Anasayfa / Askeri Sağlık / Harp Okulları Adayları Göz Dereceleri Nedir?

Harp Okulları Adayları Göz Dereceleri Nedir?

Harp Okulları alım ilanı geldikten sonra adaylardan göz dereceleri kaç olacak gibi şartlar gelmeye başladı bizlerde adaylar için göz derecelerini araştırdık. Sağlık yönetmeliğinden bilgiler sizlere vereceğiz.

BEŞİNCİ BÖLÜM

Öğrencilerin Sağlık Yetenekleri

Öğrenci adaylarının sağlık yetenekleri

Madde 35: Düzeltme ile her iki gözde görmeler ayrı ayrı tam olmak şartıyla 1 diyoptriye (1 dahil) kadar miyopi ve hipermetropi ile 90 derecelik iki eksen arasındaki kırılma kusuru farkı 1 diyoptriyi geçmeyen astigmatizmalar öğrenciliğe engel değildir. Türk Silahlı Kuvvetleri, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı adına diğer fakültelerde eğitim gören öğrenci adaylarında düzeltme ile her iki gözde görmeler ayrı ayrı tam olmak şartıyla 3 diyoptriye (3 dahil) kadar miyopi ve hipermetropi ile 90 derecelik iki eksen arasındaki kırılma kusuru farkı 3 diyoptriyi geçmeyen astigmatizmalar öğrenci adaylığına engel değildir.

Açıklaması:

Arkadaşlar Harp Okulları isteyen adayların göz dereceler toplamda 2 dereceyi geçmeyecektir. Sağ 1 ve Sol 1 toplamda 2 ye kadar kabul edilecektir.

Detaylı bilgi için sizlere sağlık yönetmeliğini yayınlıyoruz.

Türk Silahlı Kuvvetleri, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı Sağlık Yeteneği Yönetmeliği için tıklayınız.

Aklınıza takılan soruları uygulamamızdan ve sitemizden Soru Sor menüsünden sorabilirsiniz.

Polis -Asker -Bekçi Alımları  Hakkında Her Şeyi Uygulamamızda Bulabilirsiniz. Sorularınızı Uygulamamız üzerinden sorabilir ve bildirim alabilirsiniz.

Uygulamamızı indirmek için Tıklayın 

HEY ADAY ; Tüm alım ilanları Cep Telefonuna ÜCRETSİZ gelsin diyorsan. Aşağıdaki Uygulamamızı Telefonuna Kur Tüm Alım İlanları ve Polis, Asker, Bekçi, MSÜ, Subay, Astsubay Alımları Cep Telefonuna Yollayalım.

ASKERLİK sözlü mülakat  sürecinin en önemli ayağının ilk 60 saniye olduğunu unutmayın. Bu süreçte kurulda oluşturacağınız olumlu ve bilgi dolu intiba, mesleğe atacağınız adımın en önemli noktası olabilir. Bu sürece hazırlanmak için ASKER adaylarına, içerisinde binlerce gerçek ASKERİ mülakat soru ve cevabı olan ASKERİ mülakatları uygulamamızı tavsiye ederiz. Binlerce ASKER adayına sınavı kazandırdığımız için hem mutlu hem de iddialıyız.

İndirmek İçin LOGOYA TIKLAYIN

35 Yorumlar

 1. admin bey şimdi benim sağ 1.75 miyop aynı şekilde sol 1.75 miyop astigmat ve hipermetropi yok 2 gözün toplam miyop derecesi 3.50 şimdi ben başvuru yapsam sağlık raporu olumlu olurmu bi yardımcı olursan çok memnun kalırım .

