Ana sayfa Askeri Sağlık Harp Okulları Adayları Göz Dereceleri Nedir?

Harp Okulları Adayları Göz Dereceleri Nedir?

10093
17
PAYLAŞ

Harp Okulları alım ilanı geldikten sonra adaylardan göz dereceleri kaç olacak gibi şartlar gelmeye başladı bizlerde adaylar için göz derecelerini araştırdık. Sağlık yönetmeliğinden bilgiler sizlere vereceğiz.

BEŞİNCİ BÖLÜM

Öğrencilerin Sağlık Yetenekleri

Öğrenci adaylarının sağlık yetenekleri

Madde 35: Düzeltme ile her iki gözde görmeler ayrı ayrı tam olmak şartıyla 1 diyoptriye (1 dahil) kadar miyopi ve hipermetropi ile 90 derecelik iki eksen arasındaki kırılma kusuru farkı 1 diyoptriyi geçmeyen astigmatizmalar öğrenciliğe engel değildir. Türk Silahlı Kuvvetleri, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı adına diğer fakültelerde eğitim gören öğrenci adaylarında düzeltme ile her iki gözde görmeler ayrı ayrı tam olmak şartıyla 3 diyoptriye (3 dahil) kadar miyopi ve hipermetropi ile 90 derecelik iki eksen arasındaki kırılma kusuru farkı 3 diyoptriyi geçmeyen astigmatizmalar öğrenci adaylığına engel değildir.

Açıklaması:

Arkadaşlar Harp Okulları isteyen adayların göz dereceler toplamda 2 dereceyi geçmeyecektir. Sağ 1 ve Sol 1 toplamda 2 ye kadar kabul edilecektir.

Detaylı bilgi için sizlere sağlık yönetmeliğini yayınlıyoruz.

Türk Silahlı Kuvvetleri, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı Sağlık Yeteneği Yönetmeliği için tıklayınız.

Aklınıza takılan soruları uygulamamızdan ve sitemizden Soru Sor menüsünden sorabilirsiniz.

Polis -Asker -Bekçi Alımları  Hakkında Her Şeyi Uygulamamızda Bulabilirsiniz. Sorularınızı Uygulamamız üzerinden sorabilir ve bildirim alabilirsiniz.

Uygulamamızı indirmek için Tıklayın 

17 YORUMLAR

  1. admin bey şimdi benim sağ 1.75 miyop aynı şekilde sol 1.75 miyop astigmat ve hipermetropi yok 2 gözün toplam miyop derecesi 3.50 şimdi ben başvuru yapsam sağlık raporu olumlu olurmu bi yardımcı olursan çok memnun kalırım .

  2. Benim sol gözüm 0.50 sag 0 sağ gözümu kapatınca sol ile uzağı net göremiyorum.Gozlukle goz testine girebilir miyim?

  3. Merhabalar umutla cevabınızı beklicem çünkü konuyla ilgili yardimci olacak kimse yok:( kardeşim harp okulları sınavına girecek bir kaç güne listeler açıklandıktan sonra lazer için ameliyat tarihini ayarlayacaktik fakat edindiğim bilgilere göre ameliyat tarihinden en az 3 ay gecmesi gerekiyormus.fiziki yeterlilik mulakatinda göz dereceleri hemen kontrol edilecek mıdır. Mülakatlar ortalama ne zaman olur hemen ameliyat olsun mu?

  4. Merhaba, ben Hava Hava Harp okuluna girmek istiyorum fakat gözüm 0.75 miyop. Sizce kabul edilir miyim ?

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorum giriniz
Lütfen isminizi buraya yazınız