Anasayfa / ASKERİ ALIMLAR / Astsubay Alımları / 2019 Sahil Güvenlik Astsubay Parkuru Detaylı Anlatım

2019 Sahil Güvenlik Astsubay Parkuru Detaylı Anlatım

Jandarma – Sahil Güvenlik Adaylari 2019 Sahil Güvenlik Astsubay Parkuru Detaylı Anlatım Başvuru kılavuzunu okumadan başvuru yapmayınız. Yazının sonunda videodan parkuru izleyebilirsiniz.

Sahil Güvenlik Astsubay Parkuru Detaylı Anlatım

Arkadaşlar daha önceleri Jandarma Astsubay alımında sabit bir parkur yoktu. Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi olunca artık alımlarında Polis Akademisi gibi bir sabit parkur kullanıyor. Bizde Sizlere bu parkuru resim olarak ve videolu şekilde sunuyoruz.

Fiziki yeterlilik sınavı

MADDE 15 – (1) Ön sağlık kontrolü komisyonu tarafından “SUEM Öğrenci Adayı Olur” kararı verilenler, fiziki yeterlilik sınavına alınırlar.

(2) Fiziki yeterlilik sınav komisyonu aday değerlendirme ve seçmesini, adayın mevcut durumunu bizzat görerek yapar.

(3) Fiziki yeterlilik sınavı; adayın bedeni kabiliyeti ve fiziki yapısı değerlendirilmek üzere, EK-3’de örneği bulunan parkurda uygulamalı olarak yapılır. Erkek ve kadın adayların sınavları farklı kriterlere göre değerlendirilir. Kriterler Başkanlıkça belirlenir ve Temin Merkezince uygulanır.

(4) Başarılı olmak için yüz tam puan üzerinden en az altmış puan almak zorunludur. Fiziki yeterlilik sınavı sonuçları Başkanlıkla koordineli Temin Merkezince belirlenen yer ve zamanda ilan edilir.

(5) Fiziki yeterlilik sınavına ilişkin bu Yönetmelikte yer almayan diğer düzenlemeler sınavdan önce Başkanlıkla koordineli olarak Temin Merkezi tarafından hazırlanan talimatla belirlenir.

ASTSUBAY ERKEK PARKUR DENEYİMİ 

 

 ASTSUBAY BAYAN PARKUR DENEYİMİ 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir