Eski Mahkûmlara Kredi Veren Bankalar

Eski Mahkûmlara Kredi Veren Bankalar

Kredi – Bankacılık kategorimizdeki bu yazımızda Eski Mahkûmlara Kredi Veren Bankalar hakkında bilgiler vereceğiz.

Eski Mahkûmlara Kredi Veren Bankalar

Küçük bir suç, büyük bir suç ve yanlış anlaşılma gibi durumlardan hapse giren suçlular cezasını çekip hapisten çıktıktan sonra eski mahkûm olarak adlandırılırlar. Hapisten çıkmış olsalar bile insanlar onlarla aynı işte çalışmak istemezler ve bu nedenle eski mahkûmlar iş bulmakta gerçekten zorluk çekerler.

Hayatlarına devam edebilmeleri için para kazanmaları gerekmektedir ve para kazanmak için bir işe girmeleri gerekmekte, ama büyük ihtimalle kimse onlarla çalışmak istemeyecektir. Devlet bu yüzden eski mahkûmlar için bir olanak sağladı. Eski mahkûmlar denetimli serbestlik ilkeleri adı altında devletin yardımcı olduğu bir kurum ya da kuruluşlarda işe başlarlar.

Devlet Her Mahkûma Neden Yardım Etmez?

Cezasını açık tip ceza evinde çekmiş eski mahkûmlar devlete bir miktar ücret ödeyerek devlet tarafından farklı farklı işlere sokulurlar. Ama cezasını kapalı tip ceza evinde çeken eski mahkûmlara devlet kesinlikle hiçbir şekilde yardım yapmaz ve bu mahkûmlar bir işe giremeyecekleri için bir miktar para bulup kendi işlerini, yani şirketlerini kurmaları gerekecek.

Ama hapisten yeni çıktıkları için paraları olmayacak ve bankadan kredi çekmeyi deneyecekler, fakat bankalar eski mahkûmlara kredi vermiyor. Bu yüzden de bazı bankalar eski mahkûmlara kredi vermeye karar verdi. Bu bankalar sayesinde eski mahkûmlar, cezasını nerede çekmiş olursa olsun, bu bankalardan kredi alıp kendi şirketlerini açacak ya da bir yere yatırıp oralardan gelir elde edecek ve bu şekilde kendi hayatlarına devam edecekler.

Türkiye’de Mahkûmlara Kredi Veren Bankalar Listesi

1- Garanti Bankası

2- QNB Finans Bank

3- İNG Bank

4- T.C İş Bankası

5- Halk Bank

6- Finans Bank

Eski mahkûmlara kredi veren bankalar bunlardır. Tam olarak altı adettir. Eski mahkûmlara anında kredi veren bankalar ve önerdiğimiz bankalar: Garanti Bankası ve İNG Banktır. Eski mahkûmlar bu bankalara başvurup, anında kredi alıp, şirketlerini kurabilirler ya da bir yere yatırarak, bir yatırımcı olabilirler.

Çok ama çok umutlanmayın çünkü kesin onay verecekler diye bir kaide yok, yani “Ben eski mahkûmum ve sizlerin eski mahkûmlara kredi verdiğinizi duydum. Kredi çekebilir miyim?” dediğinizde illa onay verecekler diye bir şey yok, sadece onay vermesi yüksek bankalar. Son olarak, eski mahkûmlar sadece paraya ihtiyacı olduğunda eski mahkûmlara kredi veren bankalardan kredi çekebilir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.