Jandarma ve Sahil Güvenlik Personeline Toplu Taşıma Ücretsiz Oldu.

Jandarma ve Sahil Güvenlik Personeline Toplu Taşıma Ücretsiz Oldu.

09 Mayıs 2020 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan karara göre 2002/3654 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı eki Kararın 3 üncü maddesinde değişikliğe gidildi. Daha önceleri Jandarma personeli bazı illerde belediye meclisinin kararı ile sadece o illerde ücretsiz olarak seyahat edebiliyordu. Yayımlanan Cumhurbaşkanılığı kararıyla tüm illeri kapsayarak ücretsiz ulaşım resmiyet kazanmış oldu.  Kararla sadece belediyeler tarafından verilen toplu taşıma hizmetleri içindir.  BaşkentrayMarmaray ve İzban seferlerini kapsamıyor.

Jandarma ve Sahil Güvenlik Personeline Toplu Taşıma Ücretsiz

8/5/2020 TARİHLİ VE 2500 SAYILI CUMHURBAŞKANI KARARININ EKİ KARAR

MADDE 1- 28/1/2002 tarihli ve 2002/3654 sayılı Bakanlar Kurulu Kararının eki Kararın 3 üncü maddesine “emniyet hizmetleri sınıfı personeli,” ibaresinden sonra gelmek üzere “jandarma hizmetleri sınıfı personeli, sahil güvenlik hizmetleri sınıfı personeli,” ibaresi eklenmiştir.

MADDE 2- Bu Karar yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 3- Bu Karar hükümlerini Cumhurbaşkanı yürütür.

2002/3654 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı eki Kararın 3 üncü maddesi:

“Madde 3 – (Ek madde: 11.02.2002 – 2002/3700- BKK/1. md.)
Belediyeler ile bunların kurdukları birlik, müessese ve işletmelerce yürütülen toplu taşım hizmetlerinden faydalanmayla sınırlı olmak üzere eğitim ve öğretim hizmetleri sınıfı personeli, emniyet hizmetleri sınıfı personeli, T.C. Posta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü bünyesinde görev yapan postacı ve dağıtıcılar ile basın kimlik kartı sahipleri, belediye zabıtası kadrosunda görev yapan personel bu konuda yeni bir düzenleme yapılıncaya kadar 08/01/2002 tarihli ve 4736 sayılı Kanunun 1 inci maddesinin birinci fıkrası hükmünden muaftır.”

Asker Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

YORUMLAR

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

error: Content is protected !!