Geçici Mezuniyet Belgesi E-Devlet Üzerinden Alınabiliyor Mu?

Geçici Mezuniyet Belgesi E-Devlet Üzerinden Alınabiliyor Mu?
A+
A-

Değerli okuyucular bu yazımda sizlere Geçici Mezuniyet Belgesi E-Devlet Üzerinden Alınabiliyor Mu? hakkında bilgiler vereceğim. Polis, Asker, Bekçi alımları ve ya bir çok kurum mezuniyet belgesi olan diplomayı başvurularda istemektedir.

Geçici Mezuniyet Belgesi E-Devlet Üzerinden Alınabiliyor Mu?

2014 yılında 32 üniversitede pilot olarak, 2015 yılında ise tüm devlet üniversitelerinde e-devlet kapısı üzerinden elektronik kayıt işlemlerini yaparak öğrencilerin kazandığı üniversiteye gitmeden kayıtlarının tamamlanması sağlanmıştır.  Ayrıca, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı mezun öğrenci bilgisini toplamış ve e-devlet üzerinden öğrenci belgelerinin alınabilmektedir.

Bu çalışmalar sayesinde,  üniversitelerde diploma yerine geçen “Geçici Mezuniyet Belgeleri” artık e-devlet üzerinden alınabilmektedir.

Geçici Mezuniyet Belgesi E-Devlet Üzerinden Nasıl Alınıyor? 

İlk olarak E Devlet sistemine giriş yapıyorsunuz. Daha sonra arama kısmına Mezun Belgesi Sorgulama yazın. Karşısına aşağıdaki ekran gelecektir.

Daha sonra karşınıza aşağıdaki ekranın açılmış hali gelecektir. Direk mezun olduğunuz üniversite veya üniversiteler gelecektir. Buradan istediğiniz üniversiteye ait Belge Oluştur diyerek yeni bir mezuniyet belgesi oluşturabilirsiniz.

 

YORUMLAR

  1. Mbd dedi ki:

    Geçici mezuniyet belgesi ile kayıt yaptırabiliyoruz demi
    (Kara astsubaylık)

    1. Admin dedi ki:

      e devlet çıktısı olanlar kabul ediliyor diploması çoğu kişinin hemen çıkmıyor