E Devlet Vergi Borcu Sorgulama Nasıl Yapılır? Dijital Türkiye

E Devlet Vergi Borcu Sorgulama Nasıl Yapılır? Dijital Türkiye
A+
A-

E – Devlet kategorimizde sizlere E Devlet Vergi Borcu Sorgulama Nasıl Yapılır? Dijital Türkiye işleminin nasıl yapılacağı hakkında bilgiler vereceğim.

E Devlet Vergi Borcu Sorgulama Nasıl Yapılır? Dijital Türkiye

Birçok hizmetin internet üzerinden yapıldığı E Devlet uygulaması son zamanlarda dikkatleri üzerine çekiyor ve birçok insan artık işlemlerini E Devlet üzerinden yapıyor. Gün geçmeksizin kendini güncelleyerek her gün yeni hizmetler sunmaya devam ediyor. Tabi bu hizmetlerden yararlanabilmek için öncelikle E Devlet uygulamasına giriş yapmanız gerekmektedir.

Artık Vergi Borcunuzu E Devlet uygulaması üzerinden görüntüleye bileceksiniz. İnternet aramalarında en çok araştırılan E Devlet uygulaması ile Vergi Borcu Sorgulama işleminin nasıl yapıldığını birçok vatandaş merak ediyor ve bununla ilgili birçok makaleyi internette araştırıyor. Bu makalemizde sizler için E Devlet Uygulaması üzerinden Vergi Borcu Sorgulama işleminin nasıl gerçekleştireceğimiz hakkında birtakım bilgiler vereceğiz. Şimdi konuyu fazla uzatmadan bu işlemleri internet üzerinden kolayca ve güvenli bir şekilde nasıl yapacağımıza geçelim.

İlk önce bu işlemi yapabilmeniz için E Devlet Sistemine kayıtlı olmanız gerekmektedir. Aksi takdirde Vergi Borcu Sorgulama işlemini gerçekleştiremezsiniz. Eğer henüz E Devlet şifreniz yok ise en yakın PTT merkezlerine giderek şifrenizi alabilirsiniz. Bu işlemi ilk defa gerçekleştiriyorsanız sizden 2 TL masraf ücreti alınacaktır. Aksi takdirde bu işlemi ikinci defa yapıyorsanız sizden 4 TL işlem ücreti alınacaktır. Şimdi bu işlemi sizler için adım adım anlatacağım.

  • E Devletin resmî sitesi olan https://www.turkiye.gov.tr/ adresine ilk olarak giriş yapmanız gerekmektedir.
  • Siteye giriş yaptıktan sonra Giriş Yap butonuna basarak devam etmeniz gerekmektedir.
  • Giriş yapmak için e-Devlet Şifresi, Mobil İmza, e-İmza, T.C. Kimlik Kartı veya İnternet Bankacılığı seçeneklerinden birini seçerek işleme devam etmeniz gerekmektedir.
  • İstenilen bilgileri doğru girerek Sisteme Giriş Yap butonuna tıklayarak işleminize devam etmeniz gerekmektedir.
  • Sisteme başarılı bir şekilde giriş yaptıktan sonra aramaya “Vergi Borcu Sorgulama” yazarak devam etmeniz gerekmektedir.
  • Açılan penceren “Güncel Borçlar” veya “Toplam Borçlar” başlığı altında detaylı bir inceleme yapabilirsiniz.
  • Görüntülemiş olduğunuz bilgiler bilgi amaçlı olup vergi dairesindeki kayıtlar esastır. Toplam Borç Bilgisi vadesi gelmiş, vadesi geçmiş ve vadesi gelmemiş olan tüm borçlarınızı bu sayfadan görüntüleyebilirsiniz
  • Yazdırmak isterseniz sayfanın üst tarafında yer alan “Yazdır” butonuna tıklayarak çıktı alabilirsiniz.

İsterseniz tarayıcınızın adres satırına https://www.turkiye.gov.tr/gib-vergi-borcu-sorgu vermiş olduğum linki yapıştırarak veya linke tıklayarak ta ulaşabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.