Instagram Hikayeyi Yoruma Kapatma Nasıl Yapılır?

Instagram Hikayeyi Yoruma Kapatma Nasıl Yapılır?
A+
A-

İnstagram kullanıcıları için bu yazımızda Instagram Hikayeyi Yoruma Kapatma Nasıl Yapılır? hakkında bilgiler vereceğiz.

Instagram Hikayeyi Yoruma Kapatma Nasıl Yapılır?

Günümüzde kullanılan sosyal medya platformları içerisinde en iyileri arasında yer alan uygulamalardan birisi de Instagram uygulamasıdır. Kullanıcı sayısı bir milyar üzerinde olmasından dolayı kişisel ve kitlesel etki yapmakta büyük bir güce sahiptir. İlk kurulduğu yıllarda sadece takipleşme ve fotoğraf yükleme işlemi yapılabilen uygulama zaman içinde gelişmiş ve günümüz teknolojisi, tercih ve beğenileri konusunda güncellemeler yaparak en çok tercih edilen sosyal medya platformları arasına girmiştir. Bu güncellemeler arasında hikâye modu, canlı yayın, etiketleme gibi birçok özellik yer almaktadır. Ancak Instagram kullanıcıları tarafından çok sık olarak kullanılan hikâye modu büyük bir ilgi çekmektedir. Bu modu kullanan kullanıcılar bazen paylaşımlarını yoruma kapatmak ve rahatsız olmamak gibi bir istekte bulunabilmektedir. Bu yoruma kapatma işlemi kullanıcılar tarafından büyük bir merak konusu olmuştur.

Instagram Üzerindeki Hikaye Modu Neden Yoruma Kapatılır?

Instagram çok büyük bir kitle tarafından kullanıldığı için birçok farklı düşünce yapısındaki insanı bir araya getirmektedir. Kullanıcılarında genel olarak hikâye modlarına büyük zamanlar harcamaları esnasında, rahatız edilmeden, rahat bir şekilde zaman geçirmesi, taciz edilmemesi için kullanılan bir özelliktir.

Kullanıcın paylaşmış olduğu hikâye modu gönderisine yorum yapamaması ve kullanıcıyı psikolojik olarak kötü yönde etkilememesi sonucunda yayın yapan kişinin Instagram üzerinde daha mutlu bir vakit geçirmesi için yapılmış bir özelliktir. Bu durum hem Instagram açısından hem de kullanıcılar açısından olumlu sonuçlar doğurmaktadır.

Instagram Hikaye Modunun Yoruma Kapatma İşleminin Adım Adım Yapılması

Hikâye modunun yoruma kapatılması iki farklı şekilde yapılmaktadır. Yöntemin birinde sadece seçilen hikâye modu için yorumlara kapatma işlemi yapılabilirken; diğer yöntemde tüm yapılmış ve yapılacak olan gönderilerin yoruma kapatılması şeklinde olmaktadır.

Seçilen tek bir gönderinin yoruma kapatılması esnasında ek bir programa gereksinim yoktur. Yoruma kapatılmak istenen gönderi seçilir ve sağ üst köşede yer alan üç noktaya tıklanarak çıkan seçenekler içerisinden yorum yapmayı kapat seçeneği tıklanarak çok hızlı bir şekilde bu işlem gerçekleştirilir.

Diğer istenilen durum ise tamamen her gönderinin ve yeni yayınlanacak olan gönderinin yoruma kapatılması işlemidir. Bu bir genel ayar niteliği taşımaktadır. Öncelikle Instagram uygulamasına giriş yapılmalı ve seçenekler kısmına gelinmelidir. Bu meniye gelindikten sonra Hikâye ayarları kısmı seçilerek alt seçenek olan ‘’Hikâyene Kimlerin Yanıt Verebileceğini Seç ‘’ sekmesi kapalı duruma getirilmelidir. Böylece yayımlanmış ve yeni yayımlanacak olan tüm gönderiler için yorum kapalı olacaktır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.