Anasayfa / ASKERİ ALIMLAR / Jandarma Muvazzaf – Sözleşmeli Astsubay Para Yatırma İşlemi Resimli Anlatım

Jandarma Muvazzaf – Sözleşmeli Astsubay Para Yatırma İşlemi Resimli Anlatım

Değerli  Astsubay adayları sizlere astsubaylık başvuru  ücretini atmden  nasıl  yapacağınızı  detaylı  bir şekilde  anlatacağım.

Not: Kaynak gösterilmeden alıntı  yapılması  yasaktır.

BİLMENİZ GEREKENLER 

03 – 10 Mayıs 2018 tarihleri arasında seçme sınavına katılmaya hak kazanan adaylar için sınav ücretini yatırmaları planlanmıştır. Bu konuda ayrıca duyuru yapılacaktır. Yapılacak duyuruda hangi adayların sınav ücreti yatıracağı belli olacaktır. Belirtilen süre içerisinde sınav ücretini yatırmayan aday, sınavlara katılma hakkını kaybedecektir.

Kendisine seçme sınavlarına katılmaya hak ve tarih verilen adaylar, bu duyurunun yazılı olduğu Aday Bilgi Formunun yazıcı çıktısını ve banka dekontu veya ATM bilgi fişini sınav için geldiklerinde yanlarında bulunduracaktır. Aday Bilgi Formu ve sınav ücretini yatırdığına dair dekontu yanında olmayan adaylar sınavlara alınmayacaktır. Dekont ve ATM bilgi fişlerinde hangi sınava ait ücret yatırıldığı ve adayın TC Kimlik Numarası ve adı soyadı bilgilerinin bulunması zorunludur.

Şehit veya gazi eş ve çocukları sınav ücreti yatırmayacaktır. şehit veya gazi eş ve çocukları için “sınav ücreti yatırma duyurusu” yapılmayacak, sadece katılmaya hak kazanıp kazanmadığı duyurulacaktır.

2018 yılı JSGA Bşk.lığı Muvazzaf/Sözleşmeli Astsubay Giriş Sınavına başvuruda bulunan adaylardan sınav ücretini yatırma çağrısı alan adaylar kendisine belirtilen süre içerisinde sınav ücretini aşağıda açıklandığı şekilde yatıracaktır.

Halkbank şubelerine (sınav adını söyleyerek), Halkbank ATM ve internet bankacılığı aracılığıyla (ödemeler ekranından sınav adı seçilerek) başvuru ücreti olarak 50 TL yatırılacaktır.

Fiziki Yeterlilik ve Mülakat Sınavından önce belgelerin kontrol edilmesi işlemi esnasında sınav ücretini yatırdığına dair (T.C. Kimlik numarası, adı, soyadı ve sınav adı bilgisinin yer aldığı) dekont beyan edilecektir.

(1) Sınav ücreti yatırdığı halde başvuru şartlarından herhangi birini taşımadığı
anlaşılan, sınava girmeyen, giremeyen, sınava alınmayan, sınavdan çıkarılan, sınavı
geçersiz sayılan,

(2) Belge inceleme ve ön sağlık kontrolünde, Fiziki Yeterlilik Sınavı ve mülakat
sınavlarında başarısız olan,

(3) Sağlık raporu ve güvenlik soruşturması/arşiv araştırması aşamalarının
herhangi biri olumsuz sonuçlanan,

(4)Sınav ücretini kendi adına yatırmayan adayların sınav başvuru ücretleri iade
edilmeyecektir.

RESIMLI BAŞVURU AŞAMASI  ANLATIMI

1- İlk olarak FATURA VE KURUM ÖDEME ye tıklıyoruz.

2-  Daha sonra JANDARMA VE SAHIL GÜVENLİK AKADEMISINE tıklıyoruz.

3-  Daha sonra SIVIL  KAYNAKLI ASTSUBAY ALIMLARINA tıklıyoruz. Diğer  görünen  sizi ilgilendirmiyor.

