Anasayfa / Bekçi Alımları / Göz Tansiyonu – Glokom – Bekçi Olmaya Engel Mi?

Göz Tansiyonu – Glokom – Bekçi Olmaya Engel Mi?

Bekçi Adayları, bu yazımda sizlere Göz Tansiyonu – Glokom – Bekçi Olmaya Engel Mi? olduğu hakkında bilgiler vereceğim.

Bekçi alımlarında sağlık raporu işlemlerinde Emniyet Teşkilatı Sağlık Yönetmeliğine göre Bekçi adaylarına sağlık raporu aldırılır. Tüm işlemler sağlık yönetmeliğine göre yapılmaktadır. Öğrenci alımlarında sağlık yönetmeliğinin A bendi sadece geçerli olmaktadır. Diğer bölümler elenme sebebi sayılıyor. Sizlere aşağıda öğrenci adayların alması gereken sağlık raporu aşamasında Göz Tansiyonu – Glokom – ile geçerli olan şartlar neler olduğunu sağlık yönetmeliğinden alarak açıklamaya çalışacağım. Aklınıza takılan soruları yorum yazarak sorabilirsiniz.

Glokom, göz sinirinde ilerleyici hasara yol açan bir grup göz hastalığına verilen isimdir.

“Göz Tansiyonu” olarak da bilinen glokomda, göz içi basıncının uzun süre yüksek olması nedeniyle görme siniri zarar görür. Görme siniri gözün arkasından çıkarak beyne gider ve bilgilerin gözden beyine taşınmasında rol oynar. Glokom, yavaş ilerleyen ve geri dönüşü olmayan görme siniri hasarına ve sonuç olarak görme kaybına yol açarak körlüğe neden olabilir.

Göz Tansiyonu – Glokom – Bekçi Olmaya Engel Mi?

Emniyet Teşkilatı Sağlık Yönetmeliğinde Belirtilen Madde:

Keratokonus, glokom, retina patolojileri, öğrenciliğe engeldir.

Sağlık Yönetmeliği İçin Tıklayınız. 

 

Bekçilik Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

2 Yorumlar

  1. İşe girişte göz derecesi yüksek çıkmıştı göz tansiyonu olabilir dedi doktor sonra tekrar başka bi doktora gözüktüm göz tansiyonununuz yok dediler bunu iyice kontrol ettikten sonramı karar veriyolar yoksa derece yüksek ise direkt elenirmiyim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir