Anasayfa / ASKERİ ALIMLAR / 2019 Jandarma Muvazzaf – Sözleşmeli Astsubay Başvuru Kılavuzu

2019 Jandarma Muvazzaf – Sözleşmeli Astsubay Başvuru Kılavuzu

Jandarma Adaylari 2019 Jandarma Muvazzaf – Sözleşmeli Astsubay Başvuru Kılavuzu yayınlandı. Başvuru kılavuzunu okumadan başvuru yapmayınız. Yazının sonundaki önemli yazıları okumadan çıkmayın.

2019 Jandarma Muvazzaf – Sözleşmeli Astsubay Başvuru Kılavuzu

Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığında eğitim-öğretim görecek, Jandarma Genel Komutanlığının erkek/kadın muvazzaf/sözleşmeli astsubay ve Sahil Güvenlik Komutanlığının erkek/kadın sözleşmeli astsubay ihtiyacını karşılamak amacıyla ön başvurular 25 Şubat – 13 Mart 2019 tarihleri arasında internet üzerinden yapılacaktır. Başvuruların başlama ve bitiş saatleri alım yapılacak Muvazzaf/Sözleşmeli branşları, alım şartları ve diğer detaylar; www.jandarma.gov.tr, www.sahilguvenlik.gov.tr, www.jsga.edu.tr ve www.dpb.gov.tr adreslerinde yer alan “2019 Yılı Jandarma Genel Komutanlığı Muvazzaf/Sözleşmeli Astsubay Başvuru Kılavuzu” ve “2019 Yılı Sahil Güvenlik Komutanlığı Sözleşmeli Astsubay Başvuru Kılavuzu”nda belirtilmiştir

2019 Jandarma Muvazzaf – Sözleşmeli Astsubay Başvuru Şartları

Ön başvurular sadece, https://vatandas.jandarma.gov.tr/PTM/Giris internet adresleri ile, Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Personel Temin Sistemi üzerinden eDevlet kapısı vasıtasıyla yapılacaktır. İnternet ortamı dışında posta yoluyla veya şahsen yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır.

Adayların “Başvuru Kılavuzunun” tamamını okuduktan sonra başvurusunu yapması gerekmektedir.

Başvurular, 25 Şubat 2019 günü başlayıp, 13 Mart 2019 günü saat 23:59’da sona erecektir.

Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Personel Temin Sistemi’ne eDevlet kapısı üzerinden e-devlet şifresi, mobil imza, e-imza, T.C. kimlik kartı veya internet bankacılığı seçeneklerinden birisi ile giriş yapılacaktır.

Adaylarda Aranacak Nitelikler Neler?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.

Başvuru Kılavuzlarında belirtilen öğrenim programlardan mezun olmak, bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak veya kayıt tarihi olarak belirlenen 26 Ağustos 2019 tarihine kadar mezun olabilecek durumda olmak.

2018 yılında yapılan KPSS sınavında; lisans mezunları veya kayıt tarihine (26.08.2019) kadar mezun olabilecek durumdaki adaylar için Genel Kültür ve Genel Yetenek (P3) puan türünden en az 60 puan almış olmak, ön lisans mezunları veya kayıt tarihine (26.08.2019) kadar mezun olabilecek durumdaki adaylar için ise Genel Kültür ve Genel Yetenek (P93) puan türünden en az 60 puan almış olmak, Şehit ve malul eş ve çocukları için bu puanların en az %80‟ini almış olmak,

Jandarma Genel Komutanlığı için Lisans veya ön lisans bölümlerinden mezun olmuş veya 26 Ağustos 2019 tarihine kadar mezun olabilecek durumda olanlar için düzeltilmemiş nüfus kaydına göre müracaat yapılan yılın Ocak ayının biri itibariyle yirmi yedi (27) yaşını bitirmemiş (01 Ocak 1992 ve sonrası doğumlular), lisansüstü öğrenimi tamamlamış olanlar için düzeltilmemiş nüfus kaydına göre otuz iki (32) yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1987 ve sonrası doğumlular),

Sahil Güvenlik Komutanlığı için ön lisans bölümlerinden mezun olmuş veya 26 Ağustos 2019 tarihine kadar mezun olabilecek durumda olanlar için düzeltilmemiş nüfus kaydına göre müracaat yapılan yılın Ocak ayının biri itibariyle yirmi yedi (27) yaşını bitirmemiş (01 Ocak 1992 ve sonrası doğumlular),

Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu olmak, www.jandarma.gov.tr, www.sahilguvenlik.gov.tr, www.jsga.edu.tr ve www.dpb.gov.tr internet adreslerinde yayımlanan “2019 Yılı J.Gn.K.lığı Muvazzaf/Sözleşmeli Astsubay Başvuru Kılavuzu” ve “2019 Yılı S.G.K.lığı Sözleşmeli Astsubay Başvuru Kılavuzu”nda belirtilmiş olan başvuru şartlarını taşımak,

Başvuru Şekli ve Zamanı – Yeri 

Ön başvurular https://vatandas.jandarma.gov.tr/PTM/Giris internet adreslerinden ulaşılabilecek Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Personel Temin Sistemi üzerinden e-Devlet kapısı vasıtasıyla e-devlet şifresi, mobil imza, e-imza, T.C. kimlik kartı veya internet bankacılığı seçeneklerinden birisi ile 25 Şubat – 13 Mart 2019 tarihleri arasında giriş yapılacaktır.