4- Ve bu aşama da parayı  yatırıyorsunuz  ve dekontu alıyormuşsunuz.

Sözlü mülakatları için çıkmış ve çıkabilecek soruların yer aldığı güzel bir uygulama yaptık. Tüm asker alımları bu uygulamada artık sorun olmaktan çıkıyor. Sözlü mülakatlarda ilk 60 saniye hayatidir. Adayın bilgili, donanımlı ve hazır olması, bu noktadan sonra hayatını nasıl yaşayacağını belirleyen en önemli süreci ifade etmektedir. Eğer sizde askeri alımların sözlü mülakatlarına hazır, donanımlı ve bilgili girmek istiyorsanız bu uygulamayı mutlaka almalısınız.

Uygulamamızda binlerce soru ve cevap, sizleri bu sürece hazırlamak için uzmanlarca titizlikle hazırlanmıştır. Üstelik bir defa alır, tüm hizmetlerden ücretsiz faydalanabilirsiniz. Uygulamamızın bilgi bankası, sürekli güncellenmektedir. Bu güncellemeleri ücretsiz olarak cihazınıza alabilirsiniz. İNTERNETSİZ olarak çalışan uygulamamızı, askeri kariyer düşünen tüm adaylara tavsiye ederiz. Askeri öğrenci olup olmayacağınızı belirleyecek bu kısa zamana, hazır ve donanımlı olarak göğüs germek için hemen bu uygulamayı alın ve çalışmaya başlayın. Üstelik, 40-50 TL fiyatlarla satılan kitapların yerine sadece 16.99 TL.

Mutlaka inceleyin. İndirmek İçin LOGOYA TIKLAYIN

Playstore: https://play.google.com/

Aklınıza takılan soruları uygulamamızdan ve sitemizden Soru Sor menüsünden sorabilirsiniz.

Polis -Asker -Bekçi Alımları Hakkında Her Şeyi Uygulamamızda Bulabilirsiniz. Sorularınızı Uygulamamız üzerinden sorabilir ve bildirim alabilirsiniz.

Uygulamamızı indirmek için Tıklayın

Asker Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

12 Yorumlar

  1. Hocam merhaba ben malesef üsttekinden yatırdım sıkıntı olurmu veya bankadan para mı geri alabilirmiyim :(( bir bilginiz varsa yardımcı olabilirmisiniz ?

  2. Ben sivil kaynaklıya değil sözleşmeliye yatırdım değiştirebilirmiyim

  3. Yukarıda resimde belirttiğiniz gibi işlemi yaptım fakat Dekontta evlenmeden önceki soyadım çıktı , ama tc numaram ve adım doğru , sınav komisyonunda sorun teşkil eder mi , yardımcı olur musun ?
    Teşekkür ederim..

  4. Tekrar yatırmak zorunda kaldım parayı şuanda başka işlem yapmıycaz dimi

  5. Usta ben ilk. Once ustekine yatirdim parayi yanlis yatirdimi anladim bide digerine yatirdim bi sıkınti olurmu acaba

  6. Para yatırma günü 10 ‘nda sonmus askerde olduğum için konrol edemedim takip edemedim yani parayı yatiramadim.bunun için telafi günü olacak mi?

  7. Bende parayı yanlış yere yatırmışım pertemi arıyorum cevap vermiyo bankayı aradım yardımcı oluruz ama yatırdığınız kurumun kabul etmesi lazım hafta içi banka şubesine uğrayın dediler. Jandarmaya dilekçe falan yazsak kabul etmezler mi? Pazar olduğu için açmıyolar muhtemelen yarın tekrar deneyeceğim. İnşallah bu yolu vardır yoksa bütğn emeklerim boşa gidecek

  8. Ben 18 yasındaym yeni mezun olacagm parayı üsttekine yoksa alttakinrmi yatırıcm admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir