Ana sayfa ASKERİ ALIMLAR Jandarma ve Sahil Güvenlik Fakültesine Subay Öğrenci Alım İlanı ve Başvuru Klavuzu

Jandarma ve Sahil Güvenlik Fakültesine Subay Öğrenci Alım İlanı ve Başvuru Klavuzu

29170
9
PAYLAŞ

Değerli asker adayı arkadaşlar yeni bir alım ilanını sizler için yayınlıyoruz. Jandarma ve Sahil Güvenlik Fakültesine Subay Öğrenci Alım İlanı ve Başvuru Klavuzu sizlerden ricamiz klavuzu okumadan başvuru yapmayın.

Jandarma Genel Komutanlığının temel subay kaynağı olan Jandarma ve  Sahil Güvenlik Fakültesi (JSGF) Ankara ilinde bulunmaktadır. Jandarma Genel  Komutanlığı„nın ihtiyaç duyduğu miktarda subay yetiştiren, liseden sonra (5) yıl lisans  (üniversite) düzeyinde eğitim-öğretim veren İçişleri Bakanlığına bağlı yükseköğretim  kurumudur. JSGF‟de subay diplomasının ulusal ve uluslararası lisans diploması da  verilmektedir.

2018 yılında Jandarma ve Sahil Güvenlik Fakültesinin İngilizce hazırlık  sınıfına (220) erkek öğrenci alınacaktır.

Başvuru koşullarını sağlayan adaylar 24 Temmuz – 13 Ağustos 2018 (saat 10.00‟a kadar) tarihleri arasında www.jandarma.gov.tr ve www.jsga.edu.tr internet  adreslerinden e-devlet üzerinden giriş yapıldıktan sonra yapılabilecektir. Belirtilen internet  adresleri ve e-devlet üzerinden başvuru yapmayan adaylar seçim aşamalarına  çağrılmayacaktır.

Jandarma ve Sahil Güvenlik Fakültesine ön başvuru yapabilmek için;

ÖSYM tarafından yapılan 2018 yılı Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı (YKS)‟nın Temel Yeterlilik Testi (TYT)‟nden en az 150 veya üzerinde puan almış olmak koşuluyla adayın TYT puanı ile sınavın ikinci oturumundaki Alan Yeterlilik Testi (AYT) sınavından alacağı puan ile birlikte hesaplanacak olan YKS Eşit Ağırlık (EA) puan türünden en az Türkiye‟de 240.000‟inci sıradaki adayın aldığı puanı almış olmak gerekmektedir. ġehit ve vazife malullerinin eş ve çocukları için 2018 yılı YKS Temel Yeterlilik Testi (TYT)‟nden en az 150 veya üzerinde puan almış olmak koşuluyla adayın TYT puanı ile sınavın ikinci oturumundaki Alan Yeterlilik Testi (AYT) sınavından alacağı puan ile birlikte hesaplanacak  olan YKS (EA) puan türünden en az Türkiye‟de 240.000‟inci sıradaki adayın aldığı puanın en az % 80‟ini almış olmak gerekmektedir.

Ön başvuru yapan adayların YKS (EA) notuna göre en yüksekten düşüğe doğru sıralanacak ve alınacak öğrenci kontenjan miktarının en az on katına kadar adaya 16 Ağustos 2018 tarihine kadar www.jandarma.gov.tr internet adresi üzerinden “seçme  sınavlarına çağrılma ve sınav ücretini yatırma” duyurusu yapılacaktır.

BAŞVURU KOŞULLARI VE ŞARTLARI 

a. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olmak,

b. Lise veya dengi okullardan mezun olmuş veya 01 Ekim 2018 tarihine kadar mezun olacak durumda olmak veya denkliği Milli Eğitim Bakanlığınca onaylanmak kaydıyla yabancı ülke lise mezunu olmak,

c. 2018 yılı YKS Temel Yeterlilik Testi (TYT)‟nden en az 150 veya üzerinde puan almış olmak koşuluyla adayın TYT puanı ile sınavın ikinci oturumundaki Alan Yeterlilik Testi (AYT) sınavından alacağı puan ile birlikte hesaplanacak olan YKS EĢit Ağırlık (EA) puan türünden en az Türkiye‟de 240.000‟inci sıradaki adayın aldığı puanı almış olmak.

ç. Şehit ve vazife malullerinin eş ve çocukları için 2018 yılı Temel Yeterlilik Testi (TYT)‟nden en az 150 veya üzerinde puan almış olmak koşuluyla adayın TYT puanı ile sınavın ikinci oturumundaki Alan Yeterlilik Testi (AYT) sınavından alacağı puan ile birlikte hesaplanacak olan Eşit Ağırlık (EA) puan türünden en az Türkiye‟de 240.000‟inci sıradaki adayın aldığı puanın en az % 80‟ini almış olmak.
d. Evli, çocuklu olmamak veya herhangi bir kadınla veya erkekle nikahsız olarak birlikte yaşamamak,

e. Düzeltilmemiş nüfus kaydına göre müracaat yapılan yılın Ocak ayının biri itibariyle yirmi bir (21) yaşını bitirmemiş olmak, (1 Ocak 1997 ve sonrası doğumlu olmak) (Mahkeme kararı ile yaş düzeltmesi yaptıran adayların, yaş düzeltmesinden önceki yaşları esas alınır. Bu husus, sınavlar ve kayıt-kabul işlemleri sırasında kontrol edilecektir.)

BAŞVURU  KILAVUZUNU İNDİRMEK IÇIN TIKLAYIN 

BAŞVURU  YAPMAK IÇIN TIKLAYIN

Aklınıza takılan soruları uygulamamızdan ve sitemizden Soru Sor menüsünden sorabilirsiniz.

Polis -Asker -Bekçi Alımları Hakkında Her Şeyi Uygulamamızda Bulabilirsiniz. Sorularınızı Uygulamamız üzerinden sorabilir ve bildirim alabilirsiniz.

Uygulamamızı indirmek için resme tıklayın.

Aklınıza takılan soruları uygulamamızdan ve sitemizden SORU SOR  menüsünden sorabilirsiniz.

TÜM POLİS - ASKER - BEKÇİ - MSÜ - HARP OKULLARI ALIMLARI CEP TELEFONUNA ÜCRETSİZ GELSİN DİYORSAN UYGULAMAMIZI TELEFONUNA KUR 

ÜCRETSİZ Uygulamamızı indirmek için resme tıklayın.

Aklınıza takılan soruları uygulamamızdan ve sitemizden SORU SOR  menüsünden sorabilirsiniz.

TÜM POLİS - ASKER - BEKÇİ - MSÜ - HARP OKULLARI ALIMLARI CEP TELEFONUNA ÜCRETSİZ GELSİN DİYORSAN UYGULAMAMIZI TELEFONUNA KUR 

ÜCRETSİZ Uygulamamızı indirmek için resme tıklayın.

Polislik sözlü mülakat  sürecinin en önemli ayağının ilk 60 saniye olduğunu unutmayın. Bu süreçte kurulda oluşturacağınız olumlu ve bilgi dolu intiba, mesleğe atacağınız adımın en önemli noktası olabilir. Bu sürece hazırlanmak için polis adaylarına, içerisinde binlerce gerçek pomem mülakat soru ve cevabı olan polis mülakatları uygulamamızı tavsiye ederiz. Binlerce polis adayına sınavı kazandırdığımız için hem mutlu hem de iddialıyız.

İndirmek İçin LOGOLARA TIKLAYIN

9 YORUMLAR

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorum giriniz
Lütfen isminizi buraya yazınız