Instagram Beğeni Engeli Nasıl Kalkar?

Instagram Beğeni Engeli Nasıl Kalkar?
A+
A-

İnstagram kullanıcıları için bu yazımızda Instagram Beğeni Engeli Nasıl Kalkar? hakkında bilgiler vereceğiz.

Instagram Beğeni Engeli Nasıl Kalkar?

Instagram uygulaması bizlerin son dönemlerde çok sık bir şekilde kullandığımız sosyal medya platformudur. Bu platform bizlere fotoğraf paylaşma ve takipleşme özelliği ile 2010 yılının Ekim ayında duyurulmuş ve daha sonraki süreçte bünyesinde yapmış olduğu yenilikler ile günümüze kadar yükselerek gelen başarılı bir sosyal medya ortamı olmayı başarmıştır. İlk çıktığı günkü özellikleri ile şuan sahip olduğu özellikler arasında dağlar kadar fark bulunan bir uygulamadır.

Kullanıcı sayısının hızlı bir şekilde artış göstermesi ve en popüler sosyal medya uygulaması olmasının ardından birçok farklı sahte hesaplar, beğeni sayısını arttırmak için açılan sahte kullanıcılar gibi birçok gerçek dışı üyelik türetilmeye başlamıştır. Bu durumun çözülmesi için ise Instagram uygulamasına belirli bir takip algoritması yerleştirilerek gerçekleştirilen aktivitelerin sınırlanması sağlanmıştır. Bu gelen değişikliklerden biriside Instagram beğeni engeli sayısıdır. Çok fazla beğeni yapan kişilerin hesapları belirli bir süreliğine beğeni yapmasına kapatılmaktadır. Bu durumun sürekli olarak yaşanması durumunda da Instagram üyeliği sona erdirilmektedir.

Instagram Beğeni Engeli Nasıl Meydana Gelir?

Instagram beğeni engeli limitine takılmak için uygulamada yer alan algoritmik yazılımın belirli bir süre için belirlemiş olduğu beğeni tıklama sayısının aşılması gerekmektedir. Bu limit şuan ki koşullar içerisinde 350 farklı beğeninin beğenilmesi ile oluşmaktadır. Eğer bu limit sayısı aşılır ise bir sonraki fotoğrafı beğenmek için beğeni butonuna bastığınızda ‘’İşlem Engellendi’’ yazısı gelmektedir. Eğer sizlerde Instagram hesabınızda beğeni yaparken bu uyarıyı alıyor iseniz sizlerde Instagram uygulamasının yaptığı algoritmik beğeni takibine takılmışsınız demektir. Instagram uygulamasının yapmış olduğu bu engelin kaldırılması için ise 18 saat civarında bir sürenin geçmesi gerekmektedir. Sürenin dolmasının ardından Beğeni butonu tekrar aktif hale gelmiş olur. Sizlerde bundan sonraki süreçte daha dikkatli bir şekilde kullanmaya dikkat edersiniz.

Instagram Beğeni Engeli Sonrasında Ne Yapılmalı?

Instagram beğeni engeli yediğinizi düşünüyor iseniz öncelikle yakın bir süreç içerisinde 350 beğeni üzerinde bir paylaşıma beğeni atıp atmadığını belirlemeniz gereklidir. Eğer yakın süre içerisinde bu beğeni sayısının üzerinde bir sayıda beğeniniz varsa 18 saatlik süre diliminin doldurulması şarttır. Bu sürenin herhangi bir neden ile kısaltılması mümkün değildir. Süre dolana kadar beklemekten başka çareniz yoktur.

Bu 18 saatlik sürenin dolmasının ardından beğeni işlemi tekrar açıldı ise bundan sonraki süreçte daha dikkatli bir şekilde beğeni butonunu kullanmanız gerekecektir. Çünkü aynı hesabın birden fazla kez Instagram beğeni engeli yemesi en sonunda hesabın tamamen kapatılmasına yol açacaktır. Eğer 18 saatlik sürenin sonunda hesabınızdaki beğeni engeli kalkmadı ise daha öncesinde beğeni engeli alıp almadığınızı değerlendirmeniz gerekecektir. Almış iseniz sürecin daha uzun olması normaldir ve beklemeye devam etmeniz gerekir. Eğer daha önce beğeni engeli yemediyseniz ve 18 saat sonra hesabınızdaki engel kalkmadı ise ‘’Sorun Bildir’’ kısmından Instagram ile iletişim kurabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.