E- Devlet Soy Ağacı Sorgulaması Nasıl Yapılır? Dijital Türkiye

E- Devlet Soy Ağacı Sorgulaması Nasıl Yapılır? Dijital Türkiye
A+
A-

E – Devlet kategorimizde sizlere E- Devlet Soy Ağacı Sorgulaması Nasıl Yapılır? Dijital Türkiye işleminin nasıl yapılacağı hakkında bilgiler vereceğim.

E- Devlet Soy Ağacı Sorgulaması Nasıl Yapılır? Dijital Türkiye

Birçok hizmetin internet üzerinden yapıldığı E Devlet uygulaması son zamanlarda dikkatleri üzerine çekiyor ve birçok insan artık işlemlerini E Devlet üzerinden yapıyor. Gün geçmeksizin kendini güncelleyerek her gün yeni hizmetler sunmaya devam ediyor. Tabi bu hizmetlerden yararlanabilmek için öncelikle E Devlet uygulamasına giriş yapmanız gerekmektedir. İnternet aramalarında son derce popüler olan E Devlet Soy Ağacı Sorgulama işlemini birçok insan merak ediyor. Ve birçok insan bu işlemi nasıl yapılacağını araştırıyor. Bu makalemizde E Devlet Soy Ağacı Sorgulaması işleminin nasıl yapılacağı hakkında birtakım bilgiler vereceğiz. Şimdi bu konuyu fazla uzatmadan bu işlemi nasıl gerçekleştireceğimize geçelim.

İlk önce bu işlemi yapabilmeniz için E Devlet Sistemine kayıtlı olmanız gerekmektedir. Aksi taktirde Soy Ağacı Sorgulama işlemini gerçekleştiremezsiniz. Eğer henüz E Devlet şifreniz yok ise en yakın PTT merkezlerine giderek şifrenizi alabilirsiniz. Bu işlemi ilk defa gerçekleştiriyorsanız sizden 2 TL masraf ücreti alınacaktır. Aksi taktirde bu işlemi ikinci defa yapıyorsanız sizden 4 TL işlem ücreti alınacaktır. Şimdi bu işlemi sizler için adım adım anlatacağım.

  • E Devletin resmî sitesi olan https://www.turkiye.gov.tr/ adresine ilk olarak giriş yapmanız gerekmektedir.
  • Siteye giriş yaptıktan sonra Giriş Yap butonuna basarak devam etmeniz gerekmektedir.
  • Giriş yapmak için e-Devlet Şifresi, Mobil İmza, e-İmza, T.C. Kimlik Kartı veya İnternet Bankacılığı seçeneklerinden birini seçerek işleme devam etmeniz gerekmektedir.
  • İstenilen bilgileri doğru girerek Sisteme Giriş Yap butonuna tıklayarak işleminize devam etmeniz gerekmektedir.
  • Sisteme başarılı bir şekilde giriş yaptıktan sonra aramaya “Alt Üst Soy Bilgisi Sorgulama” yazarak devam etmeniz gerekmektedir.
  • Açılan ekranda talebiniz alınacak ve soy ağacı raporunuz hazırlanacaktır.
  • Sistem tarafından hazırlanan soy ağacı raporunuz hazırlandığında telefonunuza veya sistemde kayıtlı olan e posta adresinize bilgilendirme mesajı gelecektir.
  • Sistemi E Devlet üzerinden görüntüleyebilirsiniz.
  • İsterseniz bu sonuç ekranını ekranda bulunan Yazdır butonuna tıklayarak yazdırabilirsiniz.

İsterseniz tarayıcınızın adres satırına https://www.turkiye.gov.tr/nvi-alt-ust-soy-bilgisi-sorgulama vermiş olduğum linki yapıştırarak veya linke tıklayarak ta ulaşabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.