WhatsApp Yedekleme Nasıl Yapılır? WhatsApp Yedekleme Yöntemleri

WhatsApp Yedekleme Nasıl Yapılır? WhatsApp Yedekleme Yöntemleri
A+
A-

Teknoloji kategorimizdeki bu yazımızda sizlere WhatsApp Yedekleme Nasıl Yapılır? WhatsApp Yedekleme Yöntemleri hakkında bilgiler vereceğiz.

WhatsApp Yedekleme Nasıl Yapılır?

Dünya genelinde olduğu gibi ülkemizde de mesajlaşma anlamında yoğun bir şekilde WhatsApp kullanımı yapılıyor. Bazı zamanlarda bu konuşmaların yedeklenmesi gerekiyor.

WhatsApp dünya üzerinde aktif kullanıcı sayısı ile mesajlaşma anlamında dünyanın en popüler ve kaliteli platformu olarak ön plana çıkıyor. Artık insanlar tüm özel, eğitim ya da iş yazışmalarının WhatsApp üzerinden gerçekleştiriyor.  Özelikle WhatsApp üzerinden kurulan gruplar üzerinden sadece özel görüşmeler değil iş ve eğitim ile ilgili de görüşme ve yazışmalar yapılıyor. Yapılan bu görüşme ve yazışmalarda çeşitli bilgi ve belgelerde paylaşılıyor. Bu yazışma ve paylaşımların silinmesi ise daha sonra sorunlara yol açabiliyor. Bu sebeple WhatsApp yazışmaları oldukça biriktiğinde önemli ve gerekli konuşmalar yedeklenebiliyor. Pek çok WhatsApp kullanıcısı WhatsApp yedekleme nasıl yapılır konusu hakkında bilgi sahibi olmak istiyor. Çünkü yedekleme yapılamadan silinen tüm yazışma ve bilgilere bir daha ulaşmak kesinlikle mümkün olmuyor.

WhatsApp Konuşma Yedekleme Yöntemleri

WhatsApp konuşma yedekleme 2 şekilde gerçekleşiyor. Bunlardan ilki otomatik yedekleme diğer ise manuel yani elle yedekleme işlemi oluyor. WhatsApp konuşması otomatik yedekleme işleminde WhatsApp uygulaması açıldıktan sonra sağ en üst kısımda yer alan üst üste üç noktanın olduğu yere tıklanıyor. Burada en aşağı kısımda yer alan Ayarlar sekmesine geliniyor. ‘’Ayarlar’’ sekmesine tıklandıktan sonra ‘’Sohbetler’’ kısmına giriş yapılıyor. Daha sonra ise ‘’Sohbet yedeği’’ içeriğine giriş yapılıyor. Burada 2 seçenek karşınıza çıkıyor. Otomatik yedekleme işlemi için ‘’Google Drive’a yedekle’’ kısmına tıklanıyor. Daha sonra ise hangi durumlarda yedekleneceğine ilişkin seçenekler çıkıyor. Otomatik yedekleme için günlük, haftalık  ya da aylık seçeneklerinden birinin seçilmesi gerekiyor. Bu seçimlerden sonra gece yarısı dolduğunda belirtilen zaman diliminde sistem konuşmaları otomatik olarak Google Drive’a yedekliyor. Bunun için Google Drive’da Gmail hesabı ile oturum kayıt olunması gerekiyor.

WhatsApp Konuşması Elle Yedekleme Yöntemleri

WhatsApp konuşması elle yedekleme işleminde WhatsApp uygulaması açıldıktan sonra sağ en üst kısımda yer alan üst üste üç noktanın olduğu yere tıklanıyor. Burada en aşağı kısımda yer alan Ayarlar sekmesine geliniyor. ‘’Ayarlar’’ sekmesine tıklandıktan sonra ‘’Sohbetler’’ kısmına giriş yapılıyor. Daha sonra ise ‘’Sohbet yedeği’’ içeriğine giriş yapılıyor. Burada üstte yer alan ‘’Yedekle’’ sekmesine tıklandığında anında yedekleme işlemi başlıyor.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.