Dış Kaynaktan Hava Kuvvetleri Muvazzaf Astsubaylık Kazananların Yapacakları

Dış Kaynaktan Hava Kuvvetleri Muvazzaf Astsubaylık Kazananların Yapacakları

Asker Adayları bu yazımızda sizlere Dış Kaynaktan Hava Kuvvetleri Muvazzaf Astsubaylık Kazananların Yapacakları hakkında bilgiler vereceğiz.

2019 Yılı Dış Kaynaktan Muvazzaf Astsubaylık İkinci Grup Ön Kayıt Sonuçları Duyurusu 

1. Türk Silahlı Kuvvetlerine Dış Kaynaktan Astsubay Alımı ilk grup kayıt işlemleri tamamlanmıştır. İlk grup kayıt işlemleri sonrasında boş kalan kontenjanlar için ikinci sınıflandırma işlemi yapılmış olup yapılan değerlendirme sonucunda başarılı olan tüm adaylar başarı sıralamasına tabi tutularak sıralanmıştır. Başarı sıralaması her bir adayın kayıt hakkı kazandığı anlamına gelmemekte olup, kontenjana girerek kayıt hakkı kazanan adaylara, “… Sınıfında Başarı Sıranız-6 Kayıt Hakkı Kazandınız” şeklinde ifade yazılmış ve ikinci grup olarak kayıt hakkı verilmiştir. KAYIT HAKKI KAZANAN adayların kayıtları, 16-19 Temmuz 2020 tarihlerinde 08:30-16:30 saatleri arasında, 6’ncı maddede belirtilen kayıt merkezlerinde yapılacaktır. Bir aday birden fazla Kuvvet K.lığının başarı sıralama listesinde bulunabilecektir. Birden fazla Kuvvet K.lığında KAYIT HAKKI KAZANAN adaylar, tercih ettiği Kuvvet K.lığının kayıt merkezine giderek kaydını yaptıracak, kaydını yaptıran adayların diğer Kuvvet K.lıklarındaki adaylıkları sonlandırılacaktır. Herhangi bir Kuvvet Komutanlığına kaydını yaptıran aday daha sonra diğer Kuvvet Komutanlığına geçiş yapamayacaktır. Kayıt hakkı kazanan adaylardan 19 Temmuz 2020 (dahil) tarihi 16.30’a kadar kayıt işlemi yaptırmayan adayların adaylıkları sonlandırılacak, HER NE SEBEPLE OLURSA OLSUN İLAVE KAYIT SÜRESİ VERİLMEYECEK, adayın, kayıt hakkı kazanamadığı diğer kuvvet komutanlığındaki başarı sıralamaları devam edecektir.
 2. Türk Silahlı Kuvvetleri astsubay alımı ikinci kayıt döneminde kayıt hakkı kazanamayan adaylar için (başarı sırası belirtilip, kayıt hakkı kazandığı belirtilmeyen) ayrıca bir ilan yapılmayacak, 20 Temmuz – 07 Ağustos 2020 tarihleri arasında eksik kalan kontenjanlar için Kuvvet K.lıkları kayıt merkezlerince kontenjanlar doldurulana kadar sırası gelen aday telefon ile aranarak kayıt için davet edilecektir. Bu nedenle adaylarımızın, sistemde kayıtlı bulunan telefonlarını kayıt faaliyetleri boyunca açık bulundurmaları önem arz etmektedir. Aranıldığında bu telefonlarda bulunmamanız hak kaybına uğramanıza neden olabilecektir. Size yapılan telefon tebligatından sonra 48 saat içerisinde kayıt işleminizi yaptırmamanız halinde kayıt hakkınız iptal edilecektir. Tarafınıza kayıt için çağrı yapılması durumunda yapmanız gereken hususlar hakkında 6’ncı maddede bilgi verilmiştir. 07 Ağustos 2020 tarihinde kayıt faaliyetleri tamamlanacak olup daha sonra ilave çağrı ve kayıt işlemi yapılmayacaktır.
 3. Sınıf bazında kontenjan miktarları ve en son kayıt hakkı kazanan adayların başarı sırası ile ilgili detaylı bilgileri aşağıdaki linkte verilmiştir. En son kayıt hakkı kazanan adayların başarı sırası, kayıt yaptıran aday sayısı ve boş kalan kontenjan bilgilerinin güncellemesi yapılarak adaylar bilgilendirilecektir.
* K.K.K.lığında en son kayıt hakkı kazanan adayların başarı sırasını öğrenmek için tıklayınız.
* Dz.K.K.lığında en son kayıt hakkı kazanan adayların başarı sırasını öğrenmek için tıklayınız.
* Hv.K.K.lığında en son kayıt hakkı kazanan adayların başarı sırasını öğrenmek için tıklayınız.
 4. Herhangi bir Kuvvet K.lığına kayıt yaptıran adayın diğer Kuvvet K.lıklarındaki adaylığı ve kayıt hakkı sonlandırılacaktır.
 5. Tüm adayların arşiv araştırmaları ve güvenlik soruşturmaları devam etmektedir.

Dış Kaynaktan Hava Kuvvetleri Muvazzaf Astsubaylık Kazananların Yapacakları

 c. Hava Kuvvetleri Komutanlığı için;

Seçim aşamalarını başarı ile tamamlayıp KAYIT HAKKI KAZANAN adaylar, 16-19 Temmuz 2020 tarihleri arasında 08:30-16:30 saatleri arasında Hava Er Eğitim Tugay Komutanlığına (Kütahya) şahsen ön kayıt için başvuracaklardır. Bu adaylar için bundan sonra izlenmesi gereken yol/işlemler aşağıdaki açıklamalar doğrultusunda yapılacaktır.

(1) Ön kayıt için istenen belgeler;

(a) Nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi,
(b) 6 adet biyometrik fotoğraf 50X60 mm beyaz fonda desensiz (arkasına isim ve TC numarası yazılmış şekilde),
(c) İkametgâh ilmuhaberi (e-devlet sisteminden alınmış olabilir),
(ç) Adli Sicil Raporu (e-devlet sisteminden alınmış olabilir),
(d) Terhis Belgesi veya Askerlik Durumu Gösterir Belge (e-devlet sisteminden alınmış olabilir),
(e) Lisans/Önlisans Mezuniyet Belgesinin aslı ve fotokopisi (e-devlet sisteminden alınmış olabilir),
(f) Varsa Lisansüstü Eğitim Belgesinin aslı ve fotokopisi (e-devlet sisteminden alınmış olabilir),
(g) Transkript belgesinin fotokopisi,
(ğ) Varsa Yabancı Dil Sonuç Raporu (e-devlet sisteminden alınmış olabilir),
(h) Varsa Şehit/Gazi Yakını Olduğunu Gösterir Belge,
(ı) Vukuatlı nüfus kayıt örneği aslı (e-devlet sisteminden alınmış olabilir).
(2) Kayıt işlemleri için istenen belgeler, mavi plastik telli dosya içerisinde ve yukarıda belirtilen sıraya göre hazırlanarak getirilecektir (Belgeler delinmeyecek her bir belge şeffaf dosyalara konularak mavi plastik telli dosyaya yerleştirilecektir).
(3) Kursiyer adaylarının kayıt ve katılış işlemleri;
(a) Adayların kayıt işlemine gelirken belgelerin tam olması gerekmektedir. Eksik belge ile kayıt işlemi yapılmayacaktır. Hak kaybının önlenmesi açısından bu husus büyük önem taşımaktadır.
(b) Adayların kesin katılış faaliyeti esnasında yanlarında getirmesi gereken malzemeler daha sonra bildirilecektir.
ÖN KAYIT İŞLEMİNİ VERİLEN SÜRE İÇİNDE GERÇEKLEŞTİRMEYEN ADAYLARIN KENDİ İSTEĞİ İLE ADAYLIKTAN VAZGEÇTİĞİ KABUL EDİLECEK OLUP ADAYLIKLARI SONLANDIRILACAKTIR.
Başvuru Adresi : Hava Er Eğitim Tugay Komutanlığı Kütahya
Telefon No : 0 274 271 60 70
 BU İLAN AYNI ZAMANDA TEBLİGAT YERİNE GEÇMEKTEDİR.
SINAV SONUCUNUZU ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYINIZ
YORUMLAR

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

error: Content is protected !!