Anasayfa / POLİS ALIMLARI / Dolgu – İmplant – Köprü Polislikte Engel Mi?

Dolgu – İmplant – Köprü Polislikte Engel Mi?

Polis Adayları, bu yazımda sizlere Dolgu-İmplant-Köprü Polislikte Engel Mi? hakkında bilgiler vereceğim. POMEM , PMYO, PAEM, PÖH alımlarında geçerli olan Sağlık Şartlar geçerlidir.

Dolgu-İmplant-Köprü Polislikte Engel Mi?

Polis alımlarında sağlık raporu işlemlerinde Emniyet Teşkilatı Sağlık Yönetmeliğine göre Polis adaylarına sağlık raporu aldırılır. Tüm işlemler sağlık yönetmeliğine göre yapılmaktadır. Öğrenci alımlarında sağlık yönetmeliğinin A bendi sadece geçerli olmaktadır. Diğer bölümler elenme sebebi sayılıyor. Sizlere aşağıda öğrenci adayların alması gereken sağlık raporu aşamasında Dolgu-İmplant-Köprü ile geçerli olan şartlar neler olduğunu sağlık yönetmeliğinden alarak açıklamaya çalışacağım. Aklınıza takılan soruları yorum yazarak sorabilirsiniz.

Bu sisteme ait kronik hastalığı, sürekli diyet veya ilaç tedavisiyle kontrol altında tutulmayı gerektirecek bir hastalığı, organ ve sistem fonksiyonlarını etkileyen bir hastalığı, sakatlığı olanlar ile doğuştan (konjenital) veya sonradan (cerrahi-travmatik) organ eksikliği veya organ yokluğu olanlar (aşağıdaki istisnai maddeler hariç) öğrenciliğe kabul edilmezler.

Bu bölümde ifade edilmemiş tanılarda, kişinin muayenesini yapan ilgili uzman doktor ve sağlık kurulu doktorları, hastalığın seyri ve derinliğini dikkate alarak, bu Yönetmeliğin 21 nci maddesine göre uygun olan dilim için karar verir. B-C-D dilimlerinde tanımlanan hastalıklar öğrenciliğe engeldir.

29 Eylül 2019 Tarihinde Emniyet Sağlık Yönetmeliğinde Güncelleme Yapılmıştır.

Güncel Sağlık Yönetmeliği Maddesidir.

Dolgu-İmplant-Köprü  Yönetmelikteki Madde:

Sabit protez yada dental implant uygulaması ile eksiklikleri giderilmiş olgular sağlam kabul edilir.

UYARI: Yukarıda verilen bilgi Emniyet Teşkilatı Sağlık Yönetmeliğinden alınmıştır. Bu alanda daha fazla bilgi ve tıbbı bilgiyi bu alandaki doktora muayene olarak alabilirsiniz. Yönetmeliği aşağıdan indirebilirsiniz. 

Emniyet Teşkilatı Sağlık Yönetmeliği İçin Tıklayın

Polislik Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

 

14 Yorumlar

  1. Iyi gunler paem e başvuru yapicam on hariç arka kısımlarda 5 dis çektirdim fakat 4 ine köprü tedavisi yaptirdim bu eksiklik sayılıyor mu

  2. Merhabalar Msü ye anladığım kadarı ile implant engel değil sınırı nedir peki? DENTAL nedir?

  3. Mrb sağlık raporunda bekarın bakireligine bakıyorlarmı

  4. Ön dişlerimden 1 tanesi impşant oldu ama hiç belli olmuyor bu sorun teşkil eder mi..?

  5. Merhaba ben şimdi implant tedavisine başlayacağım ve bu süreç 3-6 aylık bir süreç. dişim çekilip yerine implant yapılcak.Bu süreçte orada diş bulunmayacak.Kökte sadece implant bulunacak. 24. Dönem pomem alımında ön sağlık ve sürecinde bu sıkıntı olur mu.yani önsağlıkta desem tedavi sürecindeyim.Bir sorun yaratırlar mı ?
    Not:İmplant yapılacak diş öndeki 6 temel dişin hemen sağındaki diş.Yani köpek dişimin sağındaki ilk diş.Tebessüm edince vs.görünüyor.Şimdiden teşekkürler.

  6. Merhaba. Benim bir kopek dişim dusmedi cocukluktan kalma kucuk dis gulunce gozukuyor. Aldirmak istesem implant 6 ay suruyor. Bir sıkıntı olurmu sizce ayrıca dolgu yapilmayi bkleyen dislerim de var?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir