Instagram Hikâye Sorunu ve Çözümü

Instagram Hikâye Sorunu ve Çözümü
A+
A-

İnstagram kullanıcıları için bu yazımızda Instagram Hikâye Sorunu ve Çözümü hakkında bilgiler vereceğiz.

 Instagram Hikâye Sorunu ve Çözümü

Instagram uygulaması son dönemlerin en çok kullanılan sosyal medya uygulamaları arasında yer almaktadır. Uygulama geliştiricileri bu durumun farkında olup, kullanıcı kitlelerinin kaybedilmemesi ve uygulamanın güncel olarak kalması için sürekli yenilikler ve değişiklikler yapmaktadır. 2010 yılında ilk kurulduğunda sadece takipleşme ve resim paylaşma özelliği bulunurken günümüzde story yani hikâye paylaşımı yapma, etiketleme, canlı yayın gibi birçok özelliği bünyesine katmıştır. Ancak bu güncellemeler esnasına stabilite yakalanana kadar sorunlar oluşmakta ve kullanıcılar bu durumdan muzdarip olmaktadır.

Son dönemde gelen bu hikâye modu yani 24 saatlik süre ile paylaşım yapılan ve sürenin dolmasının ardından otomatik olarak yayından kaldırılan Instagram modu bazı sorunlar ile gündeme gelmektedir. Bu sorunlar da kullanıcılar tarafında can sıkıntılarına neden olmakta olup, sorunların çözümü için arayış içerisine girilmektedir.

Hikâye Modunda Karşılaşılan Sorunlar

  • Instagram uygulaması üzerinden hikâye modunda çekim yapacağım ancak ön kamera bir açılıyor bir açılmıyor
  • Hikâye modunda renk efekti kullanımı daha önce çıkıyordu şimdi çıkmıyor
  • Instagram uygulamasında hikâyeler açılmıyor
  • Instagram hikâyeleri yükleniyor yazıp gelmiyor
  • Instagram canlı yayın hikâyeleri paylaşamıyorum
  • Instagram hikâye modunda öne çıkar butonu bende yok, farklı cihazda giriş yapınca bazen gözüküyor

Gibi birçok hikâye modu sorunu ile karşılaşılmaktadır. Kullanıcı kitlesi 1 milyar olan bir uygulama düşününce ne kadar büyük bir kitlenin mağdur olduğu daha iyi anlaşılmaktadır.

Hikâye Modunda Yaşanılan Sorunlarım Çözümü

Sorunların çözümü için ilk öncelikle uygulamadan çıkış yapıp tekrardan girilmesi önemlidir. Güncelleme sonrası karışıklıklar nedeni ile bu sorunlar yaşanabilmektedir. Telefonunuzun işletim sisteminin güncelliği de uygulama yazılımı ile uyumlu olmalıdır. Yoksa bu tür sorunlar ile karşılaşılabilir. En güncel işletim sistemi kullanılmalıdır. Hikâye modu gönderileri internet bağlantınızdan dolayı yüklenmiyor olabilir. Wi-fi ile bağlanıyorsanız mobil veri kullanımı ile ya da tam tersi şekilde deneyerek sorunun kaynağını araştırabilirsiniz. Eğer bu yöntemler ile hala sorun yaşamanız devam ediyorsa Instagram uygulaması içerisinde yer alan destek bölümünden iletişime geçebilir ve çözüm talebimde bulunabilirsiniz. Instagram çalışanları tarafından sizlere kısa sürede dönüş yapılmaktadır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

error: Content is protected !!