Jandarma Subay-Astsubay- Uzman Apandisit Ameliyatı Engel Mi?

Jandarma Subay-Astsubay- Uzman Apandisit Ameliyatı Engel Mi?

Jandarma – Sahil Güvenlik Adayları bu yazımda sizlere Jandarma Subay-Astsubay- Uzman Apandisit Ameliyatı Engel Mi? sorusunu sağlık raporu işlemlerinde geçerli olan Türk Silahlı Kuvvetleri, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı Sağlık Yeteneği Yönetmeliğinden yola çıkarak açıklayacağım.

Sağlamlar ile tespit edilen hastalıkları nedeniyle Hastalıklar Listesinin (A) diliminden kod verilenler hakkında “Askerliğe Elverişlidir” kararı verilir.

Apandisit Nedir?

Apandisit, kalın bağırsaktan uzanan 6-9 cm uzunluğunda ve 2-3 cm kalınlığında bir doku tüpü olan apendiksin iltihaplanmasıdır. Karnın sağ alt tarafında kalın bağırsağın olduğu bölgede bulunur.

Jandarma Subay-Astsubay- Uzman Apandisit Ameliyatı Engel Mi?

Türk Silahlı Kuvvetleri, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı Sağlık Yeteneği Yönetmeliğinde Geçen Madde;

Ameliyatla tedavi edilebilen her çeşit fıtıklar ve fıtık eğilimi gösteren karın duvarı zayıflıkları (Ameliyat olmuş ve nüks etme olasılığı bulunmayan fıtık, apandisit gibi küçük ameliyat nedbeleri sağlam kabul edilir.).

Türk Silahlı Kuvvetleri, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı Sağlık Yeteneği Yönetmeliği için tıklayınız.

Asker Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

YORUMLAR
 1. İsmail dedi ki:

  Apantis amaliyatı oldum uzman olmamda sıkını olurmui

  1. Admin dedi ki:

   sorun olacağını sanmıyorum

 2. Ceyhun dedi ki:

  Abi yaşım 16 ve 3 sene sigara içtim şimdi bıraktım 20 yaşıma kadar içmesem akçiğerlerde sıkıntı çıkar mı çünkü bundan 7 ay önce gemi adamı raporu aldım ciğerlerde sıkıntı çıkmadı
  Ama havacı olmak istiyorum daha ayrıntılı yaparlarsa bişey olur mu yani?

  1. Admin dedi ki:

   içme kardeşim

error: Content is protected !!