detaylar hakkında bilgiler vereceğiz.

Deniz Kuvvetleri Muvazzaf Subaylık Kazananların Yapacakları 

Türk Silahlı Kuvvetlerine Dış Kaynaktan Subay Alımı seçim aşamaları tamamlanmıştır. Seçim aşamaları sonrasında yapılan değerlendirme sonucunda başarılı olan tüm adaylar başarı sıralamasına tabi tutularak sıralanmıştır.
Başarı sıralaması her bir adayın kayıt hakkı kazandığı anlamına gelmemekte olup, kontenjana girerek kayıt hakkı kazanan adaylara, “… Sınıfında Başarı Sıranız-6 Kayıt Hakkı Kazandınız” şeklinde ifade yazılmış ve ilk grup olarak kayıt hakkı verilmiştir. KAYIT HAKKI KAZANAN adayların kayıtları, 16-18 Mart 2020 tarihlerinde 08:30-16:30 saatleri arasında, 6’ncı maddede belirtilen kayıt merkezlerinde yapılacaktır.
Bir aday birden fazla Kuvvet K.lığının başarı sıralama listesinde bulunabilecektir. Birden fazla Kuvvet K.lığında KAYIT HAKKI KAZANAN adaylar, tercih ettiği Kuvvet K.lığının kayıt merkezine giderek kaydını yaptıracak, kaydını yaptıran adayların diğer Kuvvet K.lıklarındaki adaylıkları sonlandırılacaktır. Herhangi bir Kuvvet Komutanlığına kaydını yaptıran aday daha sonra diğer Kuvvet Komutanlığına geçiş yapamayacaktır.
Kayıt hakkı kazanan adaylardan 18 Mart 2020 (dahil) tarihi 16.30’a kadar kayıt işlemi yaptırmayan adayların adaylıkları sonlandırılacak, HER NE SEBEPLE OLURSA OLSUN İLAVE KAYIT SÜRESİ VERİLMEYECEK, adayın, kayıt hakkı kazanamadığı diğer kuvvet komutanlığındaki başarı sıralamaları devam edecektir.
Türk Silahlı Kuvvetleri subay alımı ikinci kayıt döneminde kayıt hakkı kazanamayan adaylar için üçüncü çağrı yapılmayacaktır. 19 Mart – 10 Nisan 2020 tarihleri arasında eksik kalan kontenjanlar için ayrıca bir ilan yapılmayacak, Kuvvet K.lıkları kayıt merkezlerince kontenjanlar doldurulana kadar sırası gelen aday telefon ile aranarak kayıt için davet edilecektir. Bu nedenle adaylarımızın, sistemde kayıtlı bulunan telefonlarını kayıt faaliyetleri boyunca açık bulundurmaları önem arz etmektedir. Aranıldığında bu telefonlarda bulunmamanız hak kaybına uğramanıza neden olabilecektir.
Size yapılan telefon tebligatından sonra 48 saat içerisinde kayıt işleminizi yaptırmamanız halinde kayıt hakkınız iptal edilecektir. Tarafınıza kayıt için çağrı yapılması durumunda yapmanız gereken hususlar hakkında 6’ncı maddede bilgi verilmiştir. 10 Nisan 2020 tarihinde kayıt faaliyetleri tamamlanacak olup daha sonra ilave çağrı ve kayıt işlemi yapılmayacaktır.
Sınıf bazında kontenjan miktarları ve en son kayıt hakkı kazanan adayların başarı sırası hazırlanmış olup detaylı bilgileri aşağıdaki linkte verilmiştir. En son kayıt hakkı kazanan adayların başarı sırası, kayıt yaptıran aday sayısı ve boş kalan kontenjan bilgilerinin güncellemesi yapılarak adaylar bilgilendirilecektir.
* K.K.K.lığında en son kayıt hakkı kazanan adayların başarı sırasını öğrenmek için tıklayınız.
* Dz.K.K.lığında en son kayıt hakkı kazanan adayların başarı sırasını öğrenmek için tıklayınız.
* Hv.K.K.lığında en son kayıt hakkı kazanan adayların başarı sırasını öğrenmek için tıklayınız.
Herhangi bir Kuvvet K.lığına kayıt yaptıran adayın diğer Kuvvet K.lıklarındaki adaylığı ve kayıt hakkı sonlandırılacaktır.
Tüm adayların arşiv araştırmaları ve güvenlik soruşturmaları devam etmektedir.

 Deniz Kuvvetleri Komutanlığı için;

Seçim Aşamalarını başarı ile tamamlayıp KAYIT HAKKI KAZANAN adaylar, 16 – 18 Mart 2020 tarihleri arasında 08:30-16:30 saatleri içerisinde Dz.K.K.lığı Personel Başkanlığı Personel Temin Koordinasyon Şube Müdürlüğüne (Dikimevi/ANKARA) ön kayıt için şahsen başvuracaklardır.
Ön kayıt için, aşağıda belirtilen belgeler mavi plastik telli dosya içerisinde ve aşağıdaki sıraya göre hazırlanarak getirilecektir. (Belgeler delinmeyecek her biri şeffaf dosyalara konularak mavi plastik telli dosyaya yerleştirilecektir)
(a) Nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi,
(b) 6 adet vesikalık fotoğraf,
(c) İkametgâh ilmuhaberi (e-devlet sisteminden alınmış olabilir),
(ç) Adli Sicil Raporu (e-devlet sisteminden alınmış olabilir),
(ç) Terhis Belgesi veya Askerlik Durumu Gösterir Belge (e-devlet sisteminden alınmış olabilir),
(d) Mezuniyet Belgesi (e-devlet sisteminden alınmış olabilir),
(e) Varsa Lisansüstü Eğitim Belgesi (e-devlet sisteminden alınmış olabilir),
(f) Transkript fotokopisi,
(g) Varsa Yabancı Dil Sonuç Raporu,
(ğ) Varsa Şehit/Gazi Yakını Olduğunu Gösterir Belge,
(h) Noter onaylı Taahhütname (Dz.K.K.lığı) (İndirmek için tıklayınız)
İlk ön kayıt döneminde kayıt hakkı kazanamayan adaylar için, 13 Mart 2020 tarihinde yapılacak ikinci çağrı sonucunda ikinci ön kayıt işlemleri (yukarıdaki belgeler ile) 16-18 Mart 2020 tarihleri arasında 08:30-16:30 saatleri içerisinde yine Dz.K.K.lığı Personel Başkanlığı Personel Temin Koordinasyon Şube Müdürlüğünde (Dikimevi/Ankara) yapılacaktır.
Yüklenme senedi eğitime katılış yapıldığında düzenlenecektir.
Ön kayıt yaptıran adayların katılacakları Eğitim Merkezi ve eğitim tarihleri ile adayların eğitim için yanında getirmesi istenen malzemeler adaylara ön kayıt esnasında bildirilecektir.
Başvuru Adresi: Dz.K.K.lığı Personel Başkanlığı Personel Temin Koordinasyon Şube Md.lüğü (Dikimevi/ANKARA)
Telefon No: 0 312 3632212

Resmi Duyuru İçin Tıklayın

YORUMLAR

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

error: Content is protected !!