iPhone’da Geri Almak İçin Salla Nedir?

iPhone’da Geri Almak İçin Salla Nedir?
A+
A-

Teknoloji kategorimizdeki bu yazımızda sizlere iPhone’da Geri Almak İçin Salla Nedir? hakkında bilgiler vereceğiz.

iPhone’da Geri Almak için Salla Nedir?

Bu yazımızda Apple üretimi olan Iphone ve Ipad’lerde bulunan özelliklerden birisi olan geri almak için salla özelliğine değineceğiz.

Telefon ve tablet denilince çoğumuzun aklına Iphone gelmektedir. Hem görünüş hem içerdiği özellikler bakımından herkesin dilinden düşmeyen Iphone her sene çıkardığı yeni özellikli telefonlarıyla adından söz ettiriyor. Fakat bu yazımızda bu özelliklerin birinden değil de yaptığımız işlemleri geri almak için kullanılan “Salla” özelliğinden bahsedeceğiz.

Geri Almak İçin Salla Özelliği

iPhone, iPad ve İpad Touch gibi Apple ürünlerinde yapılan işlemleri geri almak için kullanılan bu marka ürünlerde gerçekleştirilen işlemleri geri almak için kullanılan içerisinde OS X içerisinde yer alan Command Z uygulaması ile eş değer bir işleyişle çalışan özelliğe “salla” denir.

Daha çok size ait Apple ürünlerinizde bir işlem gerçekleştirdiğiniz vakit bu işlemler üzerinden komut sağlayan “salla” özelliği sayesinde yapılan işlemleri kolay bir şekilde geri alabilmeniz mümkün. Bu özellik ile sizler telefon içerisinde yapılan bir işlemi geri alabiliyorsunuz. Eski IOS sürümlerinde de bulunan bu özellik sayesinde telefon üzerinde daha kolay komut sağlayabiliyorsunuz.

Apple firmasının en önemli uygulamalarından birisi olan “salla” özelliği dikkat çekici bir niteliktedir. Fakat bu özelliği kapatmak isteyenler de çok sayıda. Salla özelliğini aktif hale getirdiğinizde bir mesaj beliriyor. Bu mesaj ile yaptığınız işlemin geri alındığını öğrenebiliyorsunuz.

Geri Almak İçin Salla Özelliğini Kapatmak

Bu özellği kapatmak isteyenler veya sürekli bildirim gelmesinden rahatsız olan kişiler de yok değil. Bu başlık altında salla özelliğini kapatmak isteyenlere nasıl kapatılabileceğini açıklamaya çalışacağız.

Bu özelliği kapatmak için “Ayarlar” bölümünden yer alan “ Erişilebilirlik” kısmına giriş yapmaları gerekir. Bu alanda yer alan “ Geri almak için salla” butonu sayesinde sizde bu özelliği kapatabilirsiniz. Açık ise kapatılması durumunda pasif duruma geçer. Bu veya daha fazla Apple özelliğini aktif etmek veya kapatmak için erişebilirlik kısmından kolay bir şekilde istediğiniz özelliği açıp kapatabilirsiniz. Bu özellikler Apple ürünleri kullanan kişilere kolaylık sağlasa da kimi kullanıcılar tarafından kullanılmadığı için Apple son ürünlerinde bu özelliklerin birçoğunu eklemiyor.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.