E-Devlet Askerlik Yeri Öğrenme İşlemi Nasıl Yapılır? Dijital Türkiye

E-Devlet Askerlik Yeri Öğrenme İşlemi Nasıl Yapılır? Dijital Türkiye
A+
A-

E – Devlet kategorimizde sizlere E-Devlet Askerlik Yeri Öğrenme İşlemi Nasıl Yapılır? Dijital Türkiye işleminin nasıl yapılacağı hakkında bilgiler vereceğim.

E-Devlet Askerlik Yeri Öğrenme İşlemi Nasıl Yapılır? Dijital Türkiye

Birçok hizmetin internet üzerinden yapıldığı E Devlet uygulaması son zamanlarda dikkatleri üzerine çekiyor ve birçok insan artık işlemlerini E Devlet üzerinden yapıyor. Gün geçmeksizin kendini güncelleyerek her gün yeni hizmetler sunmaya devam ediyor. Tabi bu hizmetlerden yararlanabilmek için öncelikle E Devlet uygulamasına giriş yapmanız gerekmektedir. İnternet üzerinden en çok araştıran kelimeler arasında yer alan E Devlet uygulaması üzerinden Askerlik Yeri Öğrenme İşlemini Vatani hizmetini yapmak için hazırda bekleyen birçok gencin odak noktası oldu. Bu makalemizde sizler için E Devlet Uygulaması üzerinden Askerlik Yeri Öğrenme İşleminin nasıl yapıldığını ve sorgulama işleminin nasıl yapıldığını sizlere adım adım anlatacağız. Şimdi konuyu fazla uzatmadan bu işlemleri internet üzerinden hızlı ve güvenli bir şekilde nasıl yapacağımıza geçelim.

İlk önce bu işlemi yapabilmeniz için E Devlet Sistemine kayıtlı olmanız gerekmektedir. Aksi takdirde Askerlik Yeri Öğrenme işlemini gerçekleştiremezsiniz. Eğer henüz E Devlet şifreniz yok ise en yakın PTT merkezlerine giderek şifrenizi alabilirsiniz. Bu işlemi ilk defa gerçekleştiriyorsanız sizden 2 TL masraf ücreti alınacaktır. Aksi takdirde bu işlemi ikinci defa yapıyorsanız sizden 4 TL işlem ücreti alınacaktır. Şimdi bu işlemi sizler için adım adım anlatacağım.

  • E Devletin resmî sitesi olan https://www.turkiye.gov.tr/ adresine ilk olarak giriş yapmanız gerekmektedir.
  • Siteye giriş yaptıktan sonra Giriş Yap butonuna basarak devam etmeniz gerekmektedir.
  • Giriş yapmak için e-Devlet Şifresi, Mobil İmza, e-İmza, T.C. Kimlik Kartı veya İnternet Bankacılığı seçeneklerinden birini seçerek işleme devam etmeniz gerekmektedir.
  • İstenilen bilgileri doğru girerek Sisteme Giriş Yap butonuna tıklayarak işleminize devam etmeniz gerekmektedir.
  • Sisteme başarılı bir şekilde giriş yaptıktan sonra sol üst tarafta yer alan e hizmetler bölümüne tıklayarak kendilerini kapsayan hizmeti seçerek işleme devam etmeleri gerekmektedir.
  • “Hizmet Adı” alanına kısa dönem askerler için “Yedek Subay Sınıflandırma Sonucu Sorgulama” uzun dönem askerler ise “Er Sınıflandırma Sonucu Sorgulama” yazarak işleme devam etmeleri gerekmektedir.
  • Bu işlemi gerçekleştirenler sırasıyla Sevk Bilgilendirme, Sevk Kişisel Bilgiler, Sevk Başvuru Bilgilendirme ve Sevk Belgesi bilgilerine ulaşacaktır.
  • İsterseniz ekranda görülen Yazdır butonuna basarak çıktı alabilirsiniz.

Yedek Subay Sınıflandırma Sonuçları için isterseniz tarayıcınızın adres satırına https://www.turkiye.gov.tr/yedek-subay-siniflandirma-sonucu vermiş olduğum linki yapıştırarak veya linke tıklayarak ta ulaşabilirsiniz.

Yedek Astsubay Sınıflandırma Sonuçları için isterseniz tarayıcınızın adres satırınahttps://www.turkiye.gov.tr/yedek-astsubay-siniflandirma-sonucu vermiş olduğum linki yapıştırarak veya linke tıklayarak ta ulaşabilirsiniz.

Er Sınıflandırma Sonuçları için isterseniz tarayıcınızın adres satırınahttps://www.turkiye.gov.tr/sevk-edilecek-egitim-merkezi vermiş olduğum linki yapıştırarak veya linke tıklayarak ta ulaşabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

error: Content is protected !!