E Devlet SGK 4A Hizmet Dökümü Nasıl Alınır? Dijital Türkiye

E Devlet SGK 4A Hizmet Dökümü Nasıl Alınır? Dijital Türkiye
A+
A-

E – Devlet kategorimizde sizlere E Devlet SGK 4A Hizmet Dökümü Nasıl Alınır? Dijital Türkiye işleminin nasıl yapılacağı hakkında bilgiler vereceğim.

E Devlet SGK 4A Hizmet Dökümü Nasıl Alınır? Dijital Türkiye

Birçok hizmetin internet üzerinden yapıldığı E Devlet uygulaması son zamanlarda dikkatleri üzerine çekiyor ve birçok insan artık işlemlerini E Devlet üzerinden yapıyor. Gün geçmeksizin kendini güncelleyerek her gün yeni hizmetler sunmaya devam ediyor. Tabi bu hizmetlerden yararlanabilmek için öncelikle E Devlet uygulamasına giriş yapmanız gerekmektedir.

İnternet aramalarında son derece popüler olan E Devlet uygulaması üzerinden SGK 4A Hizmet Dökümünü birçok vatandaşımız merak ediyor ve internette bununla ilgili makaleleri araştırıyor. E Devlet uygulaması üzerinden SGK 4A Hizmet Dökümüne artık çok kolay ve güvenli bir şekilde ulaşabilirsiniz. E Devlet uygulaması üzerinden bu işlemi yapmak için herhangi bir ücret ödemenize gerek yoktur. Bu işlemleri nasıl gerçekleştireceğiniz hakkında birtakım bilgiler vereceğiz. Şimdi konuyu fazla uzatmadan internet üzerinden bu işlemi nasıl gerçekleştireceğimize geçelim.

İlk önce bu işlemi yapabilmeniz için E Devlet Sistemine kayıtlı olmanız gerekmektedir. Aksi takdirde SGK Provizyon Sorgulama işlemini gerçekleştiremezsiniz. Eğer henüz E Devlet şifreniz yok ise en yakın PTT merkezlerine giderek şifrenizi alabilirsiniz. Bu işlemi ilk defa gerçekleştiriyorsanız sizden 2 TL masraf ücreti alınacaktır. Aksi takdirde bu işlemi ikinci defa yapıyorsanız sizden 4 TL işlem ücreti alınacaktır. Şimdi bu işlemi sizler için adım adım anlatacağım.

  • E Devletin resmî sitesi olan https://www.turkiye.gov.tr/ adresine ilk olarak giriş yapmanız gerekmektedir.
  • Siteye giriş yaptıktan sonra Giriş Yap butonuna basarak devam etmeniz gerekmektedir.
  • Giriş yapmak için e-Devlet Şifresi, Mobil İmza, e-İmza, T.C. Kimlik Kartı veya İnternet Bankacılığı seçeneklerinden birini seçerek işleme devam etmeniz gerekmektedir.
  • İstenilen bilgileri doğru girerek Sisteme Giriş Yap butonuna tıklayarak işleminize devam etmeniz gerekmektedir.
  • Sisteme başarılı bir şekilde giriş yaptıktan sonra aramaya “4A Hizmet Dökümü” yazarak devam etmeniz gerekmektedir.
  • Açılan pencereden “4A Özet Hizmet Dökümü” ve “4A Detaylı Hizmet Dökümü” gibi detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz
  • İsterseniz çıktı almak için ekrandaki “Yazdır” butonuna tıklayarak çıktı alabilirsiniz.

İsterseniz tarayıcınızın adres satırına https://www.turkiye.gov.tr/4a-hizmet-dokumu” vermiş olduğum linki yapıştırarak veya linke tıklayarak ta ulaşabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

error: Content is protected !!