 2. Benim sol gözüm 0.50 sag 0 sağ gözümu kapatınca sol ile uzağı net göremiyorum.Gozlukle goz testine girebilir miyim?

 3. Miyop ve astigmat toplam mı peki 1 derece

 4. İsa Çetinkaya

  benim sağ 1.75 sol 0 kabul olur mu

 5. Benim goz tembelligi sag 125 sol2.25 sorun olur mu?

 6. Hava harp okulunda pilot olmak için nasıl olması gerekiyor

 7. Merhabalar umutla cevabınızı beklicem çünkü konuyla ilgili yardimci olacak kimse yok:( kardeşim harp okulları sınavına girecek bir kaç güne listeler açıklandıktan sonra lazer için ameliyat tarihini ayarlayacaktik fakat edindiğim bilgilere göre ameliyat tarihinden en az 3 ay gecmesi gerekiyormus.fiziki yeterlilik mulakatinda göz dereceleri hemen kontrol edilecek mıdır. Mülakatlar ortalama ne zaman olur hemen ameliyat olsun mu?

 8. Merhaba, ben Hava Hava Harp okuluna girmek istiyorum fakat gözüm 0.75 miyop. Sizce kabul edilir miyim ?

 9. Lazer ameliyatı olursak kabul oluyormu

 10. Lazer ameliyatı geçirmiş olursak kabul oluyor mu yoksa göze hiç bir müdahale yapılmamış olması mı gerekiyor

  • Harp okullarının sağlık yönetmeliği farklı oluyor bunun için sitemizde bulunan sağlık yönetmeliğini incele kardesim

 11. Astigmat sağ 2.00 sol 1.50 astsubaylık için sorun olur mu acilll

 12. Hocam sag 1.75 astgmat sol 0.50 miyop heyetten gecermi

 13. Sağ ayağımda küçük çaplı Bir kırık oluştu ve koşmama biraz etkili oldu ama koşabilirim bı sıkıntı olurmu acil yardım şimdiden teşekkürler

 14. Admin bey ben yukarıda belirttiğiniz bilgiden tam anlamadım benim kara harp okuluna girip sonrada rütbeli bir asker olarak mezun olmam için göz derecem 1 diyoptriyemi geçmicek yoksa 3 diyoptriyemi ?(Askeri doktor değil rütbeli asker olmak istiyorum )

  • Harp Okulu mezunları zaten rütbeli oluyor kardeşim liseden sonraki alımlarda göz derecesi yukarıdaki gibidir.

 15. Şuan 11 sınıfım en büyük hedefim polis asker vb. Olmaktı ama kara harp okullarına gidebilirmiyim vede kız alımı varmı var ise ne yapmam lazım

 16. Admin ben evden uzakta okuduğum için liseyi kyk yurdu da olmadığı için mecburiyetten süleymancılar diye tabir edilen cemaat yurdunda kaldım okula alinirmiyim veya okuldan kazansan bile çıkartıyorlar diyorlar doğru mudur?
  Şunuda belirtmek isterim ki benim hicbir tarikatle haciyla hocayla abiyle bir bağlantim yoktur.

 17. Türk Silahlı Kuvvetleri, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı adına diğer fakültelerde eğitim gören öğrenci adaylarında düzeltme ile her iki gözde görmeler ayrı ayrı tam olmak şartıyla 3 diyoptriye (3 dahil) kadar miyopi ve hipermetropi ile 90 derecelik iki eksen arasındaki kırılma kusuru farkı 3 diyoptriyi geçmeyen astigmatizmalar öğrenci adaylığına engel değildir.
  Bu cümle başındaki TSK… adına diğer fakültelerde eğitim gören öğrenci adayları ne demek oluyor? Ben Erciyes Üniversitesi endüstri mühendisliği 4.sınıfım. Yatay geçiş yapmak istiyorum. 2 gözüm de – 2. Eğer gözden eleneceksem hiç uğraşmıycam çünkü okulla halletmem gereken çok konu var yatay geçiş için. Lütfen kesin olarak bana cevap verin rica ediyorum. Diğer fakültelerde eğitim gören öğrenci adaylarından kastedilen öğrenciler, yatay geçiş yapanlar mı?

 18. İyi günler benim sağ gözüm %90 görmüyor ve ameliyat mümkün değil çürük almak istemiyorum istesem askerlik yapabilir miyim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir