Polislik E-Devlet Mezuniyet Belgesi Alma ve Sorgulama

Polislik E-Devlet Mezuniyet Belgesi Alma ve Sorgulama
A+
A-

Polis Adayları bu yazımda sizlere  Polislik E-Devlet Mezuniyet Belgesi Alma ve Sorgulama hakkında bilgiler vereceğim. Polis alımları ve ya bir çok kurum mezuniyet belgesi olan diplomayı başvurularda istemektedir.

Polislik E-Devlet Mezuniyet Belgesi Alma ve Sorgulama

2014 yılında 32 üniversitede pilot olarak, 2015 yılında ise tüm devlet üniversitelerinde e-devlet kapısı üzerinden elektronik kayıt işlemlerini yaparak öğrencilerin kazandığı üniversiteye gitmeden kayıtlarının tamamlanması sağlanmıştır.  Ayrıca, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı mezun öğrenci bilgisini toplamış ve e-devlet üzerinden öğrenci belgelerinin alınabilmektedir. Yazının sonunda sizler için direk bağlantı linki ekledim oradan çıktı alabilirsiniz.

Bu çalışmalar sayesinde,  üniversitelerde diploma yerine geçen “Mezuniyet Belgesi” artık e-devlet üzerinden alınabilmektedir.

E-Devlet Mezuniyet Belgesi Alma ve Sorgulama

İlk olarak E Devlet sistemine giriş yapıyorsunuz. Daha sonra arama kısmına Mezun Belgesi Sorgulama yazın. Karşısınıza aşağıdaki ekran gelecektir.

Daha sonra karşınıza aşağıdaki ekranın açılmış hali gelecektir. Direk mezun olduğunuz üniversite veya üniversiteler gelecektir. Buradan istediğiniz üniversiteye ait Belge Oluştur diyerek yeni bir mezuniyet belgesi oluşturabilirsiniz.

Lise içinde aynı aşamalar yapılıyor. Lise Mezuniyet yazın aramaya direk ekran gelecektir.

 

Yükseköğretim Mezun Belgesi Sorgulamak İçin Tıklayın

Lise Mezuniyet Belgesi Sorgulamak İçin Tıklayın

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.