Başvurusu kabul edilip seçme sınavlarına katılmaya hak kazanan aday listesinin ve sınavlarla ilgili uygulama esasları, sınav ücreti yatırma duyurusu, sınav merkezi, sınav tarihi ve diğer tüm duyurular www.jandarma.gov.tr, www.sahilguvenlik.gov.tr ve www.jsga.edu.tr internet adreslerinden ilan edilecektir. Başvuru kılavuzları okunmadan, internet ortamında başvuru yapılmamalıdır. Başvuru esnasındaki yapılabilecek yanlış kodlamalar ve yanlış beyanlardan, ilanların takip edilmemesinden doğacak olumsuz sonuçlardan aday sorumludur.

İletişim Bilgileri

Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi (JSGA) Yerleşkesi  JSGA Başkanlığı Personel Temin Merkez Komutanlığı

Beytepe/Çankaya/ANKARA

TEL: (0312) 464 4836

Resmi İnternet Adresleri:

(1) Jandarma Genel Komutanlığı: www.jandarma.gov.tr

(2) Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı: www.jsga.edu.tr

(3) Sahil Güvenlik Komutanlığı: www.sahilguvenlik.gov.tr

2019 YILI JANDARMA GENEL KOMUTANLIĞI MUVAZZAF/SÖZLEŞMELİ ASTSUBAY BAŞVURU KILAVUZU İÇİN TIKLAYINIZ.

Alımla İlgili Önemli Yazılarımız:

2019 Jandarma – Sahil Güvenlik Muvazzaf – Sözleşmeli Astsubay Başvurusu Başladı.

2019 Jandarma Muvazzaf – Sözleşmeli Astsubay Başvuru Kılavuzu

2019 Jandarma – Sahil Güvenlik Muvazzaf – Sözleşmeli Astsubay Alım Sayısı

2019 Jandarma – Sahil Güvenlik Muvazzaf – Sözleşmeli Astsubay Boy – Kilo

2019 Jandarma Astsubay Parkuru Detaylı Anlatım Bay – Bayan Parkur Videosu

2019 Sahil Güvenlik Astsubay Parkuru Detaylı Anlatım Bay – Bayan Parkur Videosu

2019 Jandarma Muvazzaf – Sözleşmeli Astsubay Sınav Aşamaları

Asker Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

38 Yorumlar

 1. Bölümümden ne erkek ne de kadın alımı var mimari restorasyon okudum normal başvuru yapamıyor muyuz acaba

 2. bir sorum olacaktı.. lisans mezunuyum jandarma astsubay ilanına bu temmuzda yapılacak olan kpss puanım ile başvurabilir miyim ? Yoksa sadece 2018 kpss puanı mı geçerli ?

 3. Neden anestezi Teknikerliği için branş yok. Bi ton bölüm var ve hiç duymadığımız bölümler bile var biz anestezi Teknikerlerinin suçu ne ?

 4. ben basvuru kılavuzunu acamıyorum sebebi nedir ? ElektroniK Teknolojisi bölümü var mı önlisans ıcın

 5. önlisans mezuyum kpss puanım 68 bilgisayar programcılığı ama başvuru yaparken bana kpss puanı yetersiz diyo. ne alaka şimdi bu 60 değil miydi?

 6. Ameliyat izi sıkıntı yaratıyor mu acaba

 7. şuan başvuru yapılıyor mu denedim yapamadım yapabilen varmı?

 8. en son 2016 da KPSS sınavına girmiştim k.k.k’lıgında sıhhıye uzman erbaş olarak atandım ancak eğitimde elendim şimdi o kpss puanıyla başvuru yapabilirmiyim?

 9. uzman erbaşlıktan kendi isteğim dığrultusunda ilk 6 ay içerisinde ayrıldım suan yayımlanan astsubaylığa basvuru yapabilirmiyim ?

 10. Raylı Sistemci

  Önlisans bölümü şartlarında raylı sistemler elektrik-elektronik teknolojisi neden yok ki :/ Tonlarca önlisans bölümü sıralanmış. Diğer bölümler çok iyide köyü olan biz miyiz?

 11. Masaüstünde de denedin telefondan da ama kılavuz açılmıyor.Ne bakabiliyorum nede başvuru sayfası açılıyor.Lisansa ziraat mühendisi kadın olarak başvurabilir miyim.

 12. Önlisans mezun olacak durumdayım fakat 2018 ortaöğretim kpss sınavına girdim ortaöğretim kpss puanı geçerlimi

 13. Boy 164 bir sıkıntı olurmu uzmanlıkta olmuyor girdigim için biliyorum

 14. merhabalar ben önlisans mezunuyum bölümüm fotoğrafılık ve kameramanlık lakin benim bölümüm yok olmadığı içinde başvuruda bulunamıyorum şimdi yine denedim ama olmadı neden bölümlerin hepsi koyulmuyor ok üzüldüm başvuramadığım için

 15. Sağlık raporu aile hekiminden nasıl alınabilir

 16. Bayan astsubaylikta boy sınırı var mi arastriyorum.fakat net bir bilgiye ulasamdim . 1. 62 sarti yaziyor bazilarmda yazmiyor

 17. 2019 Astsubaylik alimi icin başvuruda bütün bölümlerde kriter olarak erkek geçiyor yani başvuramiyorum. Sadece erkek alımı mı var? Kılavuzda böyle birşey geçmiyor ama yine ordaki tabloda bütün branşlar için erkek görülüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir